فلای تودی

سامسونگ با “پروژه نئون” به دنبال ساخت انسان‌های دیجیتالی کاملاً واقع گرایانه است!

شرکت کره‌ای سامسوتگ طرحی را در دست اجرا دارد که بر اساس آن می‌توان با استفاده از هوش مصنوعی،‌ انسان‌هایی دیجیتالی تولید کرد که توانایی ابراز انواع احساسات و بیان انواع جملات با بهترین شکل ممکن را داشته و می‌توانند برای اهداف سرگرمی،‌ تجاری، آموزشی و خدماتی مورد استفاده قرار بگیرند. این پروژه جدید نئون (Neon) نام دارد و قرار است در سال جدید تحولی را در عرصه فضای مجازی ایجاد کند. با دیجی رو همراه باشید.

امروز رئیس پروژه نئون در شرکت سامسونگ توییتی را منتشر کرده که با یک عکس همراه است و ظاهراً‌ شایعات و حرف و حدیث‌ها در مورد پروژه ساخت انسان مجازی را تأیید می‌کند. پراناو میستری (Paranav Mistry) در این توییتر گفته فناوری Core R3 حال به حدی از پیشرفت رسیده که می‌تواند به صورت کاملاً‌ خودکار انواع احساسات را از خود بروز دهد،‌ حرکات بدن و صورت را به درستی انجام دهد و به خوبی به زبان‌های مختلف صحبت کند.

فناوری Core R3
تصویری که میستری در توییتر منتشر کرده

علاوه بر تصویری که آقای میستری در توییت خود منتشر کرده، ویدیوهایی نیز از داخل کدهای صفحه وب نئون به دست آمده‌اند که با وجود حذف شدن از سرور اصلی همچنان در یوتیوب قابل مشاهده هستند. در این ویدیوها، انسان‌هایی را می‌بینیم که هر کدام متعلق به یک حرفه و شغل مختلف بوده و رو به دوربین در حال صحبت کردن هستند. با اینکه این‌ها بیشتر به ویدیوی ضبط شده شباهت دارند و هیچ نشانه‌ای از کامپیوتری بودن آن‌ها دیده نمی‌شود اما با توجه به قرار گرفتن این ویدیوها در داخل کدهای نئون، گفته می‌شود که انسان‌های نمایش داده شده همگی توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند و حقیقی نیستند!

پروژه نئون سامسونگ
بخشی از ویدیوهای به دست آمده از داخل کدهای نئون

اینکه چنین ادعایی تا چه حد حقیقت دارد و سامسونگ در زمینه ساخت انسان مجازی تا چه حد پیشرفت کرده، هنوز به صورت دقیق مشخص نیست. اما تا کمتر از 48 ساعت دیگر نمایشگاه CES 2020‌ در شهر لاس وگاس شروع به کار خواهد کرد و مطمئنا‌ً‌ اطلاعات بیشتری می‌توانیم درباره پروژه نئون و فناوری Core R3 به دست آوریم. پس پیشنهاد می‌کنیم در روزهای آتی حتماً‌ بخش اخبار دیجی رو را همراهی کنید.

منبع theverge
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها