داغ‌ترین سرچ‌های گوگل در سال 2018 چه بودند؟

تب جام جهانی فوتبال در سال 2018 نه تنها تمام دنیا فرا گرفته بود، بلکه دنیای مجازی و اینترنت را نیز تحت الشعاع خود قرار داده بود.

این امر از جست‌وجوهای مردم در این سال کاملا مشهود است. گوگل در روز چهارشنبه اعلام کرده که در سال 2018 داغ‌ترین موضوع جست‌وجو در آمریکا و جهان مربوط به «جام جهانی» بوده است. گوگل «داغ‌ترین» را چیزی معنی کرده که در طول زمان مشخصی، بالاترین میزان افزایش ترافیک را نسبت به سال گذشته به خود اختصاص داده است.

گذشته از این تورنمنت یک‌ماهه‌ی جذاب که احتمالا به اوج رسیدن آن را با برد 2-4 فرانسه از کرواسی به خاطر دارید، کاربران اینترنت در آمریکا همچنین توجه بسیاری به طوفان کالیفرنیا داشته‌اند. طوفان درجه چهار(با توجه به مقیاس سافیر سیمپسون) که تابستان امسال کارولینا را ویران کرد. موضوع داغ دیگر در آمریکا خواننده‌ی جوان، دمی لواتو (Demi Lovato) بود که گزارش شده در ماه جولای با مصرف بیش از اندازه‌ی مواد مخدر اوردوز کرده است.

گوگل بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوی جهان و یکی از معروف‌ترین و نمادین‌ترین وب‌سایت‌های اینترنت است. این سرویس آنقدر محبوب است که با نگاه کردن به جست‌وجوها می‌توان تخمین خوبی زد که در طول سال گذشته مردم به چه چیزهایی فکر می‌کردند. در سال گذشته مردم راجع به طوفان دیگری سرچ کرده بودند؛ طوفان ایرما و همچنین راجع به مت لایر، مجری سابق برنامه‌ی Today show شبکه‌ی NBC، که به دلیل اتهاماتی در رابطه با آزار جنسی اخراج شد.

در کنار جام جهانی مردم همچنین می‌خواستند بدانند که داستان مگان مارکل چیست؟ بازیگر آمریکایی که در ماه می با شاهزاده هری ازدواج کرد و به خاندان سلطنتی بریتانیا پیوست. دنیا همچنین در این سال برای مرگ رپر جوان، مک میلر، آنتونی بوردین مشهور و اسطوره‌ی دنیای کمیک استن لی عزاداری کرد.

در ادامه شما می‌توانید داغ‌ترین جست‌وجوهای سال 2018 را در فهرست ذیل مشاهده کنید:

جست‌وجوها:
 1. جام جهانی
 2. آویچی (Avicii)
 3. مک میلر (Mac Miller)
 4. استن لی (Stan Lee)
 5. پلنگ سیاه (Black Panther)
 6. مگان مارکل (Meghan Markle)
 7. آنتونی بوردین (Anthony Bourdain)
 8. XXXTentacion
 9. استفن هاکینگ (Stephen Hawking)
 10. کیت اسپید (Kate Spade)
اخبار:
 1. جام جهانی
 2. طوفان کالیفرنیا
 3. نتیجه نهایی مگامیلیون
 4. عروسی سلطنتی
 5. نتایج انتخابات
 6. طوفان مایکل
 7. تائیدیه کاوانا
 8. تیراندازی کالیفرنیا
 9. اعتصاب رانندگان کامیون در برزیل
 10. تعطیل شدن دولت در آمریکا
اشخاص:
 1. مگان مارکل
 2. دمی لواتو
 3. سیلوستر استالونه
 4. لوگان پاول
 5. کلوئی کارداشیان
فیلم‌ها:
 1. Black Panther
 2. Deadpool 2
 3. Venom
 4. Avengers: Infinity War
 5. Bohemian Rhapsody
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع www.cnet.com google trends
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها