فروش 2 میلیارد کارت حافظه microSD توسط SanDisk طی 10 سال

شرکت SanDisk در 13 سال گذشته بزرگترین تولید کننده کارت های حافظه فلش بوده است و به خصوص در 10 سال گذشته و با معرفی کارت های microSD، محصولات این شرکت فروش فوق العاده ای داشته است. حال این شرکت قصد دارد تا به مناسبت دهمین سالگرد تولید کارت های حافظه microSD، فروش بیش از 2 میلیارد واحدی این کارت ها را جشن بگیرد.

می توان گفت در یک دهه گذشته در هر ثانیه 6 کارت microSD فروخته شده است و این کارت حافظه به طور میانگین در هر دوره سه ماهه توانسته یک میلیون واحد فروش داشته باشد. این در حالی است که کارت های حافظه استاندارد CompactFlash در طول سه سال توانسته به فروش یک میلیونی دست یابد.

کارت های حافظه microSD با اینکه همان اندازه کوچک خود را در طی سالیان گذشته حفظ کرده اند اما ظرفیت آن ها به صورت شگفت انگیزی افزایش یافته است، به طوری که کارت های اولیه این سری ظرفیتی برابر 32 مگابایت داشتند و این مقدار در حال حاضر به 200 گیگابایت رسیده است. یعنی رشدی 6250 برابری که بسیار جالب توجه می باشد (البته رقبای شرکت SanDisk توانسته اند کارت های حافظه ای با ظرفیت 512 گیگابایت را نیز معرفی کنند). تغییر بزرگ اخیری که در طراحی این کارت های حافظه ایجاد شده در ابتدا با ورد کارت های 128 گیگابایتی microSDXC UHS-I مشاهده شد. در این کارت های حافظه برای دستیابی به ظرفیت مورد نظر، از شانزده die حافظه استفاده شده است که هر کدام از یک موی انسان نازک تر می باشد.

microSDXC UHS I - فروش 2 میلیارد کارت حافظه microSD توسط SanDisk طی 10 سالسازنده این کارت های حافظه یعنی شرکت SanDisk، پیشرفت حوزه های مختلفی از تکنولوژی همانند دوربین های کوچک موسوم به اکشن کم (action cam) مانند GoPro را مدیون ارتقا فناوری ساخت کارت های حافظه microSD می داند که توانسته با ارائه ظرفیتی بالا برای ثبت فایل های تصویری 4K در کنار حجم بسیار کم آن، به این امر کمک نماید. به علاوه، به اعتقاد تحلیل گران حدود 75 درصد از تلفن های هوشمند موجود در بازار از کارت های حافظه microSD پشتیبانی می نمایند (البته امسال بیشتر گوشی های هوشمند رده بالا از این قابلیت برخوردار نمی باشند). همچنین گوشی های هوشمند Android One گوگل نیز برخلاف سری نکسوس از این کارت های حافظه پشتیبانی می نمایند.

SanDisk تخمین می زند که مجموع ظرفیت کارت های فروخته شده در این یک دهه به 11,103 میلیارد مگابایت می رسد، یعنی به طور میانگین 100 مگابایت حافظه برای هر فرد ساکن در روی کره زمین!

gsmarena

مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.