خطرناک ترین خیابان ها و شهرهای جهان کدامند؟

تقریبا همه‌ی انسان‌ها عاشق سفر و کشف جهان ناشناخته هستند و به همین خاطر دوست دارند گاهی از ناحیه امن خود خارج شوند. چیزهایی که با شنیدن واژه‌ی سفر به ذهنمان خطور می‌کند سواحل زیبا، هتل‌های 5 ستاره و مقصد سفرهای عجیب و غریب هستند. با این حال، آنچه مردم نمی‌دانند این است که مکان‌هایی وجود دارند که به دلایل مختلف از گردشگران خواسته می‌شود از ورود به آن‌ مناطق چشم پوشی کنند. با این حال، شاید کنجکاوی برخی گردشگران آن‌ها را به سمت این خیابان‌ها و محله‌های خطرناک جهان سوق دهد. از این رو و در ادامه، شما را با فهرستی از خطرناک‌ترین خیابان‌ها و محله‌های جهان آشنا می‌کنیم.

1. کاتیا کاراکاس در ونزوئلا

خطرناک ترین خیابان های جهان

کاتیا کاراکس، خطرناک‌ترین شهر دنیا است که در دل این شهرِ خطرناک، بدترین‌ها محله‌ها قرار گرفته‌اند در این شهر وحشتناک ترین موارد قتل رخ داده و در سال 2016 میانگین قتل به 60 فقره قتل در روز می‌رسید. علاوه بر این، اوضاع سیاسی در این مکان چندان مناسب نیست و بنابراین بهتر است در صورت مسافرت از ورود به چنین مکانی اجتناب کنید. از دیگر مناطق خطرناک این شهر می‌توان به خیابان آرژانتین، کاتیا و خیابان ال کومرسیو اشاره نمود.

2. رناسیمیِنتو، آکاپولکو در مکزیک

خطرناک ترین خیابان های جهان

آکاپولکو در حال حاضر یکی از خشونت‌آمیزترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. این شهر تا چند سال پیش یادآور ساحل پر زرق و برقی بود که در فیلم‌های هالیوودی قدیمی می‌دیدیم اما اکنون همه چیز تغییر کرده است. قتل و آدم کشی در خیابان‌هایی مانند “خوان آر اسکودرو” و “اخیدو لاس پوزاس” بسیار رایج بوده و ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ مرگبارترین ماه در دو دهه گذشته را به خود دید. این محله تحت سلطه باندهای تبهکار و خلافکار بوده و هریک از افراد این محله برای حفظ جان باید بخشی از درآمد خود را به اعضای این باندها ببخشند.

3. دیترویت میشیگان در آمریکا

خطرناک ترین خیابان های جهان

دیترویت سال‌های سال است که جرایم خشونت آمیز را تجربه می‌کند. جرم و جنایت در این منطقه آنقدر گسترده است که اگر تا به حال در این مکان زندگی کرده باشید احتمال اینکه قربانی چنین جرایمی شوید و به کام مرگ فروید بسیار بالاست. بدترین خیابان‌های دیترویت مک کینلی و وارن نام دارند.

4. فورتالیزای سئارا در برزیل

خطرناک ترین خیابان های جهان

باندهای مواد مخدر در فورتالیزا همیشه به دلیل افزایش دادن جرایم خشونت‌آمیز مورد نکوهش قرار گرفته‌اند. در این محله، چندین بار تیراندازی به کلوپ‌های شبانه رخ داده است که از این موارد می‌توان به تیراندازی در یکی از کلوپ‌های شبانه این شهر واقع در شمال غربی برزیل اشاره کرد که به کشته شدن بیش از ۱۴ نفر منجر شد و به زعم بسیاری باندهای تبهکار مربوط به مواد مخدر عامل اصلی این جنایت بوده‌اند. برخی خیابان‌های ناامن از جمله خیابان “بیرا مار” و خیابان “هیستوریادور ریموندو گیرائو” در اطراف ساحل ایراسیما قرار گرفته‌اند که توصیه می‌شود در صورت سفر از دیدن این مکان‌ها بپرهیزید.

5. سن پدرو سولای کورتس در هندوراس

خطرناک ترین خیابان های جهان
دیدن اجساد مرده در خیابان ‌های این شهر بسیار عادی است و کورتس یکی از وحشتناک ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود و در سال 2016 نیز رتبه دوم، بیشترین جرم و جنایات را به خود اختصاص داد. گفته می‌شود بیشتر جرایم و خشونت‌هایی که در این مناطق دیده می‌شود به مواد مخدر ربط دارد. خبر خوب درباره این شهر و محله‌ها و خیابان‌های خطرناک اینست که برنامه‌های اجتماعی در در دست اجراست تا امنیت بیشتری در این مناطق حاکم شود و انتظار می‌رود در سال‌های آتی از فهرست خطرناک‌ترین شهرها و مناطق جهان خارج شود.

6. سان سالوادور در السالوادور

خطرناک ترین خیابان های جهان

در سال 2016، در این شهر میانگین ​​83.39 فقره قتل به ازای هر 100000 نفر ثبت شد که علت آن هم وجود یک باند مخوف و جنایتکاری به نام MS-13 است که مردم این شهر را به ستوه آورده است. کودکان مهاجران سالوادوری، این باند جنایت‌کار را در آمریکا شکل داده‌اند. خطرناک ترین خیابان‌های این منطقه زاکمیل و پرینسیپل نام دارند.

7. خیابان‌ها و محله‌های کیپ تاون در آفریقای جنوبی

خطرناک ترین خیابان های جهان

طبق آمار و ارقام، مرکز کیپ تاون بیشترین میزان جرم و جنایت در آفریقای جنوبی را به خود دیده است. اگرچه کیپ تاون مکانی فوق العاده برای بازدید گردشگران است، اما در صورت سفر به این شهر باید بسیار هوشیار و مراقب باشید. میزان جرم و جنایت در این شهر به ویژه در شب زیاد است. از خیابا‌ن‌های خطرناک این شهر می‌توان به خیابان لانگ استریت اشاره کرد.

8. ایست سنت لوئیس در ایلینوی آمریکا

خطرناک ترین خیابان های جهان

ایست سنت لوئیس یکی از بدترین شهرهای آمریکا شناخته می‌شود. خیابان های ایست سنت لوئیس از نظر جرم و فقر آمار بالایی را به خود اختصاص می‌دهند. سرانه قتل حدود 18 درصد بالاتر از میانگین قتل سالانه در کل ایالات متحده است. ایست سنت لوئیس بالاترین میزان قتل در سال 2016 را داشته و همین امر باعث شده تا این شهر به عنوان یکی از خطرناک ترین شهرهای جهان شناخته شود. خیابان ملی واقع در نورث سنت لوئیس به نام بریج، به دلیل جنایات بسیار سنگین با اسلحه از خیابان‌های معروف این شهر است.

9. اولان‌باتور در مغولستان

خطرناک ترین خیابان های جهان

قدم زدن در این شهر به خصوص در شب بسیار خطرناک است. بدترین خیابان این منطقه باگا تویرو نام دارد که اغلب افراد با متوقف کردن گردشگران و گاهی مشاجره، گردشگران را تهدید می‌کنند. چندین گزارش مبنی بر دعوا و مشاجره افراد این ناحیه در خیابانها با گردشگران و افراد خارجی منتشر شده است. در این خیابان مردم با تهدیدهای پیچیده تری روبرو می‌شوند و از این رو باید از رفتن به این منطقه پرهیز کرد.

10. بالتیمور در مریلند

خطرناک ترین خیابان های جهان

این منطقه نیز یکی دیگر از جاهایی است که آمار بالای جرایم از جمله جرایم اسلحه را در خود جای داده است. بیشتر مردم این منطقه فقیر هستند و شاید همین مسئله یکی از علل بالا بودن میزان جرم و حنایت در این منطقه باشد. تقاطع خیابان مک کولو و وست پرستون یکی از بدترین و خشونت‌آمیزترین بخش‌های این منطقه است. میزان بالای جرم در این بخش، این خیابان‌ها را در فهرست خطرناک ترین خیابان های جهان قرار داده است.

منبع most10.top
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها