پهپاد ها تا 5 سال آینده جهان را دستخوش چه تغییراتی خواهند کرد؟

صنعت پهپاد ها روز به روز شکل و رنگ جهانی‌تری را به خود می‌بیند و همواره شاهد آن هستیم که دولت‌های مختلف در حال اعطای مجوز فروش این محصولات در کشورهای خود هستند. در حال حاضر شاهد رشد اکوسیستم سخت افزاری و نرم افزاری پهپادها نیز هستیم. این محصولات دارای تنوع استفاده بسیار زیادی از جمله استفاده در بخش کشاورزی، مدیریت زمین‌های زراعی و خوراکی هستند. علاوه بر آن استفاده‌های نظامی نیز یکی دیگر از موارد استفاده این محصول است و سرمایه‌گذاری‌های کلانی را نیز در این بخش شاهد هستیم.

به گزارش BI Intelligence، این صنعت از ابعاد مختلفی در حال رشد است و پیش‌بینی می‌شود که تجارت پهپادها فرصت‌های بسیار زیادی را نیز به وجود خواهد آورد. در حال حاضر بسیاری از کمپانی‌ها ارسال محصولات خودشان را توسط پهپادها آغاز کرده‌اند و بسیاری دیگر از کمپانی‌ها نیز پهپادهایی جهت سرگرمی مصرف کنندگان خود تولید کرده‌اند. از تازه‌ترین این پهپادها می‌تواند به Mi Drone ساخت کمپانی چینی شیائومی اشاره کرد. این پهپاد مجهز به یک دوربین با قابلیت فیلم‌برداری 4K است و از راه دور کنترل خواهد شد. جالب اینجاست که قیمت پهپاد شیائومی تنها 380 دلار خواهد بود.

آینده پهباد ها

به‌طور خلاصه باید گفت که طی 5 سال آینده قطعاً شاهد پیشرفت‌هایی در زمینه تولید پهپادها هستیم و می‌توانیم آینده‌ی روشنی را برای آن‌ها تصور کنیم. باید دید که این محصولات چه تأثیراتی را بر روی زندگی مردم خواهند گذاشت. از ساده‌ترین آن‌ها می‌توان به تحویل کالا جلوی درب منزل خریداران توسط پهپادها اشاره کرد؛ با این حال بشریت به دنبال دستیابی به امکانات بیشتری است. به همین جهت باید منتظر رخ دادن اتفاقات بزرگی از سوی پهپادها باشیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع businessinsider

نظرات بسته شده است.