آی پینز

امروز از دریچه تاریخ: 17 جولای روز جهانی شکلک یا همان ایموجی

روزانه ما از طریق شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام رسان با دوستان و آشنایان خود به برقراری ارتباط می‌پردازیم. یکی از مزیت‌های این اپلیکیشن‌ها پشتیبانی از شکلک‌ها یا همان ایموجی‌های متنوعی هستند که همواره به شما کمک خواهند کرد. بنابراین می‌توان گفت که این شکلک‌ها که به انگلیسی Emoji خوانده می‌شوند امروزه نقش پررنگی را در ارتباط ما با اطرافیان‌مان ایفا می‌کنند، ایموجی‌‌هایی که تعداد آنها به بیش از 3000 می‌رسد.

از اهمیت این روز زمانی می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که بدانید کمپانی اپل نیز برای این شکلک‌ها جایگاه خاصی قائل شده و روز 17 جولای را روز جهانی شکلک‌ یا همان ایموجی‌ نام نهاده است. به عقیده کارشناسان دنیای واقعیت مجازی، ایموجی‌ها همانند آینه‌ای کوچک برای جوامعی کوچک و بزرگ بوده که می‌توانند علاوه بر احساسات شما، ارزش‌های فرهنگی-مذهبی و اخلاقی شما را نیز انعکاس دهند.

به تازگی نیز Unicode Emoji با اضافه کردن شکلک های جدید که تمامی این شکلک‌ها با رنگ پوست‌های متفاوتی ارایه می شوند که نمایانگر فرهنگ‌ها و قومیت های مختلف است یک حرکت کاملاً مثبت به سمت گریز از نژاد پرستی انجام داد تا کاربران با رنگ پوست‌هایی متفاوت از سراسر دنیا بتوانند آدمک‌هایی مطابق رنگ پوست خود را به دوستان و آشنایان خود ارسال کنند.

ios9newemoji-800x410

از سویی دیگر خبر می‌رسد که به زودی شکلک‌های جذاب دیگری از مشاغل بزرگ دنیا به ایموجی‌های فعلی اضافه خواهد شد. ظاهراً قرار است به زودی 100 شکلک جدید در حوزه مربوط به معلمان، دانشمندان، کشاورزان، سرآشپزها، مکانیک‌ها و همچنین ستارگان نامی دنیای موسیقی رونمایی شود. علاوه بر اینها، به مناسبت این روز اپل و گوگل از ایموجی‌های جدید خود با موضوع‌های گوناگون از جمله دنیای معلولین نیز رونمایی کردند و آنها را به جمع شکلک‌های موجود اضافه نمودند تا از لحاظ روحی روانی نیز قوت قلبی برای این افراد باشد.

در حال حاضر بیش از 90 درصد جمعیت دنیا در پیام‌های متنی خود از شکلک‌ها به تعداد نامشخصی استفاده می‌کنند. با توجه به تحقیقات انجام شده مشخص شده است که در این میان زنان جوان از جمله کاربران این بخش از دنیای مجازی محسوب می شوند که بیشترین استفاده را از ایموجی‌ها در پیام‌های خود دارند.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد