فلای تودی

ویدیوی سلاح‌های گرم دیگر در یوتیوب نمایش داده نمی‌شوند

یوتیوب اخیراً راهبرد خود در ارتباط با ویدیوهایی که حاوی سلاح گرم و ساخت اسلحه هستند را تغییر داده و ویدیوهای دمو، ویدیوهای نحوه ساخت یا استفاده از سلاح و هر چیزی که شامل لینک به سایت‌هایی باشد که اسلحه می‌فروشند را ممنوع و مسدود کرده است. نیازی به گفتن نیست که جامعه‌ی اسلحه دوست این سایت خیلی از بابت این اقدام خوشحال نبوده و برای نمایش محتوای خود به دنبال میزبان‌های غیرمتعارف جدیدی هستند.

طبق سیاست‌های به‌روزرسانی شده‌ی یوتیوب، این وب‌سایت دیگر به محتواهای زیر اجازه‌ی نمایش نمی‌دهد:

اگر از طریق فروش مستقیم قصد فروش سلاح‌های گرم یا یک سری از لوازم جانبی سلاح‌ها را داشته باشند (مثلاً فروش خصوصی توسط افراد)، یا لینک به سایت‌هایی که این اقلام را می‌فروشد… اگر دستورالعمل ساخت سلاح گرم، مهمات، خشاب‌های ظرفیت بالا، صدا خفه‌کن‌ها و ضربه‌گیرهای دست ساز یا یک سری لوازم جانبی سلاح‌های گرم مانند موارد بالا را ارائه کنند.

این موارد همچنین شامل ارائه‌ی دستورالعمل به‌ منظور تبدیل یک سلاح گرم به‌ نحوی‌ که قابلیت اتوماتیک شدن داشته باشد، یا نمایش نحوه‌ی نصب لوازم جانبی یا اجرای اصلاحات عنوان‌ شده در بالا شود نیز می‌باشد.

این اقدام جامعه‌ی اسلحه دوست یوتیوب را تحت تاثیر قرار داده و کانال‌های مهمی در این مدت از کار افتاده و برخی کانال‌ها که به‌عنوان ‌مثال بیش از 100 هزار مشترک داشته‌اند برای نمایش محتوای خود به وب‌سایت‌های نامتعارف و نامرتبط روی آورده و این اقدام یوتیوب را نادرست و بی‌سرانجام خوانده‌اند.

یوتیوب حذف کردن ویدیوهایی که شامل سلاح گرم می‌شدند را از اکتبر سال 2017 آغاز کرده بود؛ آن هم پس از قتل‌ عامی که در لاس‌وگاس رخ داد.

حال باید دید یوتیوب این مسیر را چگونه ادامه خواهد داد و همین‌طور دیگر کانال‌ها چه واکنشی نشان خواهند داد.

منبع thenextweb
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها