نسخه نهایی اندروید 11 منتشر شد

سرانجام پس از انتشار چندین نسخه پیش نمایش از اندروید 11، گوگل تصمیم گرفت تا نسخه نهایی این سیستم عامل را رسماً عرضه کند. این خبر ساعاتی پیش در وبلاگ گوگل اعلام و گفته شد که آخرین نسخه اندروید 11 نه تنها برای گوشی‌های پیکسل عرضه می‌شود، بلکه به صورت همزمان بر روی برخی از مدل‌های جدید شیائومی، وان پلاس و ریلمی نیز در دسترس خواهد بود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اندروید 11 یک به‌روزرسانی عمومی نسبت به نسخه قبلی خود محسوب می‌شود که اصلاحات و تغییرات قابل تأملی را به همراه دارد. این تغییرات در نهایت باعث شده‌اند تا تجربه کاربری گوشی‌های هوشمند اندرویدی، لذت بخش‌تر از گذشته شود. از جمله چنین تغییراتی می‌توان به قابلیت گروه‌بندی اعلان‌ها و قرارگیری تمامی اعلان‌های برنامه‌های پیام رسان در یک بخش ویژه به نام “مکالمات” (Conversations) در کشوی اعلانات اشاره کرد. همچنین ویژگی جدید “Chat Bubbles” هم در این نسخه اضافه شده است. این ویژگی که پیام‌های جدید را در داخل یک حباب مکالمه در همان صفحه اصلی نشان می‌دهد، اولین بار در نسخه بتای اندروید 10 دیده شد اما در نسخه نهایی آن حذف شده بود.

اندروید 11

از دیگر ویژگی‌های جدید اندروید 11 می‌توان به کنترل‌های رسانه‌ای جدید، رابط کاربری جدید برای اسکرین شات گرفتن، ضبط کننده داخلی برای فیلم‌برداری از صفحه گوشی، ویژگی‌های کنترل خانه هوشمند و کنترل دقیق‌تر حریم خصوصی و امنیت کاربر، اشاره کرد. البته، محدودیت‌های بیشتری که در این نسخه و ظاهراً به دلیل تأمین امنیت بیشتر ایجاد شده‌اند، باعث می‌شوند تا بسیاری از کاربران از کاهش گزینه‌های سفارشی‌سازی در مقایسه با اندروید 10 ناراضی باشند.

به هر حال، نسخه نهایی اندروید 11 از هم اکنون برای گوشی‌های پیکسل 2، پیکسل 3، پیکسل 3a، پیکسل 4 و پیکسل 4a در دسترس قرار گرفته است. در عین حال، وان پلاس هم به‌روزرسانی این سیستم عامل را برای وان پلاس 8 و وان پلاس 8 پرو در آمریکای شمالی، اروپا و هند منتشر کرده است. به‌روزرسانی اندروید 11 همچنین برای گوشی‌های اوپو ایکس 2، رنو 3، ریلمی ایکس 50 پرو، شیاومی می 10 و شیائومی می 10 پرو عرضه شده است. البته گوگل اعلام کرده که تولید کنندگان و شرکای بیشتری در ماه‌های آتی، به‌روزرسانی اندروید 11 را برای گوشی‌های خود آماده خواهند کرد. بنابراین اگر گوشی شما جزو مدل‌های ذکر شده نیست، نگران نبوده و در ماه‌های آتی حتماً پیگر اخبار باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها