مرسدس بنز کلاس A معرفی شد

در مطالب قبلی درباره مرسدس بنز کلاس S و کلاس A گفته بودیم و می‌دانید که قرار بود مرسدس بنز کلاس A چه ویژگی‌های احتمالی‌‌ای داشته باشد. حالا می‌دانیم که دقیقا انتظار چه خودرویی را داشته باشیم! طرح مفهومی کلاس A، یکی از بهترین طراحی‌ها در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود و احتمالا آینده‌ی طراحی خودرو را به ما نشان خواهد داد.

مرسدس بنز کلاس A

طبق گفته‌های مرسدس بنز هنگام رونمایی از این سدان مفهومی در نمایشگاه خودروی شانگهای، طراحی کلاس A و شکل بدنه‌ی آن،سبک طراحی خودروهای جمع و جور در آینده خواهد بود.
البته، نظر دادن درباره‌ی ظاهر یک خودرو همیشه سلیقه‌ای بوده است و نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که ظاهر یک خودرو فوق‌العاده زیباست. اما بعید است که این طرح برای شما زیبا و جذاب به نظر نرسد! جدا از بحث‌های فنی مانند طول، عرض و ارتفاع خودرو و بررسی جزء به جزء برآمدگی‌های کاپوت و صندوق عقب، باید گفت که به نظر می‌رسد طراحی این خودرو برای اکثر علاقه مندان به دنیای خودرو جذاب خواهد بود زیرا به چند شکل مختلف می‌توانید به این خودرو نگاه کنید! برای علاقه مندان به خودروهای اسپرت، چراغ‌های جلوی این خودرو و ظاهر خشمگین آن جذاب و تداعی کننده‌ی یک خودروی اسپرت خواهد بود در حالی که کلاس A، از پشت بسیار به خودروهای لوکس شباهت دارد و در واقعیت هم یک سدانِ جمع و جور است!

مرسدس بنز کلاس A

مدل مفهومی A، طولی 4570 میلی‌متری، عرضی 1870 میلی‌متری و 1462 میلی‌متر ارتفاع و ظاهری شبیه به خودروهای کوپه دارد. برآمدگی‌های کوچک در جلو و عقب خودرو و شیشه‌های کناری با طول زیاد از عواملی هستند که سبب زیبا شدن این طراحی می‌شوند و در جلوی خودرو هم علاوه بر چراغ‌های خودرو که بسیار زیبا طراحی شده‌اند، آرم مرسدس بنز به چشم می‌خورد.

مرسدس بنز کلاس A

 چراغ‌های جلو می‌توانند نوری به رنگ‌های مختلف تولید کنند که بسته به شرایط، رنگ نور هم متفاوت است. برای مثال نور تولیدی در طول روز، سفید رنگ است. همین تکنولوژی برای چراغ‌های عقب هم به کار گرفته شده‌اند. رنگ اگزوزهای خودرو هم کروم سیاه است که با طراحی سایر اجزای خودرو هماهنگی دارد.

مرسدس اطلاعات بیشتری درباره این خودرو منتشر نکرده است اما زمان عرضه‌ی این خودرو احتمالا اواسط سال 2018 خواهد بود.

منبع car advice
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها