مشکل جدید تاکسی یابهای اینترنتی، استفاده از اپلیکیشن Waze ممنوع شد!

سرویس نقشه و مسیر یابی Waze در بسیار از کشورهای جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما در ایران این اپلیکیشن با پستی و بلندهایی زبادی روبرو بوده چرا که در گذشته به دستور مقام قضایی Waze فیلتر شده بود اما چندی بعد دسترسی به آن آزاد شد.

حال به نظر می رسد که دوباره حساسیت ها روی این سرویس خارجی افزایش پیدا کرده چرا که به تازگی تاکسی یابهای اینترنتی در اطلاعیه ای از رانندگان خود خواسته اند که از این پس از اپلیکیشن مسیریاب Waze استفاده نکنند.

در این اطلاعیه آمده است که به دستور مقام قضایی، از تاریخ ۳۰ آبان ماه جاری تمام اپلیکیشن‌های درخواست خودرو موظف به منع استفاده از مسیریاب Waze توسط کاربران خود هستند.

براین اساس تاکسی یابهای اینترنتی از جمله اسنپ و تپسی از رانندگان خود خواسته اند که برای جلوگیری از غیرفعال شدن اپلیکیشن شان، درصورت داشتن مسیریاب Waze روی گوشی خود، تا قبل از ۳۰ آبان ماه این مسیریاب را حذف کنند.

در این اطلاعیه استفاده از سایر مسیریاب‌های جایگزین و بومی پیشنهاد شده است!

اینطور که به نظر می رسد، کارایی سرویس های بومی به اندازه Waze و یا گوکل مپ نیست و حال باید دید که رانندگان و همچنین کاربران باز هم مثل گذشته به استفاده از گوگل مپ روی خواهند آورد یا اینکه سرویس‌های بومی می‌توانند نیاز کاربران را برطرف سازند.

 

لینک کوتاه http://bit.ly/2DlXIIB

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط