آیا آمریکا دامنه های ایرانی را از دسترس خارج می کند؟!

امروز یکی از خبرهایی که در حوزه شبکه و اینترنت منتشر شد و برای ما ایرانی ها جالب بود، درخواست مدیر عامل موسسه VPN از آمریکا و آیکان (ICANN) برای از دسترس خارج کردن دامنه های ایرانی (ir.) بود! مایکل گارگیولو (Michael Gargiulo) در نامه ای عریض و طویل خطاب به دونالد ترامپ از وی خواسته تا به خاطر آنچه که نقض آزادی بیان توسط دولت ایران خوانده شده، تمام دامنه های ایرانی را از دسترس کاربران جهانی خارج کند. درخواستی بسیار عجیب و نادر که یک رونوشت از آن هم برای آیکان (شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های واگذار شده) ارسال شده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

همان طور که حتماً در جریان هستید، هفته گذشته و در پی اتفاقاتی که پس از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین رخ داد، دسترسی به اینترنت جهانی به دستور شورای امنیت کشور موقتاً قطع شد تا شرایط کنترل شده و به حالت عادی برگردد. حال، این اقدام مقامات کشورمان بهانه ای شده تا عده ای که همواره در فکر تحریم و ضربه زدن به ایران بوده اند، موضوع قطع دسترسی به دامنه های ایرانی و به قول خودشان اقدام متقابل را مطرح کنند. البته باید توجه داشت که قطع اینترنت در ایران اولین مورد از این دست نبوده و مطمئناً آخرین آن ها هم نخواهد بود. اما اینکه چرا چنین درخواست عجیبی تنها در برابر ایران مطرح شده، جای سؤال دارد!

منبع globenewswire
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
رضا
4 سال قبل

ما که زورمون به اون بالایی ها نمیرسه گوش شونو بگیریم بپیچونیم
با اینکه از آمریکا اصلا خوشم نمیاد و اصلا طرفداریشو نمیکنم، ولی ایکاش حداقل اونا که توانشو دارن یه گوشمالی حسابی به این مسئولین بدن . . .

mahdi
mahdi
4 سال قبل

البته باید توجه داشت که قطع اینترنت در ایران اولین مورد از این دست نبوده و مطمئناً آخرین آن ها هم نخواهد بود.

کی گفته اولین بار نبوده ؟ کجا سابقه داشته اینترنت 80 ملیون نفر رو 1 هفته قطع کنند چرا مثل صدا سیما … میگید ؟

اگه کامنتم رو منتشر نکنید نه خودم میام سایت نه میزارم کسی بیاد دیگه …