عقب نشینی واتساپ؛ اجرای سیاست حریم خصوصی جدید به تعویق افتاد

واتساپ از تصمیم قبلی خود عقب‌نشینی و مهلت پذیرش سیاست حریم خصوصی جدید خود توسط کاربران را تا 15 مه (12 اردیبهشت 1400) تمدید کرد. این شرکت پیش از این تاریخ 8 فوریه (20 بهمن) را به عنوان آخرین مهلت پذیرش سیاست‌های جدید اعلام کرده بود.

واتساپ می‌گوید این تأخیر ایجاد شده به دلیل انتشار اطلاعات غلط و سردرگمی‌هایی است که در مورد آخرین به‌روزرسانی آن‌ها به وجود آمده است و آن‌ها می‌خواهند از این زمان چند ماهه استفاده کرده و اطلاعات نادرست در خصوص نحوه حفظ حریم خصوصی و امنیت در واتساپ را تصحیح کنند.

اوایل ماه جاری میلادی بود که واتساپ شروع نمایش دادن یک پیام در مورد شرایط و سیاست‌های جدید حفظ حریم خصوصی خود کرد. این پیام که در ابتدای اجرای برنامه ظاهر می‌شود، از کاربران می‌خواهد تا برای ادامه استفاده از واتساپ بر روی گزینه موافقت (Agree کلیک کنند و برای این کار نیز تنها تا 8 فوریه (20 بهمن) فرصت خواهند داشت (فرضتی که امروز تا 12 اردیبهشت 1400 تمدید شد). با اینکه فعلاً می‌توان این پیام را رد کرد و نادیده گرفت اما اگر بخواهید پس از تاریخ تعیین شده نیز همچنان از واتساپ استفاده کنید، در نهایت مجبور به پذیرش توافق‌نامه خواهید بود.

واتساپ و فیسبوک

با اینکه واتساپ اعلام کرده شرایط و سیاست‌های جدید تنها بر روی اکانت‌های تجاری (Business) تأثیرگذار بوده و اکانت‌های شخصی همچنان طبق روال قبل به فعالیت خود ادامه خواهند داد، اما اعلام به اشتراک‌گذاری اطلاعات با فیسبوک (که سابقه خوبی در زمینه حفظ حریم خصوصی کاربران خود ندارد) نگرانی‌های زیادی را در کاربران ایجاد کرده و بسیاری از آن‌ها را به کوچ کردن به پیام‌رسان‌های دیگری مانند تلگرام و سیگنال ترغیب کرده است. با توجه به همین شرایط به وجود آمده، واتساپ امیدوار است با تمدید مهلت پذیریش قوانین جدید، فضا را آرام کرده و در نهایت کاربران را به کلیک کردن روی دکمه “توافق” راضی کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.