ارتش آمریکا پهپاد های فوق کوچک را به میدان جنگ خواهد آورد

به زودی سربازان آمریکایی توسط پهپاد ها پشتیبانی خواهند شد، ماشین‌های گران قیمتی که بر فراز میدان جنگ پرواز خواهند کرد و محیط پیرامون را بررسی کرده و اطلاعات بدست آمده را در اختیار ارتش قرار خواهند داد.

ارتش ایالات متحده قصد دارد پهپاد های بسیار کوچکی را تولید و سربازان خودرا به آن مجهز کند که به جمع آوری اطلاعات پیرامون پیاده نظام کمک شایانی خواهند کرد. برای مثال این پهپاد ها با گشت و سرک کشی پنهانی در اطراف یک ساختمان و یا تپه می‌توانند سربازان را از موقعیت هدف‌ها و خطرات احتمالی آگاه سازند.

ارتش برای تولید و به کارگیری این نوع پهباد ها قوانینی دارد؛ این هواپیماهای بدون سرنشین رویایی نباید وزنی بیش از یک سوم پوند( هر پوند 453 گرم) داشته باشند و باید در عرض کمتر از یک دقیقه آماده به کار شده و تا 15 دقیقه نیز پرواز کنند.

با این حال این نوع از ماشین‌های پرنده‌ی کوچک چیز جدیدی نیستند و انگلیس و نروژ مدتی است از چنین پهبادهایی استفاده می‌کنند. اما پهباد های این کشور‌ها بسیار گران قیمت بوده و ساخته‌ی دست می‌باشند، به همین دلیل نمی‌توان از آنها به صورت عملی در سطح بزرگی استفاده کرد. اما در مقابل رویای ارتش آمریکا این است که پهباد های فوق کوچک خود را به صورت انبوه و با قیمت بسیار ارزان تولید کند و از آنها در سطح وسیعی استفاده به عمل آورد.

 

منبع engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد