آی پینز

بیل گیتس: تا قبل از 2021 خبری از واکسن کووید-19 نخواهد بود

بیل گیتس، بنیانگذار و مدیرعامل سابق مایکروسافت که یک بنیاد خیریه را هم اداره می‌کند، معتقد است که هیچ یک از کاندیداهای واکسن کووید-19 احتمالاً تا قبل از پایان ماه اکتبر قادر به دریافت تأییدیه خود در ایالات متحده نخواهند بود.

وی در مصاحبه‌ای که اخیراً با CNBC داشته، با اشاره به اوایل سال 2021 به عنوان زمان احتمالی ورود اولین واکسن کرونا، از یکی از شرکت‌های دارویی نام برده و شانس آن را بیشتر از بقیه دانست:

ما در حال حاضر وارد فاز سوم آزمایش واکسن کرونا شده‌ایم. تنها واکسنی که اگر همه چیز به خوبی پیش برود، ممکن است مجوز استفاده اضطراری را تا پایان ماه اکتبر دریافت کند، Pfizer خواهد بود.

گیتس معتقد است که Pfizer در هر دو فاز اول و دوم، سطح قابل قبولی از آنتی بادی را ارائه کرده و بنابراین طبق این گزارش‌ها، آزمایشات این واکنس بسیار امیدوار کننده است.

واکسن کووید-19

واکسن Pfizer یکی از سه نامزد احتمالی برای دریافت تأییدیه واکسن کرونا در غرب است. دو واکسن دیگر هم متعلق به Moderna و شرکت بریتانیایی AstraZeneca هستند.

در 14 سپتامبر (24 شهریور)، مدیر عامل Pfizer، آلبرت بورلا، این احتمال را مطرح کرده بود که اگر ایمن و مؤثر بودن واکسن این شرکت تأیید شود، تا قبل از پایان سال 2020 در آمریکا توزیع خواهد شد.

در عین حال، Pfizer به همراه BioNTech SE درخواستی را به سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ارائه كرده تا به واسطه آن ثبت نام افراد داوطلب برای آزمایش واكسن کووید-19 را در فاز سوم به حدود 44000 نفر افزایش دهد. آماری که تا پیش از این قرار بود 30000 نفر باشد.

منبع moneycontrol
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها