دلیل سایه قرمز رنگ بر روی صفحه نمایش گلکسی اس 8!

برخی از گوشی‌های سری اول گلکسی اس 8 که در داخل کره عرضه شده بودند، سایه قرمز رنگی بر روی صفحه نمایش آن‌ها پدیدار شد. این اتفاق بسیار غیر معمولی برای صفحه نمایش‌های امولد بود، و با توجه به کیفیت بالای این صفحه نمایش و تجربه کاربران با سری‌های قبلی این نمایشگر و آشنا بودن به رنگ‌های آن، مردم این اختلاف را بلافاصله متوجه شدند.

در نظر بگیرید که صفحه نمایش‌ها از کارخانه‌ای به کارخانه دیگر متفاوت است و حتی از دسته‌ای به دسته دیگر، به ویژه صفحه نمایش‌های OLED که در آن میلیون‌‎ها پیکسل وجود دارد. اما زمانی که این تفاوت بیش از اندازه و قابل تشخیص برای کاربران باشد، آن احتمالا یک مشکل نرم‌افزاری و یا آسیب سخت‌افزاری است.

سامسونگ به این موضوع واکنش نشان داده و گفته که میزان درجه رنگ در تنظیمات صفحه نمایش به صورت دلخواه قابل تنظیم است. همچنین ظاهرا سامسونگ به‌روز رسانی نرم‌افزاری را به مراکز خدماتی تحت عنوان “عدم تعادل رنگ بیش از حد” ارسال کرده است. هر چند منابع می‌گویند اگر کاربری با این مشکل رو‌به‌رو شود، سامسونگ دستگاه آسیب دیده را برای آن کاربر تعویض خواهد کرد.

یک نشریه کره‌ای راجع به این موضوع نظر چند تن از کارشناسان و همچنین کارمندان سابق سامسونگ را پرسید و نظرات به طور گسترده‌ای متفاوت بودند. یکی از کارشناسان گفت که بسیاری از صفحه‌نمایش‌ها مشکلاتی مانند خط‌های رنگی روی صفحه و … را داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به آیفون‌های اپل اشاره کرد، اما این موضوع به طور ویژه‌ای برای گوشی‌های سری گلکسی و نوت، اتفاق افتاده است، زیرا برای پنل‌های OLED ترزیق یکنواخت رنگ به پنل دشوار است و همین می‌تواند باعث تغییر رنگ بر روی صفحه نمایش شود.

کارشناسان دیگر امکان اشکال در ولتاژ دستگاه را مشکل اصلی دانسته و گفته‌اند که ولتاژ نامناسب باعث می‌شود پیکسل‌های قرمز رنگ بسیار پر‌رنگ شوند، و یا به دلیل ولتاژ نامناسب رنگ پیکسل‌های مختلف به سمت قرمز میل می‌کند.

یکی از کارمندان سابق سامسونگ نیز گفت که اگر مشکل آن یک اشتباه در چرخه تولید ورق پانل بوده باشد، رسیدگی به این تغییر رنگ با یک به‌روز رسانی نرم‌افزاری دشوار خواهد بود! هر چند کارشناسان دیگر می‌گویند که یک به‌روز رسانی نرم‌افزاری می‌تواند باعث برقراری تعادل رنگ‌ها در صفحه‌نمایش شود، به حدی که مصرف کننده را نیز راضی می‌کند.

در هر صورت به نظر می‌رسد که این مشکل مهم باشد و می‌تواند برای سامسونگ دردسرساز شود. ولی خب تکنولوژی‌های جدید مانند صفحه نمایش infinity خمیده و بلند در گلکسی اس 8 هنگامی که به تولید انبوه می‌رسند ممکن است مشکلاتی نیز داشته باشند.
خبر مرتبط با این موضوع:
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع Phonearena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.