به روز رسانی ویندوز 10 موبایل منتشر شد؛ همان چیزی که منتظرش بودیم

نسخه موبایل ویندوز 10 شاید آنقدر مورد استقبال قرار نگرفت که اصلا بشود آن را جزو سیستم عامل هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، قرار داد اما این موضوع دلیل نمی شود تا مایکروسافت از به روز رسانی کردن آن خودداری کند. از همین رو بالاخره بعد از مدت ها انتظار به روز رسانی جدید ویندوز 10 با نام Windows 10 Mobile Redstone 2 برای گوشی‌های ویندوزی منتشر شد.

مایکروسافت اعلام کرده که:
هر کسی باید بتواند از توانایی های خود در خلق و به اشتراک گذاری در دنیای 3D استفاده کند، مردم را با سرعت بیشتری به یکدیگر متصل کند، به گیمر ها اجازه دهد تا اطلاعاتشان را انتشار دهند و…
همچنین اعلام کرد که در این به روز رسانی Microsoft Edge اولین مرورگری است که امکاناتی را در حوزه ی سه بعدی ارائه می دهد.

این به روز رسانی، در برنامه های مختلف کاملا مشهود است. به طور مثال Microsoft Edge قابلیتی به اسم Snooz دارد، که به شما یادآوری می کند صفحه ای را باز کرده اید اما خیلی وقت است آن را نخوانده اید. حتی Cortana نیز در Action Center سیستم عامل این موضوع را به شما یادآور می شود.

اگر به کتاب خوانی در موبایل های هوشمند علاقه‌مند هستید، حتما از شنیدن این خبر خوشحال می شوید. با به روز کردن ویندوز 10 موبایل خود می توانید مستقیما از طریق Edge به EPUB دسترسی پیدا کنید و کتاب های مورد علاقه خود را خریداری نمایید. البته برای این کار باید ساکن آمریکا باشید زیرا این قابلیت تنها در مرز های آمریکا پاسخ گوی کاربران ویندوز 10 است.

بسیاری از ویژگی هایی که در این به روز رسانی ارائه می شود از نسخه PC ویندوز 10 گرفته شده اند. به طور مثال می توانید وای فای موبایل خود را تنظیم کنید که بصورت خودکار در زمانی خاص، روشن و یا خاموش گردد. می توانید برنامه هایتان را reset کنید و آنها را به حالت اولیه شان بر گردانید تا دیگر مجبور نباشید مانند گذشته برای برطرف کردن مشکلات برنامه ها، آنها را حذف و دوباره نصب کنید.

Cortana نیز در این به روز رسانی پیشرفت های چشمگیری داشته است؛ مثلا، تصور کنید که در حال گوش دادن به رادیو هستید، می توانید از Cortana بپرسید که در حال حاضر چه چیزی در حال پخش شدن است تا خیلی سریع، اطلاعات دقیقی را به شما عرضه کند. بدین صورت Cortana کنترل volume و playback گوشی ویندوزی شما را به دست می گیرد.
در این به روز رسانی برنامه های فرعی گوشی نیز این اجازه را دارند که حتی در مواقعی که Cortana در حالت سکوت قرار دارد، alarm بزنند.

بدون شک Windows 10 Mobile Redstone 2 همان به روز رسانی ای است که همه ویندوزی ها به دنبال آن بودند. قابلیت هایی که در این به روز رسانی به سیستم عامل Windows اضافه می شوند، بسیار کاربردی و جالب هستند. اما تنها مشکل آن، این است که این به روز رسانی فقط در تعداد محدودی از دستگاه های ویندوزی قابل دسترس است. این دستگاه ها عبارتند از:

  • HP Elite X3
  • Microsoft Lumia 550
  • Microsoft Lumia 640/640 XL
  • Microsoft Lumia 650
  • Microsoft Lumia 950/950 XL
  • Alcatel Idol 4s

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها