فلای تودی

یوبی سافت: قابلیت Backwards Compatibility به نفع صنعت گیم می باشد

مایکروسافت ماه پیش و در نمایشگاه E3 خبر هیجان انگیزی را منتشر کرد و آن هم اضافه شدن قابلیت اجرای بازی های Xbox 360 بر روی Xbox One می باشد. البته در این بین انتخاب با خود ناشران بازی ها می باشد که تصمیم بگیرند کدام بازی قدیمی خود را بر روی کنسول جدید مایکروسافت نیز در دسترس قرار دهند. به نظر می رسد شرکت یوبی سافت (Ubisoft) یکی از بازیسازانی خواهد بود که از این قابلیت پشتیبانی خواهد نمود.

 به گزارش وب سایت Gamespot مدیر عامل یوبی سافت آقای Yves Guillemot معتقد است که اضافه شدن قابلیت Backwards Compatibility به کنسول Xbox One در کل به نفع صنعت گیم خواهد بود. وی اظهار داشته این مسئله که با اضافه شدن این قابلیت تعداد زیادی بازی به سرعت بر روی Xbox One قابل بازی خواهد شد بسیار هیجان انگیز می باشد. هدفی که مایکروسافت تعیین کرده این است که در ابتدای امر 100 بازی از این قابلیت پشتیبانی نمایند.

به خصوص آقای Guillemot ایده این کار را بسیار تحسین نموده است و بیان کرده که با وجود قابلیت Backwards Compatibility شرکت یوبی سافت می تواند برخی از عناوین خود مانند سری Splinter Cell را برای اولین در نسل جدید در دسترس قرار دهد.

Ubisoftقابلیت Backwards Compatibility تنها برای پشتیبانی از دیسک های بازی Xbox 360 و بازی هایی که به صورت دیجیتالی توسط این کنسول خریداری شده اند، ارائه نخواهد شد و مایکروسافت در نظر دارد فروشگاه ویژه ای نیز برای بازی هایی که توسط این قابلیت پشتیبانی می شوند راه اندازی نماید تا گیمر ها آن ها را تهیه و بر روی Xbox One اجرا نمایند. در نتیجه، این روند فروش بازی های قدیمی، برای بازیسازانی همچون یوبی سافت روش بسیار خوبی برای تست میزان علاقه گیمر ها برای ارائه بازی ها بر روی کنسول جدید خواهد بود. به این ترتیب شرکت های بازیساز می توانند قبل از ساخت نسخه جدید از عناوین خود از میزان تمایل گیمر ها برای بازی کردن آن بر روی کنسول نسل هشتمی خود مطلع شوند و ارزیابی بهتری نسبت به میزان فروش و سود بازی ها داشته باشند.

با توجه به مطالب ارائه شده توسط یوبی سافت به نظر می رسد اواخر امسال و با ارائه قابلیت Backwards Compatibility عناوین مختلفی از بازی های این شرکت بر روی Xbox One قابل بازی باشند. مطمئنا بازی هایی مانند Splinter Cell در صورت پشتیبانی از این قابلیت، طرفداران زیادی بر روی کنسول نسل هشتمی مایکروسافت خواهند داشت.

attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد