سامسونگ رسما بیکسبی « Bixby » را معرفی کرد؛ دستیار هوشمند رویایی کره‌ای ها

سامسونگ رسما بیکسبی « Bixby » را معرفی کرد

بالاخره شایعات و اطلاعات درز کرده به حقیقت تبدیل شد و دقایقی پیش غول کره‌ای دستیار هوشمند بیکسبی « Bixby » را به صورت رسمی معرفی کرد.

طبق شنیده‌ها، گلکسی اس 8 اولین گوشی‎‌ای خواهد بود که مهمان بیکسبی است و سامسونگ با معرفی این دستیار هوشمند، آماده معرفی پرچمدار خود، در 29 مارس می‌شود.

یکی از ویژگی‌های بزرگ Bixby هماهنگی کامل آن با اس 8 است. با این حال، طبق اعلام رسمی از سوی سامسونگ، این دستیار هوشمند مخصوص سری گلکسی اس 8 نخواهد بود و این کمپانی امیدوار است تا Bixby را به تمامی دستگاه های متصل به اینترنت بیاورد.

شروع به کار Bixby با گوشی‌های ما خواهد بود و به تدریج در تمامی دستگاه‌های ساخته شده سامسونگ، حضور خواهد داشت، در آینده نزدیک، شما حتی می‌توانید از طریق این دستیار هوشند دستگاه تهویه هوا و یا تلویزیون خود را نیز کنترل کنید. همگام‌سازی  بیکسبی « Bixby » وابسته به سرویس ابری است و تا زمانی که دستگاهی به اینترنت متصل باشد، به سادگی از طریق صدا می‌تواند به این دستیار دیجیتال متصل شود. اکوسیستم Bixby رشد خواهد کرد و ما باور داریم که آن قادر خواهد بود تا رابط کاربری گوشی‌ها را بیرون کشیده و وارد زندگی شما کند.

به زبان ساده‌تر، سامسونگ می‌خواهد رویای خانه‌های هوشمند را به حقیقت تبدیل کرده و تمامی دستگاه‌های الکترونیکی را به اینترنت و دستیار هوشمند خود متصل کند، که ایده وحشتناکی است! از همین رو به عقیده Disney ما امیدوارم هستیم که وارد خانه هوشمند خود نشوید و آن را روشن نکنید! به هر حال، در حال حاضر Bixby با گلکسی اس 8 و دیگر اعضای خانواده خود پا به میدان خواهد گذاشت.

اینطور که ما از اطلاعات برداشت کرده‌ایم، دستیار هوشمند سامسونگ به صورتی ارائه می‌شود که با فشار دکمه خاصی مانند دیگر دستیار های هوشمند همچون سیری، کورتانا و دستیار گوگل آماده به کار شده و از طریق صدا و فرمان لمسی، فرامین را اجرا می‌کند. هنوز مشخص نیست که آیا این دستیار از فرمان متنی نیز پشتیبانی می‌کند یا خیر، اما اینطور که سامسونگ می‌گوید، بیکسبی « Bixby » به محیط پیرامون شما حساس بوده و نسبت به آن پاسخ شما را خواهد داد.

سامسونگ هنوز هیچ تصویری از محیط کاربری BIXBY منتشر نکرده و مشخص است که قصد ندارد قبل از رونمایی از گلکسی اس 8، اطلاعات زیادی در اختیار کاربران بگذارد، اما همچنان جای تعجب دارد که چرا این کمپانی امروز را برای رونمایی از این دستیار هوشمند انتخاب کرده است!

هیجان بسیاری وجود دارد، از اینکه ما چه چیزی برای ارائه در زمان رونمایی از گلکسی اس 8 در این ماه داریم، به خصوص با پیشرفت در هوش مصنوعی، ما یک انقلاب ار رابطه انسان با ماشین صورت داده‌ایم، اما این مسیر یک شبه طی نخواهد شد، چرا که به دست آوردن هر جایگاهی زمان خواهد برد.

خب، یعنی این بدین معناست که BIXBY در زمان رونمایی از اس 8 ارائه نخواهد شد؟ چه کسی می‌داند، اما با اطلاعاتی که در بلاگ سامسونگ منتشر شده، ما امیدوار هستیم که بیکسبی قسمت وِیژه‌ای از مراسم معارفه اس 8 باشد.

با این حال اگر  بیکسبی « Bixby »  هم رونمایی شود، با اپلیکیشن‌های کمی سازگاری دارد و به گفته سامسونگ توسعه دهندگان نیاز دارند که اپ‌های خود را با این دستیار هوشمند سازگار کنند. از همین رو، ابزار ها و SDK آن ارائه خواهد شد.

اینطور که پیداست، سامسونگ دیگر تنها یک کمپانی تولیدکننده سخت افزار نیست و در حال تبدیل شدن به یک غول نرم افزاری و سخت افزاری است. این کمپانی سفارشی‌ترین نسخه از اندروید را با رابط کاربری TouchWiz روی گوشی‌های خود دارد و ده ها اپلیکیشن نیز ارائه کرده و حالا نوبت به دستیار هوشمند رسیده است؛ قسمتی از کمپانی‌های نرم افزاری بزرگ که برای طراحی آن نیاز به بهترین مهندسین نرم افزار و هوش مصنوعی دارند!

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید