معرفی 20 بات ( ربات ) فوق العاده در تلگرام

معرفی 20 بات کاربردی در تلگرام

بدون شک در حال حاضر پرکاربردترین ابزار پیام رسان در ایران اپلیکیشن تلگرام است. تلگرام که اولین بار در سال 2013 معرفی شد به سرعت به یکی از محبوب ترین اپ‌های پیام رسان در ایران تبدیل شده، به طوری که امروزه تقریبا همه افرادی که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند این اپلیکیشن را نیز دارند. یکی از قابلیت‌های جالب و کاربردی این اپلیکیشن امکان استفاده از بات‌های محتلف است. در ادامه 20 بات تلگرام را معرفی کرده‌ایم که بسیار کاربردی خواهند بود. برای استفاده از اکثر این بات‌های تلگرام کافیست نامشان را برای خود ارسال کنید و روی آنها ضربه بزنید، همچنین می‌توانید در قسمت جستجوی تلگرام نیز نام آنها را تایپ کنید و سپس در لیست نمایش داده شده بات موردنظر را انتخاب کنید.

1.@wiki

Wikiبا استفاده از این بات تلگرام می‌توانید به آسانی لینک مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. کافی است @wiki را تایپ کنید، در ادامه موضوع مورد نظرتان را جلوی آن بنویسید و در نهایت لینک مطلب را انتخاب کنید تا به سرعت برای دوستان یا گروه‌هایی که در آن عضو هستید ارسال شود. این بات در صفحه چت با مخاطبانتان نیز عمل می‌کند و احتیاجی نیست تا وارد صفحه مخصوص آن شوید.

2.@Vid

Vidاحتمالا ویدئوهای بسیاری در یوتیوب وجود دارد که دوست دارید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. این بات به شما اجازه می‌دهد تا به آسانی در میان ویدئوهای یوتیوب جستجو کنید و لینک آنها را برای دوستان خود ارسال کنید. تنها کافی است @vid را تایپ کنید، در ادامه موضوع مورد نظرتان را بنویسید و در نهایت ویدئو دلخواهتان را انتخاب کنید.

3.@imdb

imdbاین بات تلگرام به شما کمک می‌کند تا در میان فیلم‌های موجود در سایت IMDb به جستجو بپردازید و امتیاز و اطلاعات آنها را مشاهده کنید. برای این کار کافی است @imdb را تایپ کنید و در ادامه نام فیلم یا سریال موردنظرتان را بنویسید و آن را از لیست نمایش داده شده انتخاب کنید تا اطلاعات و امتیاز فیلم را مشاهده کنید. می‌توانید اطلاعات فیلمها را برای دوستانتان نیز ارسال کنید.

4.@gif

GIFخیلی اوقات کاربران احتیاج دارند تا از تصاویر متحرک GIF در بین پیام‌های خود استفاده کنند. شما می‌توانید با استفاده از این بات GIF‌های جالب و خنده دار زیادی برای دوستان خود ارسال کنید. @gif را تایپ کنید و در ادامه موضوع موردنظرتان را بنویسید و از لیست تصاویری که در زیر صفحه نمایش داده می‌شود gif دلخواهتان را انتخاب کنید. این تصاویر از سایت giphy.com گردآوری شده اند.

5.@bing

Bingگاهی اوقات تصاویر خیلی از نوشته‌ها گویاتر هستند. شما با بات بینگ می‌توانید به آسانی در میان پیام‌های خود تصاویر جدید ارسال کنید. تنها کافی است @bing را تایپ کنید و در ادامه موضوع مورد نظرتان را بنویسید تا نتایج مورد توسط موتور جستجوی بینگ در پایین صفحه نمایش داده می‌شود. در نهایت به آسانی تصویر دلخواهتان را انتخاب و برای بقیه ارسال کنید.

6.@bold

Boldبعضی مواقع لازم است تا کلمات را همانند نرم‌افزار Word به صورت بولد بنویسید تا احساس شما بهتر منتقل شود یا توجه خواننده به کلمه موردنظرتان جلب شود. برای این کار باید پیش از نوشتن متن موردنظرتان @bold را تایپ کنید، یکی از سه حالت متن را انتخاب کنید و در نهایت متن خود را بنویسید.

7.@storebot

Storebotتلگرام دارای بات‌های بسیار زیادی است که گاهی اوقات ابزارهای کاربردی جالبی در میان آنها پیدا می‌شود. شما با استفاده از این ربات تلگرام می‌توانید به آسانی در میان لیست کاملی از بات‌های منتشر شده در تلگرام جستجو کنید. وارد صفحه @storebot شوید و با استفاده از دستورات ساده و مشخص آن به راحتی در میان لیست تمام نشدنی بات‌ها به گشت و گذار بپردازید!

8.@gamebot

Gamebotمی‌خواهید استعداد خود در بازی‌های مختلف را به رخ دوستانتان بکشید؟ با استفاده از قابلیت تقریبا جدید تلگرام می‌توانید این کار را در همین اپلیکیشن پیام‌رسان انجام دهید. کلمه @gamebot را تایپ کنید و بازی مورد نظرتان را از لیستی که در زیر صفحه نمایش داده می‌شود انتخاب کنید. فعلا فقط بازی‌های چوب بُر، جنگ ریاضی و Corsairs برای بازی کردن موجود هستند. همچنین می‌توانید با دوستانتان این بازی‌ها را بصورت چند نفره انجام دهید و امتیازات خود را با هم مقایسه کنید. البته بات‌های دیگری مثل @gamee و @Gamee_bot نیز به همین منظور طراحی شده اند که با استفاده از آنها می‌توانید با دوستان خود به رقابت بپردازید.

9.@mokubot

mokubotاین ربات تلگرام یک ابزار کاربردی جالب است که به شما اجازه می‌دهد در گوگل، مترجم گوگل، تصاویر گوگل، نقشه‌های گوگل، یوتیوب، رددیت (Reddit)، ویکیپدیا، آی‌اِم‌دی‌بی و چندین سایت دیگر به آسانی به جستجو بپردازید. دستورات زیادی در این بات تعبیه شده تا با استفاده از آنها به بهترین نتایج برسید. در قسمت جستجوی تلگرام نیز می‌توانید با تایپ otouto به این بات دسترسی پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم تا از قابلیت های این ابزار کاربردی حتما استفاده کنید.

10.@prismabot

prisma-1با استفاده از این بات می‌توانید فیلترهای پریسما (Prisma) را بر روی عکس‌های خود اعمال کنید. کافی است تا در صفحه چت با این بات تصویر خود را ارسال کنید تا فیلتر مورد نظر روی آن اعمال شود و به سرعت برای شما ارسال شود.

11.@voicybot

Voicy-botخیلی اوقات اتفاق می‌افتد که در میان صحبت‌ها حوصله تایپ کردن نداشته باشیم. در اینجور مواقع باتی که صحبت‌های ما را به نوشته تبدیل کند خیلی به کار می‌آید، و @voicybot نیز به همین منظور ساخته شده است. در صفحه این بات صدای خود را ارسال کنید تا به سرعت به نوشته تبدیل شود. البته این بات هنوز توانایی تشخیص زبان فارسی را ندارد.

12.@ImageUploadBot

Imageupload-Botاین بات تلگرام برای افرادی طراحی شده که در سایت‌ها و برخی صفحات اجتماعی مثل انجمن‌ها عکس ارسال می‌کنند. شما می‌توانید تصویر مورد نظر خود را به این بات ارسال کنید تا لینک مستقیم URL آن برای شما فرستاده شود.

13.@whatmusicbot

whatmusicاین بات در حقیقت همان کار اپلیکیشن‌های شازم (Shazam) یا ساوندهاوند (SoundHound) را انجام می‌دهد. وارد صفحه این بات شوید و هنگامی‌ که موزیک در حال پخش است انگشت خود را به مدت چند ثانیه بر روی دکمه ضبط صدای تلگرام نگه دارید. پس از چند لحظه نام و برخی از اطلاعات آهنگ ارسال شده نمایش داده می‌شود.

14.@photosetterbot

Photosetterbotبا استفاده از این بات تلگرامی‌ دیگر نیازی به اپلیکیشن‌های شناساگر بارکدها نخواهید داشت. وارد صفحه @photosetterbot شوید و تصویر بارکد مورنظرتان را ارسال کنید تا پس از چند ثانیه اطلاعات مربوط به آن به صورت یک پیام متنی نمایش داده شود.

15.@imagevisionbot

imagevision-botاین بات که چندزبانه است تصاویر ارسالی شما را اسکن کرده و اشیاء و افراد درون آن را با استفاده از هوش مصنوعی خود تشخیص می‌دهد. البته همانطور که در تصاویر می‌بینید هر دو عکسی که برای آن ارسال شده را اشتباه تشخیص داده است! اما برای تصاویر افراد بهتر عمل می‌کند.

16.@WelixUberBot

UberTaxiاین بات که البته در ایران کاربردی ندارد می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن Uber برای شما تاکسی بگیرد. کافی است اطلاعات حساب، مبدا و مقصد مورد نظر خود را وارد کنید تا در کمترین زمان ممکن برای شما خودرویی ارسال شود. البته اپلیکیشن‌های تپسی و اسنپ نیز در ایران دارای بات مشابهی هستند.

17.@weatherman_bot

Weathermanاین بات اطلاعات آب و هوایی شهر موردنظرتان را به صورت پیام‌های متنی برای شما ارسال می‌کند. پیش بینی دمای هوا، زمان طلوع و غروب آفتاب، رطوبت و خیلی موارد دیگر از جمله اطلاعاتی هستند که این بات در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به نظر می‌رسد که اطلاعات ارسالی این بات بسیار دقیق و قابل اطمینان باشند.

18.@NowTrendingBot

Trending-1خیلی اوقات دوست داریم تا موضوعات مهم و مورد بحث در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنیم اما فرصت آن را نداریم. این ربات دقیقا برای همین مواقع طراحی شده است. با استفاده از @NowTrendingBot می‌توانید ویدئوها و موضوعات پربحث در یوتیوب، توییتر، دیلی‌موشن (Daily Motion) و چندین شبکه اجتماعی دیگر را پیگیری کنید. این بات اطلاعات مورد نظر شما را در صفحه چت خود بصورت لینک ارسال می‌کند. البته با استفاده از تنظیمات زیادی که در دسترس کاربر قرار دارد نحوه نمایش اطلاعات را می‌توان تغییر داد. همچنین امکان ارسال نتایج جستجوی شما در شبکه‌های اجتماعی نیز وجود دارد.

19.@delorean_bot

DeLoreanاین بات به عنوان یک ابزار یادآوری عمل می‌کند. با استفاده از @delorean_bot می‌توانید در زمان‌های دلخواه خود متن‌هایی را به عنوان یادآوری دریافت کنید. دستوردهی به این بات که به صورت پرسش و پاسخ انجام می‌شود بسیار آسان و شسته‌رفته است. استفاده از این بات برای یادآوری قرارها، تکالیف مدرسه و دانشگاه و زمان خوردن قرص‌ها بسیار مفید به نظر می‌رسد.

20.@exactlyappbot

Exactlyapp-botاین بات که در حقیقت یک دیکشنری داخل اپلیکیشن تلگرام است برای یادگیری زبان بسیار کاربردی است. کلمه مورد نظرتان را بدون هیچ دستور خاصی در صفحه این بات تایپ کنید تا معانی و تلفظ آن همانند یک دیکشنری کامل برایتان ارسال شود.

نظر شما در مورد این بات ها چیست؟

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید