فلای تودی

سونی قصد ارائه مدل جدیدی از PlayStation 4 با یک ترابایت هارد داخلی را دارد

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی شرکت سونی، این کمپانی قصد دارد دو مدل جدید از کنسول بازی نسل هشتم خود یعنی PlayStation 4 را به بازار عرضه کند که گفته می شود یکی از این مدل ها از یک ترابایت حافظه داخلی برخوردار خواهد بود. این گزارش اولین بار بر روی وب سایت کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (Federal Communications Commission) منتشر شد.

این دو مدل که با نام های CUH-1215A و CUH-1215B معرفی شده اند از سخت افزار تقریبا یکسانی بهره مند خواهند بود و تنها تفاوت آن ها این است که کنسول دوم از یک ترابایت هارد داخلی استفاده خواهد کرد. یادآوری می کنیم که نمونه اولیه کنسول PS4 از 512 گیگابایت حافظه داخلی برخوردار می باشد. این طور که به نظر می رسد تمرکز اصلی شرکت سونی در این دو مدل جدید ارتقای حافظه دستگاه بوده و طراحی مجددی بر روی کل کنسول انجام نشده است. این در حالی است که سونی پیش از این و در مورد کنسول نسل هفتم خود یعنی PlayStation 3 دو مدل دوباره طراحی شده برای آن با نام های PS3 Slim و PS3 Super Slim را منتشر کرده بود.

نمونه اولیه کنسول PlayStation 4 از قابلیتی برخوردار است که به کاربر اجازه تعویض هارد داخلی دستگاه را می دهد و با استفاده از این امکان، در حال حاظر نیز برخی کاربران با تعویض هارد دستگاه خود از یک ترابایت فضای ذخیره سازی بر روی کنسول خود استفاده می کنند. اما با این حال کسانی که مایل به تعویض هارد دستگاه خود نمی باشند می توانند مدل جدید ارائه شده توسط سونی را تهیه کنند.

از آنجائیکه میزان فضای درنظر گرفته شده برای ذخیره اطلاعات در کنسول های بازی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، ارائه این مدل جدید را می توان یک اقدام خوب از جانب سونی ارزیابی کرد که مطمئنا گیمر ها را نیز خوشحال خواهد کرد. زیرا در حال حاظر حجم بازی ها روز به روز در حال افزایش است و 500 گیابایت حافظه داخلی جوابگوی نیاز آنها نخواهد بود.

احتمالا در نمایشگاه E3 امسال جزئیات بیشتری در خصوص مدل های جدید PlayStation 4 ارائه خواهد شد. پس پیگیر اخبار این رویداد از دیجی رو باشید.

منبع: valuewalk.com

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد