فلای تودی

سونی: عنوان های بازسازی شده بیشتری برای PS4 ارائه می کنیم

در ابتدای عرضه کنسول پلی استیشن 4 سونی، بازی های زیادی که نسخه های بازسازی شده عنوان های متعلق به نسل های پیشین بودند برای این کنسول روانه بازار شدند و بسیاری این حرکت سونی را به خاطر کمبود بازی های اختصاصی در آن برهه زمانی می دانستند. ولی با اینکه اخیرا عناوین انحصاری و مشترک جدید متعددی برای کنسول نسل هشتمی سونی عرضه شده اند و یا در صف انتظار برای عرضه می باشند، این شرکت ژاپنی در جدید ترین اظهار نظر خود، اعلام کرده که انتشار نسخه های بازسازی شده بازی های مطرح بر روی کنسول پلی استیشن 4 همچنان ادامه خواهد داشت.

وب سایت Puh Ssquare در نمایشگاه گیمزکام 2015 مصاحبه ای با رئیس بخش سرگرمی های کامپیوتری سونی یعنی آقای جیم رایان (Jim Ryan) ترتیب داده است و آقای رایان در این مصاحبه از احتمال زیاد عرضه عناوین بازسازی شده بیشتر برای کنسول پلی استیشن خبر داده است.

دلیلی که آقای رایان برای عرضه بازی های بازسازی شده عنوان کرده است دقیقا همان چیزی است که سونی این روز ها زیاد درباره آن صحبت می کند. وی اظهار داشته که، به نظر کمپانی سونی بازی های بازسازی شده برای آن دسته از کاربران کنسول پلی استیشن 4 که دسترسی به پلی استیشن 3 ندارند، بسیار مفید و ارزشمند می باشد. به نظر می رسد این شرکت با این اقدامات خود قصد دارد کاربرانی را که از کنسول های نسل پیش Nintendo Wii و Xbox 360 مایکروسافت استفاده می کردند به سمت کنسول پلی استیشن 4 جذب کند.

Uncharted The Nathan Drake Collection
Uncharted: The Nathan Drake Collection

تا کنون سونی چندین و چند عنوان بازسازی شده برای کنسول نسل هشتمی خود منتشر کرده است. اولین بازی مهمی هم که برای این کنسول بازسازی شد، بازی The Last of Us Remastered بود. به علاوه نسخه های بازسازی شده بازی های God of War 3 و Journey هم ماه بعد عرضه خواهند شد. در ماه اکتبر نیز شاهد عرضه Uncharted: The Nathan Drake Collection خواهیم بود که پای یکی دیگر از سری بازی های موفق سونی را به کنسول پلی استیشن 4 باز خواهد کرد. استودیوی بازیسازی Quantic Dream هم بازی های Heavy Rain و Beyond: Two Souls را برای PS4 بازسازی و روانه بازار می کند. همچنین بازی Tearaway را هم نباید از یاد برد.

البته بازی های بازسازی شده و یا به اصطلاح Remaster شامل عنوان هایی قدیمی که توسط بازی سازان برای کنسول های جدید هم عرضه شده اند نمی باشد. مثلا نسخه اول بازی محبوب Dishonored قرار است در اواخر ماه جاری و تحت عنوان Dishonored: Definitive Edition برای کنسول های نسل هشتمی عرضه شود، ولی این بازی یک عنوان ریمستر شده محسوب نمی شود. همین قضیه در مورد Final Fantasy X/X-2 HD، Dark Souls II، Grand Theft Auto V و چند بازی دیگر نیز صدق می کند.

بنابر این اگر قبول کنیم که بازی های بازسازی شده بیشتری برای کنسول پلی استیشن 4 در راه هستند، باید منتظر عناوین بیشتری از PS3 و PS Vita باشیم که برای کاربران پلی استیشن 4 نیز در دسترس قرار بگیرند. یکی از بازی هایی که احتمال زیادی دارد در آینده ای نزدیک بر روی PS4 ارائه شود بازی Gravity Rush می باشد که از عناوین مطرح کنسول دستی PS Vita بوده است. همچنین احتمال بازسازی بازی های شناخته شده ای همچون سری Killzone و Infamous نیز وجود دارد.

attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد