بلیط هواپیما

چطور در حال زندگی کرده و گذشته و آینده را رها کنیم؟

زندگی کردن در زمان حال چیزی است که بسیاری از مردم از آن غافل هستند. راز سلامت جسم و روح شما و شاد بودن به این است که در حال زندگی کنید و از لحظه‌ لحظه زندگی خود لذت ببرید. غصه خوردن و فکر کردن به گذشته را رها کنید و نگرانی در مورد آینده و پیش‌بینی مشکلات که هنوز وجود ندارند را به آینده و زمان خودشان واگذار کنید. یکی از راه‌های عالی برای اینکه زندگی را سخت نگیریم و از آن لذت ببریم این است که زندگی کردن در زمان حال را شروع کنیم. اموال و چیزهای غیرضروری که ما را به احساسات مربوط به زندگی گذشته وصل می‌کنند را دور بیندازیم و زندگی کردن در زمان حال و تغییر آن را از همین امروز شروع کنیم.

اگر زندگی کردن در گذشته و یا آینده را انتخاب کنید، نه تنها از لذت‌های امروز، خود را محروم کرده‌، بلکه در واقع لذت زندگی کردن را از خود گرفته‌اید. تنها لحظه حال مهم است، بنابراین اگر می خواهید در حال زندگی کنید و از گذشته و آینده رها شوید، نکاتی که در ادامه آمده است را در نظر بگیرید و به آنها عمل کنید. با دیجی‌رو همراه باشید

1. چیزهای غیر ضروری را کنار بگذارید

ساده‌گرایی شما را وادار می‌کند در زمان حال زندگی کنید. از بین بردن اقلام و هرچیز مربوط به خاطرات گذشته یا خاطرات زندگی باعث میشود دست از زندگی کردن در زمان گذشته برداریم و زندگی کردن در زمان حال را شروع کنیم.

2. لبخند بزنید

هر روز پر از فرصت‌های بی پایان است! روز خود را با یک لبخند شروع کنید. هر روز صبح تحت کنترل نگرشی که به زندگی دارید هستید؛ نگرشی مثبت، خوش‌بینانه و امیدوار داشته باشید.

3. قدر لحظات امروز را بدانید

تا می‌توانید غرق مناظر، صداها، بوها، احساسات، پیروزی و غم و اندوه امروز شوید.

4. افرادی که به شما ضربه زده‌اند را ببخشید

اگر نسبت به کسی دیگر به خاطر آسیب و ضربه روحی که به شما رسانده است احساس نفرت می‌کنید او را ببخشید و راه خود را ادامه دهید. آسیبی که به شما رسیده است تقصیر آن‌ها بوده است. اما این شما هستید که اجازه می‌دهید این ضربه و آسیب‌ها بر روحیه امروز شما اثر بگذارند، نه آنها!

5. کار خود را دوست داشته باشید

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که روزهای کاری هفته فقط کار می‌کنید و همواره منتظرید آخر هفته فرا برسد و به کار خود علاقه‌ای ندارید، پس 71 درصد از زندگی خود را (5 روز از 7 روز) را هدر داده‌اید. دو راه‌حل وجود دارد: کار جدیدی پیدا کنید که از آن واقعا لذت ببرید و یا چیزی پیدا کنید که به شما درباره شغل فعلی خود انگیزه می‌دهد و دوست دارید به جای جنبه‌های منفی کار، روی آن‌ها تمرکز کنید.

6. برای آینده رویاپردازی کنید اما امروز سخت کار کنید

رویاهای بزرگ داشته باشید. اهداف خود را مشخص کرده و برای آینده برنامه‌ریزی کنید. اما سخت کار کردن امروز شما همیشه اولین گام در جهت تحقق رویاهای شما در آینده است. نگذارید که رویاپردازی درباره فردا جای زندگی کردن در زمان حال را بگیرد.

7. به موفقیت‌های گذشته تکیه نکنید

اگر شما هنوز درباره کاری که دیروز انجام داده‌اید صحبت می‌کنید، باید گفت که امروز کارهای زیادی را انجام نداده و از دست داده‌اید.

8. برای زندگی کردن در زمان حال دست از استرس و نگرانی بردارید

اگر بیش از حد نگران فردا باشید، نمی‌توانید قدر امروز خود را بدانید. هرچقدر هم که نگران فردا باشید یا نباشید، بالاخره فردا می‌رسد و از آنجا که نگرانی هرگز دردی از کسی دوا نکرده است، بنابراین بهتر است انرژی ذهنی خود را روی چیزها و افکار مثبت دیگر متمرکز کنید.

9. راه‌حل‌های جدید برای مشکلات پیدا کنید

جهان ما به سرعت در حال تغییر است و بسیاری از راه‌حل‌های دیروز دیگر پاسخ مناسبی برای امروز نیست. ذهنیت «من همیشه اینطوری این کار رو انجام داده‌ام» را رها کنید. راه‌حل‌های دیروز، راه‌حل‌های امروز نیستند و آنها قطعا راه‌حل‌هایی دائمی برای فردا و آینده نیز نخواهند بود.

10. از وابستگی‌ها رها شوید

وابستگی‌ها در زندگی، شما را گروگان نگه می‌دارند. وابستگی‌ها شما را از زندگی کاملا آزاد امروز باز می‌دارند. از کسی کمک بگیرید تا شما را از وابستگی‌ها رها کند. قدم‌هایی برای رهایی از وابستگی‌ها بردارید و اثر آن‌ها بر زندگی خود را از بین ببرید.

مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ali
ali
3 سال قبل

به سختی …