انتشار پتنت سامسونگ در رابطه با نحوه کار اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 10

در حالی که گلکسی اس 9 سامسونگ حداقل از لحاظ طراحی کلی شباهت بسیار زیادی به پرچمدار سال قبل این شرکت یعنی گلکسی اس 8 دارد، به نظر می‌رسد سال آینده و در گلکسی اس 10 شاهد تغییرات نسبتاً بزرگی در این زمینه خواهیم بود. سامسونگ در نظر دارد با اعمال اینگونه تغییرات هم میزان فروش پرچمدارهای خود را جان تازه‌ای ببخشد و هم به بهترین شکل ممکن دهمین سالگرد تولید سری گلکسی اس را جشن بگیرد.

یکی از ویژگی‌هایی که گفته می‌شود در گلکسی اس 10 وجود خواهد داشت، اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر است. این فناوری در حال حاضر در گوشی‌های هوشمندی مانند هواوی میت 20 پرو به کار گرفته شده و گفته شده که در وان پلاس 6 تی هم شاهد آن خواهیم بود. در ادامه اخبار مربوط به این فناوری جدید، امروز شاهد انتشار پتنت‌هایی هستیم که نحوه اجرایی شدن تکنولوژی اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر را در پرچمدار سال آینده سامسونگ نشان می‌دهد.

همان طور که در دیگر گوشی‌های هوشمند مجهز به این فناوری هم دیده می‌شود، سنسور جدید سامسونگ تنها در بخش کوچکی از صفحه نمایش قابل استفاده خواهد بود که این محل با توجه به نحوه قرارگیری انگشت شست کاربر تعیین شده است. سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر نیز مانند دکمه هوم مجازی سامسونگ نسبت به فشار حساس بوده و بنابراین باز شدن قفل گوشی و یا عدم مطابقت اثر انگشت کاملاً توسط کاربر احساس خواهد شده و به اطلاع وی خواهد رسید.

یکی از نکات جالب در مورد پتنت اخیر سامسونگ این است که گوشی هوشمند نمایش داده شده در آن طراحی کاملاً آشنایی دارد و ممکن است اینگونه برداشت شود که گلکسی اس 10 از لحاظ طراحی ظاهری تغییر خاصی نخواهد داشت. البته باید توجه داشت که نسخه اصلی پتنت در آوریل سال 2017 ارائه شده و بنابراین نمی‌تواند نشان دهنده طراحی نهایی گلکسی اس 10 باشد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها