مرورگر گوگل کروم شما کند شده است؟ این 5 راه‌کار را امتحان کنید

اگر مرورگر گوگل کروم شما روی ویندوز یا مک سرعت پایینی دارد،‌ می‌توانید با استفاده از چند روش ساده سرعت آن را بهبود دهید. ابتدا مطمئن شوید گوگل کروم‌تان به‌روزرسانی شده است تا بهترین عملکرد و بیشترین سرعت را تجربه کنید. در ادامه به بررسی 5 روش برای افزایش سرعت گوگل کروم می‌پردازیم.

چه از مرورگرتان برای بازی و چه برای کار یا گشت و گذار در اینترنت استفاده کنید، هیچ چیزی بیشتر از یک مرورگر کند آزاردهنده نیست. حالا تصور کنید مرورگری مانند گوگل کروم که به سرعتش مشهور است، برای برخی از کاربران سرعت بسیار کمی دارد. خوشبختانه چند روش برای بهبود عملکرد گوگل کروم وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید.

حافظه نهان یا کش‌ مرورگر را خالی کنید

6 راه برای افزایش سرعت گوگل کروم

پاک کردن دوره‌ای کش یا حافظه نهان مرورگر باعث بهبود عملکرد مرورگرتان می‌شود. کش حجیم می‌تواند سرعت مرورگر را بسیار کاهش دهد ولی خوشبختانه پاک کردن کش در گوگل کروم فقط چند ثانیه طول می‌کشد.

برای این کار کافیست تا در گوشه بالا سمت راست بر روی سه نقطه کلیک کرده و سپس در منوی باز شده بر روی More Tools و سپس Clear browsing data کلیک کنید. پنجره‌ای ظاهر خواهد شد که در آن می‌توانید همانند تصویر فوق تیک گزینه مربوط به کش را زده و حافظه نهان مرورگرتان را خالی کنید.

تاریخچه‌ مرورگرتان را پاک کنید

6 راه برای افزایش سرعت گوگل کروم

همچنین پاک کردن تاریخچه‌ مرورگر نیز می‌تواند به بهبود سرعت گوگل کروم کمک کند. برای این کار:

  1. آدرس chrome://history را در نوار آدرس تایپ کرده و اینتر بزنید. صفحه‌ای مانند تصویر فوق ظاهر خواهد شد (اگر منوی سمت چپ برایتان باز نشده است روی سه خط افقی بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید تا منوی کناری باز شود).
  2. از منوی سمت چپ گزینه Clear browsing data را انتخاب کنید.
  3. در پنجره‌ی بعدی گزینه‌هایی را که می‌خواهید پاک کنید تیک بزنید و سپس دکمه‌ی Clear data را کلیک کنید.

افزونه‌های اضافی را پاک کنید

6 راه برای افزایش سرعت گوگل کروم

افزونه‌هایی مانند Adblock یا Honey بی‌شک می‌توانند تجربه‌ی استفاده از اینترنت را بهبود ببخشند. با این حال بیش از اندازه نصب افزونه‌ها نیز می‌توانند نتیجه‌‌ای برعکس داشته و سرعت مرورگر شما را کاهش دهد.

پیشنهاد می‌کنیم وقتی به افزونه‌ها نیازی ندارید آن‌ها را غیرفعال کنید و البته آن‌هایی را که دیگر نیازی ندارید، پاک کنید.

  1. عبارت chrome://extensions را قسمت آدرس مرورگر وارد کنید و افزونه‌هایتان را مدیریت کنید.
  2. می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه‌ی Remove افزونه‌هایتان را پاک کنید. همچنین، می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه‌ی سمت راست هر افزونه آن را از حالت فعال به غیرفعال یا برعکس تبدیل کنید.

افزونه‌های افزایش سرعت مرورگر را نصب کنید

6 راه برای افزایش سرعت گوگل کروم

گرچه برخی از افزونه‌ها می‌توانند سبب کاهش سرعت مرورگرتان شوند ولی برخی دیگر برای افزایش سرعت مرورگرتان طراحی شده‌اند.

برای نمونه افزونه‌ی OneTab تمام تب‌های باز مرورگرتان را به فهرستی تبدیل می‌کند و مانع از کند شدن مرورگرتان می‌شود. می‌توانید به سادگی تمام تب‌هایتان را دوباره باز کنید یا روی هر کدام که دوست دارید کلیک کنید تا باز شود.

افزادی که تب‌های مرورگرشان به سرعت از کنترل خارج شده و زیاد می‌شود باید به چنین افزونه‌هایی پناه ببرند. این افزونه‌ها می‌توانند تب‌ها را بدون بستن‌شان متوقف کنند و از کاهش سرعت گوگل کروم جلوگیری کنند.

گوگل کروم‌تان را به‌روزرسانی کنید

6 راه برای افزایش سرعت گوگل کروم

همواره یکی از بهترین کارهایی که برای استفاده از حداکثر پتانسیل برنامه‌ها می‌توانید بکنید به‌روزرسانی ‌آن‌ها است و مرورگر کروم هم از این قاعده مستثنی نیست. خوشبختانه کروم به طور خودکار آپدیت‌ها را برایتان دانلود و نصب می‌کند، البته فقط وقتی که در حال اجرا نباشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع businessinsider
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
رضا
10 ماه قبل

شب ها هم مسواک بزنید