حجم تولید پلی استیشن 5 در ماه‌های ابتدایی عرضه محدود خواهد بود!

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع داخلی مدعی شده که سونی تا ماه مارس 2021 تعداد محدودی از کنسول پلی استیشن 5 را تولید و روانه بازار خواهد کرد و سقف آن احتمالاً 5 تا 6 میلیون واحد خواهد بود. برای مقایسه بد نیست بدانید که پلی استیشن 4 در شش ماه اول عرضه، 7.5 میلیون دستگاه فروش داشت. گفته می‌شود، علت کاهش تولید پلی استیشن 5 نسبت به نسل قبلی، قطعات قدرتمند آن است که باعث افزایش هزینه‌های تولید می‌شود. با دیجی رو همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

سونی در حال حاضر جزئیات سخت افزاری کنسول نسل جدید خود را اعلام کرده که از آن جمله می‌توان به پردازنده هشت هسته‌ای برا پایه معماری Zen 2 و پردازنده گرافیکی RDNA 2 با قدرت حداکثر 10.3 ترافلاپس اشاره کرد. همچنین یک فضای ذخیره‌سازی SSD سفارشی برای این کنسول در نظر گرفته شده که سریع‌تر از نمونه‌های فعلی مورد استفاده در رایانه‌های شخصی است. مسلماً تأمین این قطعات در ابتدای نسل هزینه بالایی داشته و بسیار دشوار خواهد بود و از همین رو منطقی است که سونی بخواهد عرضه پلی استیشن 5 را در ماه‌های ابتدایی به صورت محدود انجام دهد.

دسته پلی استیشن 5

توسعه دهندگان بازی انتظار دارند که پلی استیشن 5 به قیمت 500 تا 550 دلار فروخته شود که نسبت به قیمت پایه 400 دلاری پلی استیشن 4 کمی بیش‌تر است. در واقع، قیمت کنسول جدید سونی می‌تواند یادآور خاطرات پلی استیشن 3 در ابتدای عرضه آن باشد که البته اصلاً خاطرات خوشی نیستند. در حالی که قیمت بالاتر کنسول‌ها در ابتدای نسل، تاحدودی زیادی متداول است و معمولاً پس از یکی دو سال از آغاز عرضه قیمت کمی کاهش می‌یابد، اما هزینه قطعات پلی استیشن 5 به نحوی است که عملاً فروش آن با قیمت زیر 500 دلار برای سونی ممکن به نظر نمی‌رسد.

به گفته منبع این گزارش، شیوع بیماری کووید-19 تأثیری بر حجم تولید پلی استیشن 5 نخواهد داشت. اما این منبع داخلی سونی به تأخیر احتمالی در عرضه کنسول نسل جدید شرکت، به واسطه مشکلات پیش آمده در زمینه گرمایش بیش از حد آن که منجر به انجام برخی اصلاحات در طراحی کنسول شده، هیچ اشاره‌ای نکرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها