فضانورد امریکایی رکورد طولانی‌ترین مدت حضور یک زن در فضا را شکست!

یک فضانورد زن آمریكایی روز شنبه ركورد طولانی‌ترین مدت حضور در فضا را ثبت كرد و با وجود اینکه هنوز دو ماه باقیمانده از مأموریتش باقی مانده، توانست رکورد قبلی را که 288 روز بود، بشکند. کریستینا کچ (Christina Koch)، مهندس برق 40 ساله اهل لیینگستون مونتانا، 14 مارس وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شده و از آن زمان در فضا به سر می‌برد. با دیجی رو همراه باشید.

وی رکوردی که فرمانده سابق ایستگاه فضایی، پگی ویتسون (Peggy Whitson)، در سال‌های 2016 تا 2017 بدست آورده بود را شکست. پیش‌بینی می‌شود که كچ قبل از بازگشت به زمین در مجموع 328 روز یا تقریبا 11 ماه را در ایستگاه فضایی بگذراند. ماموریت‌های فضانوردان به طور معمول شش ماهه هستند، اما ناسا در ماه آوریل اعلام کرد که ماموریت اخیر خود را تا ماه فوریه تمدید می‌کند.

بد نیست بدانید رکورد طولانی‌ترین مدت حضور در فضا در ایالات متحده 340 روز است که توسط اسکات کلی در سال های 2015 تا 2016 به ثبت رسیده است. در سطح جهانی نیز رکورد در دست یک فضانورد روسی در ایستگاه فضایی سابق میر (Mir) است که در دهه 1990 توانست 15 ماه را در فضا سپری کند. مأموریت گسترده كچ به ناسا كمك می‌كند تا در مورد تأثیر پروازهای طولانی در فضا اطلاعاتی کسب كند. مقامات ناسا همچنین بیان کردند که به این داده‌ها برای حمایت از مأموریت های کاوش و جستجوی عمیق‌تر فضا، ماه و مریخ نیاز دارند. قبل از شکستن رکورد طولانی‌ترین مدت اقامت یک زن در فضا، کچ به عنوان اولین عضو از تیم پیاده‌روی فضایی زنان در ماه اکتبر شناخته شد. این چهارمین پیاده روی كچ در فضا بود. او پیش از این گفته بود که از توصیه‌های زندگینامه کلی استفاده کرده است.

منبع abcnews
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها