کمپانی سامسونگ تولید دوربین‌های دیجیتالی را خاتمه می‌دهد

دو سال پیش شایعاتی درباره تعطیل شدن بخش دوربین‌های سامسونگ به بیرون درز پیدا کرد که حدس زده می‌شد این کمپانی به فکر خروج از بخش تجاری دوربین‌های دیجیتالی است. بعد از مدتی کوتاه کمپانی سامسونگ این شایعات را تکذیب کرد ولی حالا بعد از دو سال از آن ماجرا این قضیه به واقعیت می‌پیوندد. بنا به گزارشی تازه منتشر شده توسط The Investor، از یک منبع آگاه ناشناس که در کمپانی سامسونگ رسماً مشغول به کار است، اعلام شده که سامسونگ دیگر تولید و فروشی در بخش دوربین‌های دیجیتالی در آینده نخواهد داشت، ولی دوربین جدیدی را سامسونگ برای این بخش تولید خواهد کرد که باعث باقی ماندن کمپانی سامسونگ در این تجارت می‌شود.

از این گزارش می‌توان این طور استنباط کرد که کمپانی سامسونگ دیگر دوربین‌های دیجیتالی تولید نخواهد کرد ولی در حال برنامه‌ریزی برای بخش جدید تولید دوربین (New camera product category) در آینده است. کمپانی سامسونگ خبر خروج از این بخش را در گذشته تکذیب کرده است، با این وجود شواهد بسیار زیادی وجود دارد که بیان می‌کنند این کمپانی کار خود را با دوربین‌های دیجیتال خاتمه داده است یا حداقل دیگر خط تولید این قسمت فعال نیست. جمعی از کارشناسان مربوطه اعلام کرده‌اند تعداد مدل‌های دوربین دیجیتالی سامسونگ در چندین سال گذشته کاهش یافته و تعداد این دوربین‌ها در بازار کاهش یافته است.

این گزارش منتشر شده توسط The Investor اعلام کرده کمپانی سامسونگ حس رقابت با دیگر کمپانی‌های تولید کننده دوربین‌های دیجیتال را از دست داده است و یکی از دلایل آن شاید رشد بیش از حد کیفیت دوربین‌های به کار گرفته شده در گوشی‌های هوشمند می‌باشد. امروزه حتی کمپانی‌های بزرگی مانند کانون و نیکون با سابقه حضور بیش از 100 سال در این بخش از بازار تقلا می‌کنند تا این صنعت را زنده نگه دارند ولی همانطور که شاهد هستیم بیشتر مردم با خرید گوشی‌های هوشمند دیگر به سراغ هزینه کردن برای خرید دوربین‌های دیجیتال نمی‌روند زیرا کیفیت دوربین‌های تعبیه شده در گوشی‌های هوشمند رشد بسیار زیادی داشته است. با این حال در سال گذشته و سال جاری کمپانی سامسونگ دوربین دیجیتال جدیدی را به بازار معرفی نکرده است که همین امر باعث می‌شود این حدس و گمان‌ها به یقین تبدیل شوند. برای خبرهای بیشتر درباره محصولات کمپانی سامسونگ همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها