تغییر نام یاهو به «آلتابا» و استعفای مریسا مایر در نتیجه‌ی خریده شدن این شرکت توسط ورایزن

در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا ورایزن وایرلس (Verizon Wireless)، شرکت مخابراتی ایالات متحده‌ی آمریکا، خرید شرکت یاهو به مبلغ 4.8 میلیارد دلار را نهایی خواهد کرد یا خیر، اما به نظر می‌رسد که یاهو، با وجود قطعی نبودن این معامله، برنامه‌هایی برای دوران پس از به فروش رسیدن خود در سر دارد.

بیشتر بخوانید:

بر اساس آخرین گزارشات، در صورتی که ورایزن وایرلس دست به خرید این شرکت در بحران بزند، یاهو به «آلتابا» (Altaba) تغییر نام خواهد داد. تعداد اعضای هیئت مدیره که در حال حاضر 10 نفر می‌باشد، به نصف کاهش پیدا خواهد کرد و مریسا مایر (Marissa Mayer)، مدیر اجرایی ارشد این شرکت و 4 نفر دیگر از اعضای هیئت مدیره استعفا خواهند داد.

اگر این قرارداد نهایی شود، ورایزن پلتفرم ایمیل، برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و تمام فناوری تبلیغاتی یاهو را تصاحب خواهد کرد. خبر این معامله در تاریخ 25 جولای سال گذشته‌ی میلادی، 2016 (مصادف با روز 4 مرداد ماه سال 1395)، توسط هر دو شرکت تأیید شده بود. ارزش این قرارداد به مبلغ 4.8 میلیارد دلار ذکر گردیده بود. مبلغی که با میزان ارزش بازاری 100 میلیارد دلاری شرکت یاهو طی سال‌های 1999 تا 2000 میلادی فاصله‌ی فراوانی دارد.

البته این احتمال نیز وجود دارد که ورایزن از نهایی کردن این قرارداد منصرف شود. اخیراً بیش از یک میلیارد حساب کاربری یاهو هک شده بود و کریگ سیلیمن (Craig Silliman)، مشاور عمومی ورایزن، در حال بررسی اطلاعات در مورد این هک‌ها می‌باشد و در تلاش است تا از میان دو گزینه‌ی نهایی نکردن معامله و یا مذاکرات مجدد برای کاهش قیمت، بهترین تصمیم ممکن را برای شرکتش اتخاذ کند.

ورایزن در ابتدا در نظر داشت که این معامله را در یک چهارم فعلی (سه ماه نخست سال جاری 2017 میلادی) با شرکت یاهو نهایی کند. البته هنوز نیز با توجه به اوضاع و شرایط می‌توان از تمایل این شرکت مخابراتی ایالات متحده‌ی آمریکا برای خرید یاهو سخن گفت. اما این که آیا مبلغ این معامله همان 4.89 میلیارد دلار خواهد بود یا خیر به کلی مبحث دیگری می‌باشد.

منبع Phone Arena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.