چرا برای بعضی افراد ریاضی بسیار سخت است؟

در سال 2005، گالوپ یک نظرسنجی گردآوری کرد و در آن از دانش آموزان پرسید کدام یک از دورس تحصیلی مورد مطالعه‌شان درمدرسه برای آن‌ها دشوار‌تر است. پاسخ دانش آموزان چندان عجیب و دور از ذهن نبود، چرا که ریاضیات در صدر مشکل‌ترین درس‌ها قرار گرفت.

دیکشنری کلمه دشوار را اینطور معنی می‌کند: به آسانی انجام نمی‌شود، نیازمند کار زیاد، مهارت یا برنامه‌ریزی برای اجرای موفق است. وقتی بحث بر سر ریاضیات است معنی کلمه دشوار تبدیل به یک معما می‌شود. خصوصا که در معنی این کلمه اشاره می‌کند: «به آسانی انجام نمی‌شود». چیزی که ریاضی را برای خیلی از دانش آموزان سخت می‌کند نیاز به صبر، تمرین و ممارست است. یادگیری در ریاضی به طور مستقیم و خود کار اتفاق نمی‌افتد و نیازمند زمان و تلاش بسیار خواهد بود.

از آنجا که یادگیری ریاضی زمان و تمرین بیشتری میطلبد، دانش آموزان باید در برنامه ریزی درسی و مطالعاتی خود زمان کافی برای تمرین را در نظر داشته باشند تا قبل از تدریس مبحث جدید توسط آموزگاران خود، بر مبحث فعلی تدریس شده تسلط کافی بیابند.

ریاضی و انواع مغز

بر اساس نظر بسیاری از دانشمندان همواره یک نوع مغز وجودداشته است. با اینحال نقطه نظرات مخالف در هر موضوعی وجود دارد و خیلی از تئوریسین‌ها معتقدند که مهارت درک مطلب ریاضی در افراد مختلف متفاوت است.

بر طبق یافته‌های محققین علم مغز،افرادی که باسمت چپ مغز خود فکر میکنند تفکر منطقی دارند و تمایل به یادگیری مفاهیم بصورت متوالی دارند درحالیکه افرادی که با سمت راست مغز خود فکر میکنند معمولا تفکر هنری-بصری دارند. راست مغزها بیشتر جهانی هستند، آن‌ها یکباره در میان حجم عظیمی از اطلاعات قرار میگیرند و آن‌ها را به خوبی بخاطر می‌سپارند. بنابراین دانش آموزان چپ مغز غالبا موضوعات درسی را به سرعت درک میکنند درحالیکه دانش آموزان راست مغز غالبا با مشکل کمبود زمان مواجه‌اند و معمولا احساس می‌کنند عقب هستند.

اما در کلاس‌های شلوغ با تعداد دانش آموز بالا امکان اختصاص زمان اضافه نیست. معلمان ملزم به ارائه مبحث جدید در زمان تعیین شده هستند.

ریاضی فرمی از نظم تجمعی است

دانش ریاضی و تشبیه آن به نظم تجمعی بدین معناست که مباحث درسی ریاضی شبیه به بلوک‌های یک ساختمان هستند. شما باید در یک مبحث درسی درک مطلب و تسلط کافی را بدست بیاورید، قبل از آنکه به یادگیری مبحث بعدی بپردازید. اولین بلوک‌های ساختمانی ریاضی ما در مقطع ابتدایی شکل میگیرند؛ زمانیکه ما در حال یادگیری قوانین اولیه ریاضی مانند ضرب و جمع هستیم.

بلوک‌های ساختمانی بعدی در مقطع راهنمایی ساخته می‌ شوند، زمانیکه دانش آموزان ابتدا فرمول‌ها و عملیات را یاد می‌گیرند. این اطلاعات اولیه باید قبل از اینکه آن‌ها مباحث پیشرفته‌تر را شروع به یاد گرفتن کنند ملکه ذهن دانش آموزان شود.

ریاضی

مشکل عمده دانش آموزان معمولا بین مقطع راهنمایی و دبیرستان آشکار می‌شود زیرا دانش آموزان اغلب اوقات مبحث جدید را آموزش می‌بینند، اما قبل از اینکه مبحث قبلی را یاد گرفته باشند. دانش آموزانی که در مبحث ریاضی  مقطع راهنمایی نمرات متوسط به پایین کسب می‌کنند، ناچارا مبحث جدید را آموزش می‌بینند، در حالیکه فقط نیمی از آنچه که باید را در مبحث قبلی آموخته اند. مباحث جدید به دانش آموزان آموزش داده می‌شود زیرا:

  1. آن‌ها فکر میکنند نمره متوسط به اندازه کافی خوب است.
  2.  والدین متوجه نمیشوند که پیشرفتن در مباحث درسی بدون آمادگی لازم موجب مشکلات و ضعف‌های بسیاری برای دانش آموزانشان در مقاطع بالاتر خواهد شد.
  3. معلمان فرصت و انرژی کافی برای اطمینان حاصل کردن از یادگیری کامل هر یک از دانش آموزان در تک تک مباحث را ندارند.

در نتیجه دانش آموزان مباحث درسی را یکی پس از دیگری طی می‌کنند و بلوک‌های ساختمانی ریاضی آن‌ها ضعیف شکل می‌گیرد، در نتیجه در مقاطع بالاتر تحصیلی با محدودیت‌های بسیاری روبرو می‌شوند که موجب عدم کسب نمره کافی و شکست آن‌ها می‌گردد.

راه حل کارساز برای دانش آموزانی که نمره متوسط در یک مبحث کسب می‌کنند دوره مباحث قبلی به کمک یک معلم راهنما است تا ایرادات این دانش آموزان با تمرین و اختصاص زمان بیشتر برطرف گردد.

ریاضی را برای خودمان آسان کنیم

ریاضی به‌نظر سخت می‌رسد زیرا زمان و انرژی زیادی از دانش آموز می‌طلبد و اغلب آن‌ها زمان مناسبی را به یادگیری هر مبحث اختصاص نمی‌دهند و از کلاس عقب می‌مانند. بسیاری از دانش آموزان با پایه ضعیف به یادگیری مباحث پیچیده می‌پردازند و اغلب بدلیل ساختار ضعیف نمره کافی کسب نمی‌کنند.

اگر چه بنظر خبر بدی می‌رسد اما اگر به اندازه کافی صبور باشیم، راه حل آن بسیار ساده است. مهم نیست شما در چه مقطع و مبحثی در حال تحصیل هستید، حفره‌های عمیق خود در مباحث پایه‌ای مقطع متوسطه را شناسایی کنید و به درک آن مفاهیم پایه بپردازید، شما باید این حفره‌های عمیق را با صبر و حوصله پر کنید.

اگر در مقطع راهنمایی هستید، مباحث مورد نیاز برای جبر را به خوبی مسلط شوید. اگر لازم است یک معلم استخدام کنید. اگر در مقطع دبیرستان هستید و با درس ریاضی درگیرید، یک سلسله مباحث مربوط به مقطع راهنمایی را دانلود کنید و بخوانید. اطمینان حاصل کنید تمام مباحث را به خوبی مسلط شده‌اید. اگر دانشجو هستید تمام مباحث مقاطع راهنمایی و دبیرستان را جمع آوری کنید به نظر می‌رسد در مقطع دانشگاه رفع اشکال و یادگیری کلیه بخش‌ها کمی زمان بر باشد، اما شما میتوانید با هفته‌ای یک یا دوبار تمرین در طول یک سال تسلط نسبتا کاملی بر مباحث پایه پیدا کنید.

مهم نیست که شما کجا و از کی به مشکل خوردید، تنها باید مطمئن شوید نقاط ضعف خود را در مقاطع گذشته شناسایی کرده اید و با یادگیری و تمرین حفره‌های عمیق را پر کنید.

منبع thoughtco
اشتراک در
اطلاع از
guest
94 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
5 سال قبل

ای کاش میگفتین کجا به دردمون میخوره. میری رشته های مهندسی مباحث تخصصی رو راحت پاس میکنی ولی سر ریاضی و فیزیک به مشکل میخوری . اساتید این دروس هم 90 درصد عقده ای هستن و کمک نمیکنند. راستی بنویسید چرا معلم های ریاضی انقدر عصبی و بی رحم هستند و به دانشجو ها کمک نمیکنند.

ریحانه
ریحانه
پاسخ به  علی
1 ماه قبل

علی
پنج سال پیش اینو اینجا پست کردی من الان میبینم
دانشگاهت الان چی شد؟

یک کند ذهن
یک کند ذهن
3 سال قبل

من بالا آرین نمره من از کلاس اول تا هشتم ۱۶ بوده و من برای این تلاشی نمیکنم یکبار نصف سال رو برا ریاضی خواندن گذاشتم و دوباره ۱۶ برا همین کلا بیخیال شدم و نمیخونم

حسین
حسین
پاسخ به  یک کند ذهن
2 سال قبل

راس میگه منم همینجوریم

پرهام
پرهام
پاسخ به  حسین
2 سال قبل

واقعا راس میگه من هم از بچگی توی علوم بیست بودم ولی ریاضی …
ریاضی می خواندم سر جلسه امتحان یادم می رفت

یحیی بن زم زم
یحیی بن زم زم
پاسخ به  پرهام
1 سال قبل

ریاضی خواندنی نیست

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  یک کند ذهن
1 سال قبل

واقعا ریاضی پیچیدس. یه سری چیز یادت میدن بعد باید با فرمولش یه سوال سخت تر رو حل کنی. مهم فرموله هست که آخرش هم نمره پایین میده.

آتوسا
آتوسا
پاسخ به  ناشناس
1 سال قبل

دقیقا

آیسان ایران پور
آیسان ایران پور
3 سال قبل

نظری ندارم

............
............
2 سال قبل

به نظر من ریاضی خیلی بد هست و معلم های خیلییی عقده ای هم داره به نظر من ریاضی درس خوبی هست اما دبیر های بدی داره اگر مثل بقیه درس ها اونا هم خوش رفتار باشن و سخت نگیرن خیلی درس خوبی هست

...fff
...fff
پاسخ به  ............
2 سال قبل

بالاخره چیشد ریاضی بد یا خوب?

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
پاسخ به  ...fff
1 سال قبل

خیلییییییییییی خوب و عالی

اههههه
اههههه
پاسخ به  فقط ریاضیییی
1 سال قبل

آره بابا 😒😐

آموزشی
آموزشی
پاسخ به  ...fff
1 سال قبل

ریاضی بده چون معلمای عقده ای پولکی داره

مبینالشگری
مبینالشگری
پاسخ به  ...fff
1 سال قبل

بستگی به خودت داره

علی یزدی
علی یزدی
پاسخ به  ...fff
6 ماه قبل

بد بد بد بد بدبد

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
پاسخ به  ............
1 سال قبل

نه خیر اینطوری نیست دبیر ریاضی من خانم بزرگی هستن واقعا عالین یعنی فوق العاده مثل بقیه نیست واقعا مهربونه تدریسشون هم درجه 1

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
2 سال قبل

به طور کلی ریاضی خیلی سخته و من تلاش خودم رو میکنم اما سر امتحان همه چیز یادم میره

امید
امید
پاسخ به  کاربران ناشناس
1 سال قبل

چون استرس داری

امیرعلی
امیرعلی
2 سال قبل

سلام من پایه هفتم هستم و با توجه به این کلاس های آنلاین خوب نمیتونم درس ریاضی رو متوجه بشم حالا این ي دلیل دلیل دیگش بستگی به معلم هم داره الان من همه درسام خوبه فقط ریاضی و عربیم ضعیفه که متاسفانه معلم ها کم کاری کردن

Stiker
Stiker
پاسخ به  امیرعلی
2 سال قبل

عادیه
ریاضی برخلاف بقیه ی درس ها نیاز به تمرین داره شما میتونی خودت درسای کتاب رو دوباره مجددا بخونی یا از ویدیو های آموزشی کمک بگیرید

سامی
سامی
2 سال قبل

سختهههههههه ریاضییییی سخته و هیچ وقت هم اسون نمیشه

کندذهن
کندذهن
2 سال قبل

من از پنج سالگی عاشق علوم بودم و خیلی حس خفنی بهش دارم اما همیشه ریاضی عصبیم میکرد ،جوری که یک نفر بکشم!ریاضی یعنی یک تنفر ابدی!اگه ذاتن،توریاضیت خوب باش نونت تو روغنه….

Sewr
Sewr
پاسخ به  کندذهن
2 سال قبل

دقیقا من عاشق علومم و همیشه نفر اول بودم که میرفتم جواب بدم ولی ریاضی کارو خراب میکنه من اگه ریاضی نمره نیارم نمیتونم برم تحربی و از درسای دیگه مثل عربی واینا بدم میاد

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
پاسخ به  Sewr
1 سال قبل

وای چقدر برعکس هستیم منم از علوم متنفرم و عاشق ریاضیم اخه علوم اصلا به قدر ریاضی شیرین نیست منم توریاضی برای تمرین و اینا اماده و داوطلبم

قتقتتقت
قتقتتقت
پاسخ به  فقط ریاضیییی
1 سال قبل

خاک تو سرت تر ریاضی قوی از ما دور شو

محمدطاها
محمدطاها
پاسخ به  کندذهن
1 سال قبل

خیلی سخته ریاضی ولی بااینکه ریاضی تو نمرات شدم ۷۵ ۱۷ صدم شدم نفر اول کلاس

عشق ریاضی^^!
عشق ریاضی^^!
پاسخ به  کندذهن
1 سال قبل

وااا مخالفت همین…
من علوم خوبه ولی به اندازه ریاضی زیباتر نیست برام!:)
راستش ریاضی,بازی با اعداده که یکی از بازی هایی هست که من عاشقشم کلا عالیه همه چیش^^کلا من عاشق کتابام ولی ریاضی یه چیزیه دیگه که میشه گفت من تو ریاضی عالیم تو همه درسا ولی ریاضی خب تنها کتابیه که بنظرم مهم ترین کتاب و قشنگترین کتاب تو کل کتاباست حالا این نظره منه^^

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط عشق ریاضی^^!
مبینالشگری
مبینالشگری
پاسخ به  عشق ریاضی^^!
1 سال قبل

👌👌👌

مبینالشگری
مبینالشگری
پاسخ به  کندذهن
1 سال قبل

ریاضی واقعا سخته! اما نه غیرممکن

fateme_Moosavih
fateme_Moosavih
2 سال قبل

خوب دوستان ممنونم از متن خوبتون اما این هارو مادر پدر ها باید بخونن چون ما خودمون مشکلمونو میدونیم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
2 سال قبل

سلام من یک دختر پایه هفتم هستم
ریاضیات را خیلی دوست دارم یعنی شاید هم استعداد دروس ریاضی را داشته باشم من عاشق ریاضی و علوم وفارسی هستم البته ریاضی در اولویت من هست ولی به خاطر کلاس های آنلاین بعضی مباحث را با کمک خانواده یاد میگیرم ولی هنوز هم عاشق ریاضی هستم میخواستم بگم اگه از هرچیز یا هر درس به سادگی یاد شود حتی تمرین ها و سوال های خیلی دشوار برای شما آسون میشود مهم نیست بقیه راجب شما چی فکر میکنن یا چی میگن هرکس به شما گفت فلان درستان ضعیف است شما عکس آن حرف را در ذهن خود قرار بدید

هلنا
هلنا
2 سال قبل

معلم ما یه سوال های سختی می ده حتی آگه آدم کل تعطیلان و بینه بهانه لازم نمرهست 18 به بالا نمی شه نمی دونن چونه که انقد آزمون های سخت می دن

فلان
فلان
2 سال قبل

من ریاضیات افتضاح ولی ۴ تا اپلیکیشن ساختم و میخوام متخصص هوش مصنوعی بشم. من همیشه میترسیدم که وارد برنامه نویسی بشم چون میگفتن پر ریاضیات ولی بعد دیدم که هیچ ربطی به ریاضی نداره حتی برا ساخت نرم افزار ماشین حساب هم نیازی به ریاضی نیست و من حتی برای حل معادلات ریاضی برنامه هایی می نویسم که بصورت اتوماتیک اونارو حل کنن. برید نظریات هوش مصنوعی رو بخونید ریاضی سخت نیست فقط برای آدما نیست برای ماشین هاست در حقیقت مغز انسان ریاضی رو مهم نمیدونه و پیش پا افتاده میدونه بخاطر همون ریاضی براش سخت میشه اصلا یه مثال ساده ماشین حساب با اون پردازنده کوچیکش می تونه محاسبات رو راحت تر از حتی اکثر آدما با اون مغز بزرگشون انجام بده و من می تونم بگم هر چقدر باهوش تر و مفهوم نگر تر باشید ریاضی براتون سخت تر میشه و هر چقدر ساده تر و ماشین حسابی تر باشید ریاضی آسون تر میشه. پس اگه به علم علاقه دارید و ریاضیتون بده مثل مایکل فاراده یا توماس ادیسون به راحتون ادامه بدین. من ادامه دادم و الان توی توی شرکت قبضینو برنامه نویسم.

Hani
Hani
پاسخ به  فلان
2 سال قبل

سلام رشتتون چیه؟؟

پابوو
پابوو
2 سال قبل

منی که از دم همه ی درسام بده… .
راستش فکر میکنم فقط خودم نمیخونم و اگر بخونم میتونم بهترین نمرات رو بدست بیارم چون با اینکه کاری ها هم نمراتم نسبت به دوستام بالا هست کسایی که مثل من فکر میکنن که یه تنبل و خنگ بدرد نخورن بیاین از امروز شروع کنیم و به همه ی درس ها علاقمند بشیم؛)

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
پاسخ به  پابوو
1 سال قبل

نه من امکان نداره به جز ریاضی درس دیگه ای رو اینقدر دوست داشته باشم من کلا فقط برای ریاضی و ادبیات تست میزنم واقعا این درسا عالین

شفیع
شفیع
2 سال قبل

خیلی ممنونم‌ از‌ توضیح کامل و مفید تان.
خیلی آموزنده بود و ما را در شرایطی قرار میده تا بتونیم تصمیم درستی بگیریم.

معین
معین
2 سال قبل

من خیلی به ساختن و خلق کردن چیزای کاربردی به خصوص توی حوزه الکترونیک و گوشی علاقه دارم بخصوص برنامه نویسی ولی ریاضیم نمیدونم به خاطر اینکه ذاتی خوب نمیفهممش یا اینکه خوب آموزش ندیدم، خوب نیست و توی آزمون ورودی با درصد صفر ریاضی قبول شدم 😐 و به این خاطر قید رشته ی ریاضی رو زدم و رفتم سراغ تجربی که با وجود علاقه ی کمتر نسبت به کارای ریاضی، چون توانایی داشتم انتخابش کردم و برنامه نویسی و کارای ریاضی رو هم در کنار تجربی ادامه میدم
ولی در کل میخوام بگم بدترین معلم هارو همیشه تو ریاضی داشتم و توی عمرم فقط هشتم و نهم معلم ریاضی باسواد با اخلاق داشتم و بقیه یا اخلاق نداشتن یا سواد نداشتن یا هردو و حتی از اینترنت هم فیلم خریدم که زیست وشیمیش عالی درس میدادن و نکات خیلی مفیدی میگفتن ولی فیزیک و ریاضیش متن کتابو واسم توضیح میدادن:|
ما حتی تو کلاس پنجم یه معلم ریاضی داشتیم بد اخلاق ترین معلمی بود که داشتم و دست بزن داشت شدید، میگفت خودم اینطوری رفتار میکنم تا دانش آموز ازم بترسه:| خوب درس میداد ولی اخلاقش باعث نفرت شدید من از ریاضی شد و اسم ریاضی میومد شدیدا استرس می گرفتم
از این تریبون به هر معلم ریاضی و فیزیکی که این مطلبو میخونه میگم لطفا خوب درس بدین و خوش اخلاق باشین، درسو سرسری ندین بره
الان تو مدرسه مون معلمای رشته ی ریاضی خیلی اخلاقیات عجیبی دارن برعکس معلمای کلاس ما که به نظرم خیلی بهتر از اونان
حتی معلم زیست ما از معلم ریاضیمون بهتر و کامل تر و بهتر درسشو میده
به همین برکت قسم اون دنیا حق الناس به گردن دارید که من به لطف آموزش های ناقص و به درد نخور شماها نمیتونم به بهترین شکل توی رشته ی مورد علاقم درس بخونم چون از پایه با نفرت و ترس از ریاضی بالا اومدم و پایه ی قویی درست نشد برام برعکس درسای تجربی که معلما خوب و با اخلاق درس میدادن و نتیجه ش قوی بودن من توی این درساس

علیرضا
علیرضا
2 سال قبل

از نظر من ریاضی یک درس حفظ نشدنی است ، باید اصول حل آن (فرمولش)را بلد بود
و هی تمرین و تکرار کرد ، ریاضی واقعا بسیار سخته اما فقط با مرور کردن ریاض
ی میتوان آرم را حل کرد .

ناشناس
ناشناس
2 سال قبل

سلام ما همه می‌دونیم که ضرب و تقسیم و جمع و منها در زندگی ما و آیند مون مهم آما بگید بینم من کسر رو به می می رو و کسر منی در منی تو کجای زندگیم بکنم یعنی استفاده کنم اینقدر که تو ریاضی وقت میزارن تو درس های دیگه نمی‌زارم معلم ها، انگار درس های دیگه الکی هستند من خودم دوسال تمرین و تلاش کردم ریاضی رو یاد بگیرم نتونستم بالا تر از 14 بگیرم بنظر من تو ریاضی دیگه خیلی زیاده روی کردن همه والدین ها می‌خوان بچه هاشون و معلم ها می‌خوان دانش آموزان خودشون تو ریاضی 20 بگیرن دیگه هرکسی رو بحر کاری ساخته اند یکی را بحره ریاضی دیگری را بحر زبان انگلیسی کلی بگم که ببینید اون فرد یا اون دانش آموز تو چه درسی 20 چه محارتی داره من خودم با نیم کره سمت راست فکر می‌کنم من تو تعمیر وسایل برقی خوبم بهم هی میگن ریاضی بخون ریاضی بخون یعنی چی با این معلم های خشن ریاضی که حتی خودشون هم دیگه بعدشون اومده از ریاضی که می بینن همه تو ریاضی ضعیف هستند.

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
پاسخ به  ناشناس
1 سال قبل

هی دوست عزیز لطفا به همه معلم های ریاضی اینطوری نگیننننننننننن من واقعا معلم ریاضی دارم مثل یه دسته گله گل مهربون خوش رو دلسوز تدریسشون فوق العاده واقعا هیچ دبیر ریاضی مثل اون نمیشه

علی
علی
پاسخ به  فقط ریاضیییی
4 ماه قبل

پس خوش به حالت

آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط علی
حسین
حسین
2 سال قبل

والا نمیدونم ریاضی سخته اسونه خودمم موندم کاش اصن درسی به نام ریاضی نبود ولی ببینید مگه اون دانشمندا چجوری شدن دانشمند خب با خوندن شدن دیگه نکنه از قبل دانشمند بودن…..

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
پاسخ به  حسین
1 سال قبل

نه اگه ریاضی نبود ترجیح میدادم منم نبودم چون دنیا با ریاضی قشنگه

حسین
حسین
2 سال قبل

بچه ها واقعا ریاضی سخته؟؟؟؟پس چرا بعضیا میرن ریاضی بر میدارن

MR_NP
MR_NP
2 سال قبل

ریاضی برای من مثل خط میخی می مونه هرچی بهش نگاه می کنم چیزی ازش سر در نمی یارم آخرشم سرم درد میگیره.
من نمی دونم جز جمع و تفریق و ضرب و تقسیم ریاضی کجای زندگی به دردمون خورده؟
خدایش هیجا حتی اگه حساب داری هم بری باید همین چهار تا رو بلد باشی خدا وکیلی کی با سینوس و کسینوس میشینه حساب کتاب می کنه؟؟؟؟
ولمون کنید دیگه!!!!

جان میلاد
جان میلاد
پاسخ به  MR_NP
2 سال قبل

این گفتگو خیلی عالی هست

جان میلاد
جان میلاد
پاسخ به  جان میلاد
2 سال قبل

????????????

Miss_amiri.87
Miss_amiri.87
2 سال قبل

ریاضی سخته نیس فقد باید خوب تمرین کنی یا مرور کنی تا بتونی بهتر بفهمی بعد نیاز ب هوش دار اگ هوش بالای داشت باشی بهتر متوجه میشی من خدم از ریاضی خوشم میاد و خعلی دوص دارم و سوال ها اصلا برام سخت نیست???

م ع
م ع
پاسخ به  Miss_amiri.87
2 سال قبل

تو برو املا تو درست کن بعد بیا از ریاضی حرف بزن
حرفات دروغی بیش نبود

آرین
آرین
2 سال قبل

یه آدم ریاضی درست کرد بعضی هار بد بخت کرد

ممد
ممد
2 سال قبل

خیلی سخته خیلی

سارا
سارا
پاسخ به  ممد
2 سال قبل

موافقم

IError._.406I
IError._.406I
2 سال قبل

کلا از ریاضی متنفرم درکش نمیتونم بکنم هیچ وقت هم نفهمیدم بعضی از مبحث هاش یه چه درد میخوره

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
پاسخ به  IError._.406I
1 سال قبل

نه اصلا هم بد نیست ای بابا اینقدر نگید ریاضی بده دیگههه هیچ درسی تو دنیا به اندازه علوم بد نیست

محمد
محمد
2 سال قبل

منفور تر از ریاضی معلم های کثیف و بی شرفش

Amir
Amir
پاسخ به  محمد
2 سال قبل

همه معلما بد نیستن که جمع نبندین ، نمیشه ی خصلت بدو به همه نسبت دادو تهمت زد

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

جمع نبند حواست به حرف هایی که از دهنت میاد بیرون باش خانم بزرگی ما خیلی خانم عالی هستن در ضمن شما نمیتونی به معلم این حرف هارو بزنی زحمت کشیده به این مقام رسیده یه احترامی داره بالاخره ولی متاسفانه شماها اینا رو نمی فهمید از این به بعد اینم یاد بگیرید که احترام معلم رو نگه میدارن جایگاهش خیلی بالاس

محمدد
محمدد
پاسخ به  محمد
1 ماه قبل

دقیقاااا خوده درسه هم منفوره

به تو چه
به تو چه
2 سال قبل

بدترین ترس یعنی ریاضی چه با معلم های خوب و چه با معلم های بد من همه ی درس ها را دوست دارم و توی همشون هم ۲۰ هستم اما ریاضی را اصلا دوست ندارم نمیدونم هم چجوری میشه اونم ۲۰ میشم

علیرضا
علیرضا
پاسخ به  به تو چه
1 سال قبل

من هم همه‌ی درسام بجز ریاضی خیلی خوب

...
...
2 سال قبل

من یادگیری ریاضی هم برام سخته و ریاضی ضعیفه و نمیتونم بفهممش

Nd_pilvar
Nd_pilvar
1 سال قبل

من ریاضی مدرسه رو خیلی خوب یاد میگیرم و همیشه ۲۰ میشم اما نمیدونم چرا تست نمیتونم ? یعنی وقتی پاسخش رو میخونم نمی‌فهمم منظورش چیه .اگه کسی واسم تدریس کنه خیلی سریع یاد میگیرم اما متأسفانه وقتی از دبیرها می‌پرسی میگن بالاتر از سطح کتابه و اصلا حاضر نیستن توضیح بدن!!

سعید
سعید
1 سال قبل

سلام من الان کلاس نهم هستم بقیه درس هام عالی ولی تو ریاضی کمی ضعیف

Danyal
Danyal
پاسخ به  سعید
1 سال قبل

مثل من

محمدد
محمدد
پاسخ به  سعید
1 ماه قبل

پس به فکر رشته تجربی و ریاضی نباش

امید
امید
1 سال قبل

ریاضی سخت نیست ولی باید درک بالایی داشته باشی تا متوجه بشی

امید
امید
1 سال قبل

علم جمعا با ریاضی پیش میره هچیز با ریاضی پیش میره

امید
امید
1 سال قبل

ریاضی به لایه های پیچیده مغز ربط داره اگر مخواهید ریاضیتون بهتر بشه در طبیعت آرام ساکت اکسیژن دم باز دم کنید و تلاش تمرین پشتکار نیاز است

امیر
امیر
1 سال قبل

واقعا این معلم ریاضیا جوری سوال میدن که انگار باهاشون دشمنی. داریم

نستیکی
نستیکی
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

واقعا

a.t.n
a.t.n
1 سال قبل

من تو همه درسا مخصوصا علوم همیشه ۲۰ میگیرم اما ریاضی نه باید معلم خصوصی داشته باشم و خودم تنهایی حواسم پرت میشه مامان و باباهای امروزی هم فقط بلدن دعوا را بندازن بگن زمان ما اینجوری اونجوری بچه های مردم تیزهوشان قبول میشن این چرت و پرتا خلاصه الان یکی چرا باید تو ریاضی عالی باشه اونوقت من اینجوری شاید بگید بخاطر تمرینه ولی نه من هم تمرین میکنم ولی وقت امتحان همچی یادم میره

آتوسا
آتوسا
پاسخ به  a.t.n
1 سال قبل

من توانی فهمیدن ریاضی رو ندارم
چرا بچه های مردم دارن
چرا فلانی میتونه
باید بخونی
خب من به تاریخ علاقه دارم ریاضی کجا دلم بذارم آخه

Danyal
Danyal
پاسخ به  آتوسا
1 سال قبل

منم دقیقا
ریاضی برام سخته الانم کلاس نهم ولی بقیه درس ها مطالعات و ادبیات فارسی و عربی و علوم خوبه نمی‌دونم این ریاضی رو چیکار کنم ناامیدم می‌کنه اصلاا از زندگی

آیناز
آیناز
1 سال قبل

ریاضی خیلی درس آسونیه اما سر امتحان که میری خیلی استرس می گیری بخاطر همین همش بی دقتی می کنی بعضی جاهاشم اشتباه می نویسی

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
1 سال قبل

ریاضی رو واسه خودت تحلیل کنی هم شیرینه یه عالمی داره واسه خودش هم اینکه خیلی خوب یاد می گیری و مشکلی نداری مشکل من علومه چون واقعا از علوم متنفرم من ولی ریاضی رو خیلی دوست دارم یعنی عاشق ریاضیم مثلا ادبیات رو هم معمولی دوست دارم ولی واقعا خیلییییییییییییییییییییییییییییی شیرین تر از علومههه هیچ درسی به تلخی علوم نداریم اصلا نظر منه

فقط ریاضیییی
فقط ریاضیییی
1 سال قبل

من تا حالا 20 گرفتم تو تمام امتحانات ریاضیم چون از ته دلم وقعا دارم تلاش میکنم

Danyal
Danyal
پاسخ به  فقط ریاضیییی
1 سال قبل

من الان ۱۶ ساله کی دارم تو این جهان هستی زندگی میکنم الانم پایه نهم هستم یک بار هم یادم نمیاد ریاضی رو ۲۰ گرفتم ولی تو بقیه درس هام ۲۰

مبینالشگری
مبینالشگری
1 سال قبل

فقط علاقه مندشو وایجادانگیزه کن
جدابره شاگردی که ریاضیش ضعیفه خیلی معلم مهمه که چطوری یادبده
اما شاگردپیش فعال ونخبه مهم نیست چه معلمی داشته باشه
یه چیزدیگه که تلاشم مهمه .من اول ریاضیم ضعیف بودازاین درس متنفربودم امابعدمعلمی به نام خانم فاطمه عظیمی خیلی خوب درسال پنجم به ماآموزش میدادندبره همین ایشون ایجاده انگیزه دروجود من کرد
من شروع به پیشرفت ورقابت بین همکلاسیام کردم تااینکه سال ششم شاگردممتاز ریاضی شدم
وبرگه ام روکه معلم مون تصحیح میکردازهمه غلط های کمتری داشتم وامسال سال هفتم رودارم وامیدوارم باتلاش وانگیزه بتونم موفق شم

Rey
Rey
1 سال قبل

خوب من ریاضیم خوبه ولی معلم چیزایی رو تو امتحان میده که حتی یه بار هم تو کلاس گفته نشده🤝

محمد
محمد
11 ماه قبل

سلام برابچ من کلاس نهم هستم عشق علوم نفر اول کلاس علوم می‌خوام برم رشته تجربی اما نمی‌دونم چرا 80درصد رشته تجربی ریاضی هست خوب حالا باید چیکار کنم من خیییییلی ریاضی میخونم تا میفهمم یه معلم سگ هم داریم که به قول خودش شوخ هست ولی خیلی بده من نمی‌دونم هر وقت سر کلاسم انگار زمان متوقف شده و کل کلاس داریم زجر میکشی جز دو سه تا بچه دیگه,,,,,😐

محمدد
محمدد
پاسخ به  محمد
1 ماه قبل

رشته تجربی نیا اگه ریاضیت بده