دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیا

ویکی پدیا یک دانشنامه اینترنتی رایگان است که هرکس می‌تواند مطالب آن را ویرایش کند. این سایت بزرگترین و محبوبترین مرجع اینترنتی دنیاست و از سال 2007 تاکنون همیشه جزو 10 سایت پربازدید بوده است. جیمی ولز (Jimmy Wales) و لری سنگر (Larry Sanger) ویکی پدیا را در ژانویه سال 2001 بصورت مکملی برای دانشنامه تخصصی نوپدیا طراحی کردند. این سایت که در یک سالگی خود دارای 20 هزار مقاله در 18 زبان دنیا بود، در حال حاضر دارای بیش از 40 میلیون مقاله در 250 زبان دنیاست و هرماه هزاران مقاله دیگر نیز به آن اضافه می‌شود.

 در ادامه 10 حقیقت جالب در مورد ویکی پدیا را گردآوری کرده ایم، با دیجی رو همراه باشید.

 

دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیاشما می‌توانید تمام ویکی پدیا را دانلود کنید!


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیاویکی‌پدیا دارای یک “کمیته جشن تولد” است. این کمیته در روز تولد نویسندگان ویکیپدیا به آنها تبریک می‌گوید.


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیااین سایت برای کودکان و افرادی که در حال فراگیری زبان انگلیسی هستند دارای یک بخش به نام انگلیسی ساده یا The Simple English Wikipedia است.


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیابرای خواندن تمام مقالات در ویکی پدیای انگلیسی به 16 سال و 9 ماه زمان نیاز است.


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیانود درصد از افرادی که مقالات ویکی پدیا را ایجاد و ویرایش می‌کنند، مرد هستند.


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیازبان شاینی (Cheyenne) کمترین استفاده را در ویکیپدیا دارد. این زبان که مربوط به یک گروه از سرخپوستان آمریکاست دارای تنها 57 مقاله است.


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیاروز 15 ژانویه به عنوان “روز ویکی پدیا” شناخته شده و توسط نویسندگان و افراد فعال در این سایت جشن گرفته می‌شود. ویکی پدیا فعالیت خود را از روز 15 ژانویه سال 2001 آغاز کرده است.


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیابیشترین صفحه ویرایش شده در ویکی پدیا متعلق به جرج دابلیو بوش بوده است. این صفحه تا سال 2016 حدود 46 هزار بار مورد ویرایش قرار گرفته بود.


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیایکی از فعالترین ویرایشگران ویکی پدیا ریچارد فارمبرو (Richard Farmbrough) است. وی تاکنون بیش از 985 هزار مقاله در این سایت را ویرایش کرده است!


دیجی فکت؛ 10 حقیقت کمتر شنیده شده در مورد ویکی پدیابیش از 50 درصد از بازدیدکنندگان ویکیپدیا، از طریق گوگل وارد این سایت می‌شوند.

منبع IndiaTimes
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمدعامری (اهواز)
احمدعامری (اهواز)
3 سال قبل

من خودم با نام کاربری Ahmad252 مدتی است که در ویکی پدیا مشغول به نوشتن هستم. نفرات ارشد ویکی پدیای فارسی ماهانه درامد دلاری دارند مثل محسن سالک.

زینب
زینب
2 سال قبل

چه جوری تو ویکی پدیا ثبت نام کنیم ؟؟؟

حسین محمودزاده
حسین محمودزاده
عضو
پاسخ به  زینب
2 سال قبل

ثبت تو این سایت هم مثل بقیه سایت‌هاست. وارد صفحه اصلی ویکی پیدا بشید (این لینک) بعد از گوشه بالا سمت راست روی گزینه create account کلیک کنید و مراحل ثبت نام رو انجام بدید.

سمیر
سمیر
9 ماه قبل

محسن سالک گروهی از حسابای پانترکی از جمله Mr,p balci و علمجو رو هدایت میکنه

ممد
ممد
پاسخ به  سمیر
8 ماه قبل

اینجا رو ببینید کاربر ضد زرنگها به یه چیزایی در همین مورد اشاره کرد : https://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D8%A8%D8%AD%D8%AB_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1:%D8%B6%D8%AF_%D8%B2%D8%B1%D9%86%DA%AF_%D9%87%D8%A7&oldid=34517991
که علمجو که خودش رو حامد از تبریز معرفی کرده ولی زاپاس احتمالی محسن سالک باشه از ترسش اومد حذفش کرد بعدش هم رفت با آی پی با خوش درد دل کرد و از ویکیپدیا فرار کرد حجت بهش ایمیل داده بود محترمانه برو خودت تا ارتباطت با mr,p balci رو علنی نکردم