رایگان شدن کامل حمل و نقل عمومی در لوکزامبورگ!

دولت لوکزامبورگ که در حال حاضر تمرکز زیادی روی محافظت از محیط زیست دارد، قصد رایگان کردن کامل تمامی وسائط حمل و نقل کردن را در کشور خود دارد. به این ترتیب، لوکزامبورگ تبدیل به اولین کشوری خواهد شد که این استراتژی را به کار می‌گیرد. نخست وزیر این کشور، خاویر بتل، که برای دوره‌ی دوم هم پیروز انتخابات شد، اعلام کرده که تمامی هزینه‌های قطارها، اتوبوس‌ها و ترم‌ها با شروع دولت بعدی برداشته خواهد شد.

این موضوع یکی از پلتفرم‌های تبلیغاتی آقای بتل بود که در تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده بود که محافظت از محیط زیست برای او اولویتی بسیار مهم خواهد بود و به نظر‌م می‌رسد که به طور کامل پای حرف خود ایستاده است.

استراتژی ذکر شده نه تنها از آلودگی شهرها کم می‌کند، بلکه راه حلی برای مشکل ترافیک در پایتخت این کشور، یعنی لوکزامبورگ سیتی نیز خواهد بود. بیش از 110هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند و 40هزار نفر دیگر هم برای کار به این شهر می‌آیند؛ در یکی از تحقیقات نشان داده شد که رانندگان این شهر به طور متوسط 33 ساعت در سال را در ترافیک می‌گذرانند.

لوکزامبورگ به طول کلی دیدگاهی آینده‌نگرانه نسبت به حمل و نقل عمومی در پیش گرفته‌ است. در تابستان امسال نیز این وسایل برای افراد زیر 20 سال رایگان شده بود و حتی برای دانش آموزان سرویس‌های رایگانی بین خانه و مدارس در نظر گرفته شده بود. در تابستان آینده، نیز تمامی بلیت‌ها منسوخ می‌شوند، حمل و نقل رایگان می‌شود و هزینه‌های جمع آوری بلیط و نظارت روی خرید آن‌ها نیز حذف خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.