فرستادن عکس‌های ناپسند و ناخواسته می‌تواند به زودی به یک جُرم تبدیل شود!

با توجه به اینکه این روز‌ها تقریبا همه به یک دوربین در جیب‌شان دسترسی دارند، میزان ایجاد مزاحمت به خصوص برای خانم‌ها، بسیار زیاد شده است. بسیاری از افراد عکس‌های ناپسندی از خودشان را در پلتفرم‌های مختلف برای خانم‌ها (و بعضی وقت‌ها برای آقایان دیگر!) می‌فرستند و با توجه به این‌که برهنگی در فضای عمومی غیرقانونی‌ست، افرادی پیشنهاد داده‌اند که این کار در فضای مجازی هم باید غیرقانونی اعلام شود.

خبر خوب اینکه در نیویورک به عنوان اولین شهر، فرستادن عکس‌های ناپسند و ناخواسته به دیگران می‌تواند تبدیل به یک جرم قضایی قابل پیگیری شود و کسانی که این کار را انجام دهند می‌توانند حتی به زندان، پرداخت جریمه‌ی نقدی یا هردو محکوم شوند. به نقل از جاش بورلی، نماینده‌ی مجلس آمریکا که یکی از پشتیبان‌های لایحه‌ی مزاحمت سایبری نیز هست، تکنولوژی این کار را که در قدیم فقط در خیابان‌ها انجام می‌شد و شما باید یک کت بلند می‌پوشیدید و بعد هم فرار می‌کردید (!) بسیار آسان کرده و این افراد باید جریمه‌های سختی شوند.

مدت زیادی‌ست که افراد از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی برای فرستادن این عکس‌ها استفاده می‌کنند و از زمان مای اسپیس و یاهو مسنجر هم این موضوع وجود داشته است؛ پس این داستان به هیچ عنوان جدید نیست! هرچند، جدیدا افرادی با استفاده از قابلیت AirDrop اپل، به صورت رندوم برای افراد مختلف این عکس‌ها را می‌فرستند که تنها راه خلاص شدن از این، خاموش کردن ایردراپ یا محدود کردن آن به دستگاه‌هایی که می‌شناسید، است.

با همه‌ی این اوصاف، این قانون می‌تواند بعضی افراد را از انجام این کار زشت باز دارد، اما ردیابی و دستگیری آن‌ها می‌تواند دشوار باشد؛ اما به هر حال این موضوع می‌تواند تغییری مثبت در رفتار جامعه ایجاد کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها