Surface Dial؛ یک گجت جانبی خاص برای دیوایس های سرفیس

طی رویداد بزرگ روز گذشته، مایکروسافت در کنار کامپیوتر غول پیکر 28 اینچی سرفیس استودیو، از یک لوازم جانبی جذاب برای دیوایس های سرفیس خود نیز رونمایی کرد. سرفیس دایال نام این گجت جذاب و کاربردی است که می‌تواند دوستی همراه برای کاربران حرفه‌ای باشد.

این گجت که حاوی طراحی شبیه به توپ ورزش هاکی است، به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از ورودی‌های لمسی هپتیکی که ارائه می‌دهد، به یک منو دایره‌ای شکل جدید دسترسی پیدا کنند. بنابراین شما با قرار دادن این گوی جذاب بر روی صفحه نمایش دیوایس سرفیس لمسی خود می‌توانید بسیاری از کنترل ها را به صورت مستقیم از روی صفحه نمایش و در کمترین زمان ممکن در نرم افزارهای مختلف اعمال کنید.

«پانوس پانای» مدیر بخش دیوایس های مایکروسافت بر روی صحنه در حالی که سرفیس دایال را بر روی صفحه یک کامپیوتر سرفیس استودیو قرار داده بود وارد یک صفحه سند شد. وی سپس با استفاده از این ابزار کمکی موارد مختلفی نظیر اسکرول، تنظیم شفافیت صفحه، تنظیم ولوم صدا، میزان ضخامت قلم و چرخش اشیاء درون سند را انجام داد که تمام این موارد با استفاده از این گجت می‌تواند جذاب به نظر برسد.

20161026_143324-100689757-large-3x2در حال حاضر بسیاری از اپلیکیشن‌ها از قابلیت‌های سرفیس دایال پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال در اپلیکیشن پینت شما می‌توانید از این ابزار استفاده کرده و رنگ قلم خود را تغییر داده و امکاناتی از این دست را در اختیار داشته باشید. سرفیس دایال همچنین به سیستم بازخورد هپتیک تبدیل شده است تا شما با اعمال هر گونه تغییر، بازخورد لرزشی را داشته باشید که عملیاتی همانند کلیک در محیط واقعی را برای شما شبیه سازی می‌کند.

به گفته‌ی مایکروسافت نه تنها Surface Dial توسط سرفیس استودیو پشتیبانی می‌شود، بلکه کاربران سرفیس پرو 3، پرو 4 و سرفیس بوک نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. البته قابلیت‌های برون نرم افزاری نظیر تنظیمات صفحه نمایش، صدا و غیره تنها توسط سرفیس استودیو پشتیبانی می‌شود. لازم به ذکر است که این ابزار جانبی توسط بلوتوث به دیوایس های سرفیس متصل شده و تنظیمات مختلف قابل سفارشی سازی نیز همراه آن به کاربران ارائه خواهد شد.

در مراسم رونمایی از این ابزار علاوه بر MS Paint 3D، از 14 اپلیکیشن مختلف شامل Sketchable، اسپاتیفای و اپلیکیش های مایکروسافت آفیس نیز به عنوان نخستین میزبانان سرفیس دایال نام برده شد. شما می‌توانید این گجت جذاب را با قیمت 100 دلار پیش خرید کرده و دو ماه بعد آن را تحویل بگیرید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع windowscentral
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها