دستیار مرورگر اپرا (Opera Browser Assistant) چیست و چطور می‌توان آن را غیر فعال کرد؟

اگر مرورگر وب اپرا را در سیستم خود نصب کرده باشید احتمالا با دستیار مرورگر اپرا (Opera Browser Assistant) نیز روبرو شده‎اید. همچنین ممکن است که در سیستم عامل شما، این دستیار در تنظیمات Startup setting فعال باشد، به این معنی که با بالا آمدن ویندوز، برنامه مذکور به صورت اتوماتیک شروع به کار کند.

کاربران ویندوز می‎توانند با گشودن تسک منیجر این موضوع را بررسی کنند. به این صورت که ابتدا با فشردن دکمه‎های Ctrl-shift-Esc وارد محیط تسک منیجر شوید و سپس از منوی بالایی، زبانه Startup را انتخاب کنید. در این زبانه دستیار مروگرر اپرا را مشاهده خواهید کرد.دستیار مرورگر اپرا

با برگشتن به زبانه processes شما می‎توانید متوجه شوید که دستیار مرورگر اپرا در حال اجرا شدن است یا خیر.

دستیار مرورگر اپرا

اما سؤالی که در اینجا پیش می‎آید این است که چرا دستیار مرورگر اپرا با بالا آمدن سیستم عامل راه اندازی می‎شود و دقیقا به چه دردی می‎خورد؟ در گوشه سمت راست تسک بار، آیکون اپرا را خواهید دید. این موضوع ممکن است که باعث سریع‎تر بالا آمدن مرورگر شود. شما می‎توانید با یک کلیک چپ یا راست بر روی آن به محیط اپرا وارد شوید. (درواقع کاربرد خاصی نداره?)

طریقه غیر فعال یا حذف کردن دستیار مرورگر اپرا (Opera Browser Assistant)

راه حل آسان عبارت است از غیرفعال کردن برنامه با استفاده از خود سیستم عامل؛ برای این کار کافی است وارد تسک منیجر شوید و در زبانه Startup، روی دستیار مرورگر اپرا (Opera Browser Assistant) کلیک راست کنید و گزینه غیرفعال (disable) را انتخاب کنید. با انجام این کار، با روشن کردن کامپیوتر، دیگر برنامه مذکور به صورت خودکار اجرا نخواهد شد.

دستیار مرورگر اپرا

راه حل دوم شامل حدف کردن فایل‎های دستیار مرورگر می‎باشد. شما می‎توانید از نرم افزار Autostarts برای حذف برنامه‎هایی که هنگام بالا آمدن ویندوز فعال می‎شوند، استفاده کنید.

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که با آپدیت کردن و یا نصب مجدد مرورگر اپرا، تمامی فایل‎ها و تغییرات ایجاد شده به حالت پیش‎فرض برخواهد گشت.

به هر حال نرم افزار اپرا و یا هر شرکت نرم افزاری دیگری، بهتر است که مشتریان خود را نسبت به تغییرات ایجاد شده و ویژگی‎های اضافه شده آگاه کنند و در مورد کاربرد این موارد توضیحات کاملی را ارائه دهند. درواقع، خیلی از کاربران اپرا به دلیل اینکه هیچگونه دستور العملی برای دستیار مرورگر اپرا وجود ندارد، هیچ گونه استفاده‎ای از این ویژگی نمی‎کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع ghacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.