دستیار هوشمند سامسونگ در گلکسی اس 8، نسبت به دستیار گوگل از زبان‌های بیشتری پشتیبانی می‌کند

سامسونگ همراه با گوشی‌های گلکسی اس 8، دستیار هوشمند مجازی جدیدی به نام بیکسبی (BixBy) را نیز عرضه خواهد کرد. پیش از این سامسونگ در محصولات خود از دستیار S-Voice استفاده می‌کرد که عملکرد چندان مناسبی نداشت، اما به تازگی این کمپانی Viv که یکی از محصولات شرکت Fame است را خریداری کرده؛ Fame سازنده Siri های اپل بوده و یکی از مهمترین شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی است و محصولاتی طراحی کرده که قابلیت کد نویسی دارند و مسائل جدید را به سرعت فرا می‌گیرند.

رسانه‌های کره امروز گزارش داده‌اند که بیکسبی به صورت پیش‌فرض از 7 یا 8 زیان مختلف پشتیبانی می‌کند که کره‌ای و ژاپنی نیز جزو آنها هستند. این در حالی است که دستیار گوگل در گوشی‌های پیکسل از 5 زبان پشتیبانی می‌کند. سامسونگ از ابتدا به دنبال محصولی بود که یک دستیار مجازی کامل باشد و با کاربر به خوبی گفتگو کند، این درحالی است که تیم Viv بیشتر به دنبال محصولی بود که در همه فعالیت‌ها و کارکردهای گوشی حضور داشته باشد، این ترتیب انتظار می‌رود که با دستیار بسیار خوبی در گوشی‌های گلکسی اس 8 مواجه باشیم.

Viv AIبیکسبی اهمیت زیادی برای سامسونگ دارد، به صورتی که ممکن است حتی یک دکمه فیزیکی مخصوص این دستیار در گوشی‌های اس 8 تعبیه شده باشد. سامسونگ در تلاش تا این دستیار در رابط کاربری گوشی، اپلیکیشن‌های مختلف و حتی اینترنت اشیا و لوازم خانگی نیز کاربرد داشته باشد. گفته می‌شود که با توجه به قابلیت‌های خوب این دستیار، گوگل اجازه داده تا بیکسبی در سرویس‌های اندروید 7 نوقا نیز حضور داشته باشد. سامسونگ امیدوار است تا برای توسعه هرچه بیشتر این دستیار هوشمند در آینده با گوگل همکاری کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها