فلای تودی

آیا «گلکسی اس 10 ای» توان رقابت با «آیفون 10 آر» را خواهد داشت؟

با اینکه نگرانی‌های زیادی در خصوص قیمت‌گذاری گوشی‌های خانواده گلکسی اس 10 وجود دارد، اما پرچمدارهای جدید سامسونگ ویژگی‌های جالب و دوست داشتنی زیادی دارند که می‌توانند آن‌ها را از دیگر گوشی‌های اندرویدی کاملاً متمایز کنند. در همین رابطه بد نیست اشاره کنیم، اطلاعاتی که امروز به بیرون درز کرد‌ه‌اند، تأیید می‌کنند که ارزان‌ترین مدل گلکسی اس 10 قرار است یک برگ برنده بالقوه در اختیار داشته باشد.

رولاند کوانت (Roland Quandt) که در زمینه فاش کردن اطلاعات گوشی‌های معرفی نشده، بسیار شناخته شده است، در ادامه اطلاعاتی که از خانواده گلکسی اس 10 منتشر کرده، امروز یک تصویر مطبوعاتی با وضوح بالا از گلکسی اس 10 ای (Galaxy S10e) ارائه کرده که یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های آن را نشان می‌دهد.

بر اساس این تصویر، مشخص می‌شود که نه تنها گلکسی اس 10 ای فاقد اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر است (قابلیتی که در مدل‌های دیگر گلکسی اس 10 وجود خواهد داشت)، بلکه از اسکنرهای سنتی سری گلکسی اس نیز استفاده نخواهد کرد. ظاهراً سامسونگ در این مدل جدید، بالاخره از تاکتیک آزمون و خطا برای پیدا کردن جای مناسب اسکنر اثر انگشت در پشت بدنه، دست کشیده و تصمیم گرفته تا محل قرارگیری این سنسور را به کلی تغییر دهد.

دکمه پاور گلکسی اس 10 ای

تصویر جدید منتشر شده توسط رولاند کوانت به وضوح نشان می‌دهد که در گلکسی اس 10 ای، اسکنر اثر انگشت در دکمه مستطیلی شکل پاور در کناره بدنه جاسازی شده و دیگر خبری از دردسرهای تجربه شده در گلکسی اس 8 و برخی مدل‌های دیگر نخواهد بود (لک افتادن بر روی لنز به واسطه نزدیک بودن بیش از حد اسکنر اثر انگشت به آن). تعبیه اسکنر اثر انگشت در دکمه پاور باعث شده تا نه تنها مشکلات پیشین به کلی برطرف شوند، بلکه استفاده از گوشی زمانی که بر روی یک سطح مانند میز قرار دارد نیز بسیار ساده‌تر شود. در واقع از این به بعد بدون اینکه نیازی به برداشتن گوشی از روی میز باشد، می‌توان قفل صفحه را باز کرده و اطلاعاتی مانند نوتیفیکیشن‌ها را مشاهده کرد.

با اینکه ایده چنین کاری بسیار جذاب به نظر می‌رسد، اما تاریخ چیز دیگری می‌گوید! شرکت سونی پیش از این و در سال 2015 تصمیم گرفته بود اسکنر اثر انگشت را در دکمه پاور گوشی‌های اکسپریا ادغام کند و در نهایت نتوانست به موفقیت چندانی دست پیدا کند. علاوه بر این، رقیب شماره یک گلکسی اس 10 ای سامسونگ، یعنی آیفون 10 آر اپل، دقیقاً از همان فناوری فیس آی دی موجود در نسخه‌های پیشرفته‌تر آیفون استفاده می‌کند و از بابت تشخیص هویت و ایمنی، کاربر را به مشکل نمی‌اندازد.

اگر استفاده از اسکنر اثر انگشت با فناوری قدیمی را در کنار باتری کم ظرفیت‌تر گلکسی اس 10 ای در نظر بگیریم، شاید بتوان گفت اغلب کاربران ترجیح خواهند داد با پرداخت هزینه‌ای بیشتر به سراغ خرید پرچمدارهای واقعی سامسونگ بروند، نه این مدل ارزان قیمت. اگر این اتفاق بیفتد در این صورت سامسونگ یک فرصت خوب برای شکست دادن اپل را از دست خواهد داد، زیرا اوضاع فروش آیفون 10 آر چندان مناسب نیست و در بازار نیز رقیب قدرتمندی برای آن وجود ندارد.

منبع forbes
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها