ویروس کرونا هتل‌های زنجیره‌ای رونالدو را به تعطیلی کشاند!

تأثیر شیوع ویروس کرونا بر صنعت مهمان نوازی و گردشگری باعث شده تا ستاره پرتغالی باشگاه یوونتوس، کریستیانو رونالدو دچار ضرر مالی هنگفتی شده و هتل‌های زنجیره‌ای این فوتبالیست نام آشنا، آینده‌ای نامشخص را در پیش داشته باشند.

در حال حاضر رونالدو با مشارکت دیونیسیو پستانا، رئیس گروه هتل‌های زنجیره‌ای پستانا، دو هتل احداث کرده که یکی از آن‌ها در زادگاه وی در جزیره مادیرا یعنی فونچال واقع شده و دیگری هم در پایتخت پرتغال یعنی شهر لیسبون قرار دارد.

هتل کریستیانو رونالدو در فونچال بسته شده و شاید هیچ وقت بازگشایی نشود!

در پی شیوع جهانی ویروس کرونا از ابتدای سال جاری میلادی، ورود گردشگر به مادیرا کاهشی 80 درصدی داشته و به همین واسطه هتل Pestana CR7 در شهر فونچال که اولین شعبه از هتل‌های زنجیره‌ای رونالدو محسوب می‌شود، چند ماه است که تعطیل شده است.

هتل کریستیانو رونالدو در فونچال
نمایی زیبا از هتل کریستیانو رونالدو در فونچال

در همین حال، هتل Pestana CR7 در شهر لیسبون هم با کاهش شدید تقاضا مواجه گشته و مجبور شده تا نرخ هر شب اقامت در اتاق‌های خود را تقریباً نصف کرده و 150 یورو به 77 یورو کاهش دهد.

رونالدو هنوز به صورت علنی درباره وضعیت هتل‌های خود اظهارنظر نکرده، اما افراد نزدیک به این فوتبالیست 35 ساله اظهار داشته‌اند که چشم انداز خوبی برای بازگشایی هتل فونچال وجود ندارد و حتی اگر بحران فعلی کرونا در کوتاه مدت بهبود یابد، بازگشایی این هتل با چالش‌های فراوانی روبرو بوده و بعید به نظر می‌رسد.

هتل کریستیانو رونالدو در شهر لیسبون
هتل کریستیانو رونالدو در شهر لیسبون

کرونا مانع گسترش هتل‌های زنجیره‌ای رونالدو شده است

رونالدو همراه با دیونیسیو پستانا، در حال توسعه مجموعه هتل‌های خود به خارج از پرتغال بود و در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی برای احداث هتل در شهرهای منچستر و مادرید انجام شده بود؛ پروژه‌هایی که اکنون و در شرایط کنونی کاملاً بلاتکلیف مانده‌اند.

در شهر منچستر انگلستان، جایی که رونالدو در آنجا شش سال را به عنوان بازیکن باشگاه لیگ برتری منچستر یونایتد سپری کرد، افتتاح یک هتل 30 میلیون یورویی در پارک مرکزی Picadilly Gardens برای سال 2023 برنامه‌ریزی شده بود.

در سمت دیگر، پایتخت کشور اسپانیا یعنی شهر مادرید هم که 9 سال خانه رونالدو بود و این بازیکن در تیم رئال مادرید آن دوران موفقی را داشت، قرار بود میزبان یک هتل 15 میلیون یورویی باشد و ساخت آن در خیابان اصلی شهر آغاز شده بود. هتل Pestana CR7 در شهر مادرید ابتدا قرار بود در سال 2019 افتتاح شود که با تأخیر مواجه شد و اکنون نیز بر اساس آخرین گزارش‌ها، هیچ تاریخی برای افتتاح آن اعلام نشده است.

البته این‌ها تنها اقدامات رونالدو و پستانا در راستای گسترش هتل‌های زنجیره‌ای Pestana CR7 نبودند و این دو در حال آماد‌ه‌سازی مقدمات پروژه‌های نیویورک، مراکش و پاریس بودند که شیوع کرونا همه برنامه‌ها را نقش بر آب کرد.

منبع as.com
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها