تعداد گزارش‌های مربوط به متورم شدن باتری آیفون 8 به هفت مورد رسید!

در حال حاضر آخرین گزارش‌ها حکایت از این دارند که حداقل هفت دستگاه آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با باتری متورم تحویل مشتری شده‌اند. متورم شدن باتری این گوشی هوشمند درون جعبه بسته‌بندی آن، باعث جدا شدن صفحه نمایش از بدنه گوشی می‌شود. تا کنون، دو گزارش از باتری‌های متورم شده آخرین پرچمدار اپل، در تایوان و ژاپن منتشر شده است. یکی دیگر در منطقه فورموسا (شهری در کشور آرژانتین) دیده شده، در حالی که شکایات دیگر در کانادا، چین، یونان و هنگ کنگ ثبت شده‌اند.

در یکی از این موارد هنگامی که یکی از کاربران اقدام به شارژ گوشی خود با تجهیزات اصلی درون جعبه بسته‌بندی نمود، باتری شروع به متورم شدن کرد. حداقل در دو مورد نیز این گوشی‌ها با باتری متورم شده از جعبه خارج شده‌اند و همان‌طور که اشاره کردیم این تورم باتری به حدی بوده که باعث جدا شدن قطعات گوشی شده است. برخی از مدل‌های آیفون 8 و آیفون 8 پلاس هم در اثر یک سقوط جزئی که در ظاهر هیچ صدمه‌ای به دنبال نداشته، دچار این مشکل شده و باتری آن‌ها متورم شده است. شایان ذکر است که برخی افراد آگاه در این زمینه، ادعا دارند باتری این گوشی‌ها توسط واحد SDI سامسونگ و همچنین LG Chem تولید شده است.

مشکل باتری آیفون 8

اما نگرانی بزرگ‌تر برای اپل این است که گزارش‌ها رو به افزایش هستند و این مشکل دقیقاً مشابه با اتفاقات سال گذشته می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید سال گذشته، گوشی گلکسی نوت 7 دارای مشکلاتی در باتری خود بود و این مشکل تا جایی پیش رفت که در نهایت باعث توقف تولید و جمع‌آوری تمام موجودی این گوشی از فروشگاه‌ها شد. البته برخلاف گلکسی نوت 7، تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر انفجار آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس ارائه نشده است. البته در مورد پرچمدار سال گذشته سامسونگ نیز، مشکل در ابتدا از چند گزارش پراکنده شروع شد، اما روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده گردید تا جایی که این فبلت دوست داشتنی را به آخر کار کشانده و موجب توقف تولید آن شد.

در حال حاضر، تعداد گوشی‌های دارای مشکل به حدی نبوده که اپل را مجبور به اعلام فراخوان نماید. اما همان‌طور که اشاره کردیم تعداد گزارش‌های مربوط به متورم شدن باتری آیفون 8 در حال افزایش است و هر دو مدل از این گوشی را در بر می‌گیرد. در نهایت باید اشاره کنیم که اپل در پاسخ به گزارش‌های اخیر اعلام کرده که در حال تحقیق و بررسی مشکل می‌باشد. آیا این پاسخ نیز به نظرتان آشنا نمی‌آید؟!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.