بابا ونگا و نوستراداموس در مورد ویروس کرونا چه پیشگویی‌هایی داشتند؟

آیا دو تن از مشهورترین پیشگویان، شیوع ویروس کووید-19 (COVID-19) را پیش‌بینی کرده بودند؟

مقالات مختلفی در اینترنت دست به دست می‌شوند با این موضوع که چگونه بابا ونگا و نوستراداموس در زمان گذشته شیوع ویروس کووید-19 (COVID-19) را پیش‌بینی کرده بودند، اما آیا واقعاً این چنین است؟ و آیا کسی واقعاً می‌تواند آینده را پیش‌بینی کند؟ از نظر علمی این موضوع همانند سفر به گذشته و آینده حداقل تا به امروز کاملا غیرممکن بوده است.

با این وجود، میلیون‌ها انسان در سراسر جهان به پیش‌بینی های نوستراداموس و بابا ونگا اعتقاد دارند و برخی حتی ادعا کرده‌اند که نوستراداموس و بابا ونگا هر دو شیوع ویروس کرونا را که جهان را به تعطیلی کشانده است، پیش‌بینی کرده‌اند.

بابا ونگا

بابا ونگا و نوستراداموس در مورد ویروس کرونا چه پیشگویی‌هایی داشتند؟

خیلی‌ها بابا ونگا را نمی‌شناسند. این زن به عنوان پیامبر بالکان (شبه جزیره‌ای است در جنوب شرقی اروپا) شناخته می‌شد و گرچه ممکن است پیش‌گویی‌های او به اندازه نوستراداموس معروف نباشد اما او نیز پیش‌بینی‌های متعددی در مورد آینده داشته است. نام کامل او ونگلیا پاندوا گوشتروا (Vangeliya Pandeva Gushterova) بوده، اما همه او را با نام بابا ونگا می‌شناختند که در اصل به معنی مادربزرگ ونگا است. وی در مقدونیه شمالی امروزی در سال 1911 متولد و در سال 1996 درگذشت. او در سنین جوانی بینایی خود را در یک طوفان وحشتناک از دست داد و اگرچه او توانایی دیدن را از دست داده بود، بسیاری اعتقاد دارند که بابا ونگا از توانایی دیدن آینده برخوردار بوده است.

او یکی از برجسته‌ترین پیش‌گویان اروپا بوده و ظاهراً 69 درصد از پیشگویی‌های وی صحیح است و گفته می‌شود وی انتخاب باراک اوباما را به عنوان رئیس جمهور آمریکا پیش‌بینی کرده بود! ونگا گفته بود كه چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریكا یك آفریقایی-آمریکایی خواهد بود. همچنین گفته می‌شود که وی حملات تروریستی 11 سپتامبر را نیز پیش‌بینی کرده بود:

وحشت، وحشت! برادران آمریکایی (اشاره به برج‌های دو قلو) پس از حمله پرندگان فولادی (هواپیمای مسافربری ربوده شده) سقوط خواهند کرد. گرگ‌ها در بوته زوزه می‌کشند (تصور می‌شود که اشاره‌ به رئیس جمهور آن زمان آمریکا جورج بوش داشته است) و خون بی‌گناهان جاری می‌شود.

بسیاری اعتقاد دارند او به درستی سرنوشت غم‌انگیز زیردریایی روسی کورسک (Kursk) را نیز در سال 2000 پیش بینی کرده است:

در اواخر قرن، در آگوست سال 1999 یا 2000، كورسك با آب پوشانده خواهد شد و تمام جهان بر فراز آن گریه خواهند كرد.

بسیاری معتقدند که بابا ونگا پیش‌بینی‌هایی نیز در مورد شیوع کووید-19 (COVID-19) داشته است. مطابق روزنامه انگلیسی دیلی استار (DailyStar)، ژیمناستیک کار بلغار به نام نشکا روبوا ادعا کرده است که به بابا ونگا یا نوستراداموس بالکان، این بیماری همه‌گیر فعلی را اندکی قبل از مرگش در سال 1996 پیش بینی کرده بود. طبق ادعای نشکا بابا ونگا به وی گفته بود که کرونا تمام اطراف ما را احاطه خواهد کرد. خانم روبوا در مورد پیش‎‌بینی ادعا شده گفت: وقتی سال‌ها پیش بابا ونگا را دیدار کردم، پیش‌بینی کرد کرونا تمام جهان را درگیر خود خواهد کرد.

نوستراداموس

بابا ونگا و نوستراداموس در مورد ویروس کرونا چه پیشگویی‌هایی داشتند؟

میشل دو نوستردام فرانسوی که در زبان لاتین به او نوستراداموس می‌گویند، نویسنده و پیش‌گوی فرانسوی، برخی از قابل توجه‌ترین پیش‌بینی‌ها را داشته است و میلیون‌ها انسان در سراسر جهان معتقدند که اگر یک نفر در جهان توانایی پیش‌بینی آینده را داشته است، آن فرد نوستراداموس بوده است. پیش‌بینی‌های وی در كتابی به نام “Les Propheties” در سال 1555 منتشر شد. این کتاب اساساً مجموعه عظیمی از چند صد قسمت بوده كه کنار هم قرار گرفته‌اند و مجموعه پیش‌گویی‌های نوستراداموس كه همگی نیز به شیوه‌های رمزآمیز نوشته شده‌اند را تشکیل داده‌ است.

در اینجا به ذکر مشهورترین پیش‌گویی‌های نوستراداموس از میان تمام پیش‌گویی‌های انجام شده وی می‌پردازیم.

فرود آپولو بر سطح کره ماه:

او خواهد آمد تا به گوشه‌ای از ماه سفر کند و در یک سرزمین بیگانه اسیر می‌شود. میوه‌های نارسی که نشان از یک رسوایی و سرزنشی عظیم می‌دهند، در حالی که برای برخی دیگر تحسینی بزرگ به همراه دارد.

بمباران هیروشیما و ناگازاکی:

در نزدیکی دروازه‌ها و در دو شهر بلایی فرود می‌آید که تا قبل از آن هرگز دیده‌ نشده و وجود نداشته است. قحطی بسیار بزرگ؛ مردم به وسیله فولاد از بین می‌روند و گریه می‌کنند تا خدای جاویدان درد آن‌ها را تسکین ببخشد.

او پیش‌بینی‌های بزرگ دیگری نیز انجام داده است اما آیا در مورد بیماری همه‌گیر کنونی هم چیزی گفته است؟ آیا نوستراداموس بیماری کووید-19 (COVID-19) را پیش‌بینی کرده بود؟

سرمایه‌گذاری‌های بیهوده و شکایت‌های بی‌مورد، قایق‌هایی که در میانه سرزمین‌های لاتین قرار گرفته‌اند، سرما، گرسنگی، امواج و نه چندان دور تر از رود تیبر (سومین رود طولانی ایتالیا)، زمین آغشته به خون می‌گردند و گرفتاری‌های گوناگون به بشر روی خواهند آورد.

بسیاری معتقدند که جملات بالا به شیوع کووید-19 (COVID-19) در ایتالیا اشاره کرده است. نظر شما چیست؟

جمع‌بندی

بابا ونگا و نوستراداموس در مورد ویروس کرونا چه پیشگویی‌هایی داشتند؟

پیش‌گویی‌های نوستراداموس و همچنین بابا ونگا را می‌توان به طرق مختلفی تفسیر کرد. مخصوصا پیش‌بینی نوستراداموس در مورد ویروس کرونا چنان مبهم است که می‌توانیم آن را به شیوه‌های مختلفی تفسیر کنیم؛ احتمالا می‌توانیم آن را حتی به گونه‌ای تفسیر کنیم که با هر گونه‌ شیوع و گرفتاری که در تاریخ جهان اتفاق افتاده است، مرتبط باشد. اما نه تنها این نوشته بلکه دیگر نوشته‌های نوستراداموس را نیز می‌توان به گونه‌ای تعبیر و تفسیر کرد که با اتفاقات مختلف جهان مطابقت داشته باشد.

همان‌طور که قبلاً توضیح داده شد، از زمان انتشار اثر نوستراداموس با نام Les Propheties، بیماری‌های مسری و همه‌گیر بسیاری جهان را درگیر کرده‌اند و این پیش‌گویی می‌توانسته به هر کدام از آن‌ها اشاره داشته باشد. این مسئله تاحدودی در مورد پیش‌گویی‌های بابا ونگا هم صادق است. تنها نوشته‌ای که به بابا ونگا نسبت داده شده، کتابی است که در سال 2010  با نام “The Weiser Field Guide to Paranormal” منتشر شد. کتابی که ادعا می‌شود ونگا تجزیه اتحاد جماهیر شوروی، فاجعه چرنوبیل، تاریخ دقیق مرگ استالین و موارد دیگری را پیش بینی کرده است.

با تمام این تفاسیر و بررسی متون بازمانده توسط متخصصان، ویروس کووید-19 (COVID-19) توسط بابا ونگا و نوستراداموس پیش‌بینی نشده است.

نظر شما در مورد این پیش‌گویی‌ها چیست؟ آیا باور دارید که بابا ونگا و نوستراداموس توانایی پیش‌گویی آینده را داشته‌اند؟ دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع curiosmos
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.