آی پینز

استودیوی Kojima Productions تعطیل خواهد شد؟!

آقای Akio Otsuka که صداپیشه نقش Solid Snake و Big Boss در بازی Metal Gear Solid می باشد به تازگی اعلام کرده است که استودیوی Kojima Productions به انتهای کار خود نزدیک شده است. اگر گفته های این شخص که به خاطر صداگذاری در ده ها بازی مختلف، فرد شناخته شده ای در این صنعت محسوب می شود و در بازی جدید هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) یعنی Metal Gear Solid 5 The Phantom Pain و دیگر بازی های این سری نیز نقش هایی را بر عهده داشته است، واقعیت داشته باشد، مطمئنا یکی از بدترین خبر های ممکن برای گیمر ها و به ویژه طرفداران Metal Gear Solid خواهد بود.

آقای Otsuka معمولا همکاری نزدیکی با Kojima Productions از زمان تاسیس آن داشته است و همین سابقه وی باعث می شود که به راحتی نتوانیم صحبت های او را نادیده بگیریم. به علاوه، قبول کردن مطالب ارائه شده توسط وی به این معنا خواهد بود که مشکلات داخلی ای که اخیرا آقای هیدئو کوجیما با مسئولان کنامی داشته است باعث شده تا وی استودیوی نسبتا تازه تاسیس خود (تاسیس شده در سال 2005) را تعطیل کند.

گفته های آقای Otsuka بدین شرح می باشد:

“استودیوی Kojima Productions مجبور به تعطیلی شد، اما به نظر میرسد بازی ای که تیم سازنده تمام تلاش خود را بر روی ساخت آن گذاشته اند رو به اتمام است. مطمئنا اغراق آمیز نیست اگر بگویم این بازی بهترین شاهکار این گروه می باشد. من نمی توانستم کمکی بکنم. من فقط می توانستم بگویم شما را منتظر نگه دارند (با خنده). اما به هر حال حتی اگر این آخر کار این استودیو باشد باز هم باید بگویم که Metal Gear Solid جاودانه خواهد بود.”

Hideo Kojima
Hideo Kojima

اخبار مربوط به وجود مشکلاتی در استودیوی Kojima Productions پیش از این نیز در خبرگذاری مرتبط منتشر شده بود. به طوری که ابتدا و در ماه مارس گفته شد که خالق سری Metal Gear و موسس این استودیو یعنی آقای هیدئو کوجیما از آن جدا خواهد شد. بعد از آن نیز لوگوی Kojima Productions از وب سایت بازی Silent Hills حذف شد.

پیش از این هم یکی از صداپیشگان مونث بازی Metal Gear Solid ادعا کرده بود که آقای هیدئو کوجیما از استودیوی مذکور اخراج شده است، که البته بعدا عذرخواهی نمود.

بنابر این در چند وقت اخیر آنقدر اخبار گوناگون درباره نابسامانی اوضاع در Kojima Productions منتشر شده که دیگر نمی توانیم به همین راحتی اظهارات صداپیشه آن را به واسطه غیر رسمی بودن آن، نادیده بگیریم.

البته هنوز هم نمی توان با قاطعیت درباره اوضاع استودیوی Kojima Productions اظهار نظر کرد زیرا توسعه دهندگان آن که آقای هیدئو کوجیما نیز یکی از آن ها می باشد فعلا در این باره سکوت کرده اند تا این مسائل، انتشار بازی Metal Gear Solid 5 The Phantom Pain را که قرار است در تاریخ اول سپتامبر اتفاق بیفتد تحت تاثیر قرار ندهد.

segmentnext

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد