آموزش پیدا کردن ایستر اگ اندروید 11 و فعال کردن بازی گربه

گوگل در هر نسخه از سیستم عامل اندروید یک ایستر اگ مخفی می‌کند و اندروید 11 هم از این قاعده مستثنی نیست. البته ایستر اگ اندروید 11 تاحدودی با بقیه فرق دارد و در واقع یک بازی کامل است که می‌توانید آن را در گوشی خود انجام دهید! در ادامه این مقاله از دیجی رو قصد داریم تا نحوه فعال کردن این بازی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

ایستر اگ (Easter Egg) اصطلاحاً به یک پیام یا ویژگی مخفی در یک برنامه یا بازی کامپیوتری گفته می‌شود که سازندگان آن را به عنوان یک جایزه برای افراد کنجکاو در داخل محصول نرم افزاری خود می‌گنجانند. در اندروید 11 این ایستر اگ در واقع نسخه بازسازی شده از بازی‌ای است که در اندروید 7 نوقا وجود داشت. هدف در این بازی، پیدا کردن و جمع کردن هر چه بیشتر گربه ها است! بله، ایده عجیبی است اما با این حال اگر با روند بازی آشنا شوید می‌تواند فوق العاده جذاب و اعتیادآور باشد.

قبل از اینکه بتوانید بازی را انجام دهید، باید ایستر اگ اندروید 11 را یافته و آن را فعال کنید. برای این منظور، در گوشی یا تبلت اندرویدی خود که به اندروید 11 مجهز شده، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید (بسته به مدل گوشی یا تبلت یک یا دو بار کشیدن به سمت پایین نیاز خواهد بود) و سپس نماد “چرخ دنده” را انتخاب کنید تا منوی “تنظیمات” باز شود.

Gear icon

در صفحه جدید به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی گزینه About Phone لمس کنید.

About Phone

در این بخش گزینه Android Version را انتخاب کنید.

Android Version

در نهایت، باید مرتباً روی Android Version لمس کنید تا وقتی که صفحه جدیدی با یک شماره‌گیر چرخشی در وسط آن، باز شود.

Android Version 11

این صفحه در واقع همان ایستر اگ مخفی شده در اندروید 11 است؛ اما کار هنوز تمام نشده است! برای شروع کردن بازی جمع آوری گربه ها، باید شماره‌گیر وسط صفحه را دو بار از 1 به 10 (اولین نقطه با آخرین نقطه) منتقل کرده و در بار سوم از 10 عبور کرده و شماره‌گیر را روی 11 (فضای خالی بدون نقطه) قرار دهید. برای آشنایی بهتر با نحوه انجام کار، تصویر متحرک زیر را مشاهده کنید:

Android 11 Easter Egg

بعد از اینکه لوگوی 11 ظاهر شد، یک ایموجی گربه در پایین صفحه و به شکل یک نوتیفیکیشن ظاهر خواهد شد که نشان دهنده فعال شدن بازی است.

cat emoji

همان‌طور که گفتیم، هدف از این بازی جمع آوری گربه ها است. برای این کار باید کاسه‌های مجازی آب و غذا را پر کرده و از اسباب بازی‌های مخصوص گربه برای جلب توجه آن‌ها استفاده کنید. برای شروع، دکمه فیزیکی روشن کردن گوشی یا تبلت خود را فشار داده و نگه دارید و سپس روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید.

three-dot menu icon

سپس، در منوی ظاهر شده بر روی Add Controls لمس کنید.

Add Controls

حال، در پایین صفحه روی See Other Apps ضربه بزنید.

See Other Apps

در اینجا دو گزینه را مشاهده خواهید کرد که گزینه مد نظر ما، Cat Controls است.

Cat Controls

بعد از وارد شدن به بخش Cat Controls، باید تیک هر سه گزینه آب، غذا و اسباب بازی را بزنید و سپس بر روی Save لمس کنید.

Check the box for all three controls

اکنون در منوی پاور (منویی که با نگه داشتن دکمه پاور ظاهر می‌شود)، باید Cat Controls را مشاهده کنید. اگر این طور نیست می‌توانید بر روی فلش رو به پایین لمس کرده و سپس Cat Controls را انتخاب کنید.

Power Menu

حال، می‌توانید با ضربه زدن روی کاسه‌های آب و غذا آن‌ها را پر کرده و با لمس اسباب بازی، تلاش کنید تا توجه گربه ها را جلب کنید. بعد از اینکه این کارها را انجام دادید، تنها کاری که می‌توانید انجام دهید صبر کردن است. به محض اینکه گربه‌ای پیدا شود در بخش نوتیفیکیشن‌ها اعلام خواهد شد.

cat appears in notifications

هر وقت نوتیفیکیشن پیدا شدن گربه ظاهر شد، روی آن لمس کنید تا به بخش مجموعه گربه های خود منتقل شوید. در این بخش می‌توانید روی گربه پیدا شده لمس کرده و یک اسم برایش بگذارید.

rename cat

همین! مدام باید کاسه‌های آب و غذا را پر کرده، روی اسباب بازی تپ کنید و منتظر پیدا شدن گربه بمانید. در واقع، این بازی به صورت پس زمینه‌ای در گوشی شما فعال است و نیازی نیست کار زیادی انجام دهید. اما با وجود ساده بودن روند بازی، پیدا کردن گربه ها و اضافه کردن آن‌ها به مجموعه شخصی‌تان یک کار لذت‌بخش است که می‌توانید با گوشی اندرویدی خود انجام دهید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها