آی پینز

وال استریت ژورنال: آیفون 7 تغییر زیادی با نسل فعلی نخواهد داشت

اگر شما هم خیلی سفت و سخت در انتظار رونمایی از آیفون جدید همراه با ویژگی‌های جادویی و جذاب هستید؛ باید کمی نا امیدتان کنیم. وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد که مدل‌های آینده آیفون تنها از نظر ظاهری با دو آیفون 6 اس و 6 اس پلاس تفاوت خواهند داشت و در واقع می‌توان آن‌ها را یک بازطراحی به حساب آورد. به گزارش این نشریه اپل که هر ساله دو مدل «اس» از محصولات خود را نیز روانه بازار می‌کرد؛ ظاهراً این رویه را در تولید آیفون‌های بعدی خودش پیاده نخواهد کرد.

بنا بر این گزارش هر دو این محصولات مجدداً دارای صفحه نمایش 4.7 و 5.5 اینچی خواهند بود که البته فاقد جک 3.5 میلی‌متری کلاسیک هدفون نیز هستند. هرچند شایعاتی پیرامون این محصولات وجود دارند که ادعا می‌کنند اپل این جک‌ها را در آیفون‌های جدید نیز تکرار خواهد کرد. اگر به خاطر داشته باشید اواخر سال جاری شایعاتی پیرامون مانور اپل بر روی درگاه ارتباطی Lightning شنیده می‌شد و ادعا می‌کرد که این کمپانی قصد دارد تا با جک 3.5 میلی‌متری در محصولات خود خداحافظی کند. لازم به ذکر است که نه تنها حذف این جک کلاسیک به بهبود مقاومت تلفن در برابر آب کمک خواهد کرد؛ بلکه عملاً ضخامت گوشی هوشمند شما نیز کاسته خواهد شد.

به نقل از وال استریت، اهالی کوپرتینو در حال برنامه ریزی هستند تا در سال 2017 به مناسبت دهمین سالگرد رونمایی از آیفون تغییرات اساسی را در آن محصولات اعمال کنند. از مهم‌ترین موارد موجود در این به‌روزرسانی می‌توان به استفاده از یک صفحه نمایش OLED لبه-به-لبه بدون حاشیه و همچنین تبدیل کلید هوم به صورت کاملاً لمسی اشاره کرد. منابع مختلفی می‌گویند که ویژگی‌های امنیتی تاچ آی‌دی آیفون نیز می‌توانند در زیر صفحه نمایش این محصول پنهان باشند. هرچند که تا عرضه این محصول یک سال دیگر وقت است و می‌تواند طی این مدت تغییرات بزرگی در دنیای تکنولوژی صورت گیرد.

اما دلیل عدم به‌روزرسانی احتمالی گسترده و اساسی آیفون در سال جاری چیست؟ اپل سه ماهه نخست سال جاری بزرگ‌ترین کاهش را در تاریخ فروش آیفون‌ها تجربه کرد؛ اما وال استریت می‌گوید که دلیل اصلی این موضوع تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای است که اپل مشغول کار بر روی آن بوده و به همین زودی آماده بهره برداری نخواهد شد. در حالی که آیفون 5 اس برای نخستین بار میزبان یک تاچ آی‌دی شد؛ اپل سال گذشته با عرضه آیفون 6 اس و 6 اس پلاس تمرکز ویژه‌ی خود را بر روی لمس سه بعدی و بهبود دوربین آیفون گذاشت. با این حال طراحی این دو محصول دارای تفاوت زیادی با یکدیگر نبود. به همین جهت بزرگ‌ترین تغییر آیفون بعدی اپل تنها حذف یک جک 3.5 میلی‌متری کلاسیک خواهد بود.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد