روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

مهارت راندن ماشین مزیت محسوب می‌شود، چراکه در آن صورت به راحتی می‌توانیم به مکان‌های دور از خانه‌مان با وسیله‌ی نقلیه خودمان سفر کنیم. معمولا ما به نحوه‌ی گرفتن فرمان توجه نمی‌کنیم و فقط حواسمان به این است که در زودترین زمان ممکن به مقصد برسیم. اما آیا می‌دانستید که این مسئله مهم است؟ در این مقاله، شما با انواع راننده از نظر نحوه‌ی گرفتن فرمان آشنا خواهید شد، پس با دیجی‌رو همراه باشید.

  1. نا‌امن

 روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

این مورد معمولا برای کسانی است که خیلی تجربه‌ی پشت فرمان نشستن ندارند یا کسانی که اخیرا تصادفی داشته‌اند. آنها همیشه از شرایطی که ممکن است ریسکی باشند اجتناب کرده و ترجیح می‌دهند که تنها سفر کنند چرا که همراهی دیگران می‌توانند برای آنها اضطراب آور باشد. قبل از به دل جاده زدن آنها مسیر را بار‌ها و بار‌‌ها چک می‌کنند چون فکر می‌کنند اشتباه مهلکی خواهند کرد و هرگز به محل مطلوب نمی‌رسند. یک نفس عمیق قبل از رانندگی کلید افزایش اطمینان خواهد بود…

  1. ماجرا‌جو

روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

آیا فرمان را اینطوری می‌گیرید؟ احتمالا بله، پس شما باید بدانید که روحیه‌ی ماجرا‌جویانه‌ی بالایی دارید. شما عاشق زندگی هستید و همیشه تلاش می‌کنید که نهایت استفاده را از تجربیات روزانه ببرید. شما همچنین دوست دارید که دوستان‌تان را به غیر معمول‌ترین جا‌ها ببرید. شخصیت شما قوی و جذاب است پس شکی نیست که دیگران همیشه خواهان کنار شما بودن باشند.

  1. میانجی

 روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

در این دنیا، کسانی هستند که به دنیا آمده‌اند تا مشکلات دیگران را حل کنند. این افراد در شرایطی که بحث یا دعوای جدی باشد احساس راحتی نمی‌کنند. پس آنها چکار می‌کنند؟ آنها همیشه سعی می‌کنند مداخله کرده و به لطف سخن‌وری فوق العاده‌اشان  اغلب قادر خواهد بود که به طور کل این مشکلات را حل کنند. اگر این طور که در تصویر نشان داده شده فرمان را می‌گیرید، بی شک به این دسته تعلق دارید و دیگران خوشحال می‌شوند که در سخت‌ترین شرایط، شما در کنار‌شان باشید.

  1. رهبر

روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

بی شک یک سری افراد در درون‌شان توانایی فوق‌العاده‌ی رهبری نهفته است. این افراد به دیگران فرمان می‌دهند و دیگران هم بی‌شکایت می‌پذیرند، چرا که به فرمان گرفتن و اطاعت خو گرفته‌اند. افرادی که اطراف آنها هستند معمولا کورکورانه بهشان اعتماد دارند چرا که می‌دانند اگر دور‌و‌بر آنها باشند مزایای زیادی نصیب‌شان می‌شود. او اغلب به راحتی عشق را پیدا نمی‌کند، اما اگر پیدا کند شادی سرتاپایش را فرا می‌گیرد و زوج عالی‌ای خواهند بود!

  1. کمال گرا

روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان 

همه یک نفر را می‌شناسیم که به خوبی قوانین رانندگی را از بر بوده و به شدت به حرف مربی راهنمایی رانندگی گوش می‌دهد. این فرد یاد گرفته که باید فرمان را اینطوری بگیرد و به همین دلیل سال‌ها بعد هم فرمان را همینطوری خواهد گرفت. چنین افرادی خیلی شرایط را تحت کنترل دارند چون خیلی دقیق بوده و دوست دارند همه چیز بی نقص باشد. چنین فردی در پروژه‌هایش موفق خواهد بود چرا که اراده‌اش هیچ حد و مرزی ندارد.

  1. بی‌پرده

 روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

انجام لطفی به شما توسط این فرد سخت است چرا که او مدام بهانه آورده و نداشتن زمان را بهانه‌ی انجام یک کار خاص می‌کند. به طور معمول اگر مشکلی باشد، او سعی می‌کند فورا آن را حل کند و او برایش مهم نیست چه اتفاقی افتاده و فقط بدون گوش دادن یا فکر کردن به جنبه‌های مختلف داستان تصمیم می‌گیرد. اگر می‌خواهید در زندگی پیش بروید باید به این فرد بچسبید چرا که او فوری تصمیم گرفته و معمولا تصمیم هایش درست هستند. آیا درگیری‌ای وجود دارد؟ او سریع به دنبال اجتناب از آن است.

  1. بامزه

 روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

در تمام گروه‌های دوستانه، یک نفر هست که با مود خوب شناخته شده و با جوک‌ها و شوخی‌هایش دیگران را سرحال می‌آورد. این گونه افراد معمولا دوستان زیادی داشته چرا که همه دوست دارند در معاشرت با چنین آدمی باشند. استعداد او برای هر چیز مرتبط با هنر، غیر قابل انکار است.

  1. مینیمالیست

 روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

افرادی در این دسته هستند به کم راضی‌اند. برای آنها سادگی کافی است چرا که دوست دارند از مادی گرایی دوری کنند. او ترجیح می‌دهد کسانی در کنارش باشند که با اعتماد به نفس و قابل اعتماد بوده و سلیقه‌شان مشابه خودش باشد تا از درگیری و تضاد جلوگیری شود. برای او پوشیدن یک لباس یا دنبال کردن یک استایل امری طبیعی است، چرا که او فقط دوست دارد زندگی آرام و ریلکسی داشته باشد.

  1. دوستی عالی

 روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

آیا تا بحال کسی را دیدید که اینطور رانندگی کند؟ آیا خودتان هم موقع رانندگی این ژست را دارید؟ شما دوستی عالی هستید. خیلی از آدم‌ها به موفقیت دوستانشان حسودی می‌کنند اما شما از ته قلب برایشان خوشحال می‌شوید. لبخندی که برای قدردانی از دوستان و خانواده‌تان می‌زنید حقیقی است که همین برایتان زندگی‌ای آرام و مطلوب به همراه دارد. شما بهترینید! بقیه خوب می‌دانند.

10.راننده‌ی با‌حال

 روانشناسی نحوه‌ی بدست گرفتن فرمان

این احتمالا یکی از محبوب‌ترین استایل‌هاست که هم در دنیای واقعی و هم در تبلیغات تلویزیونی خیلی استفاده می‌شود. استفاده از تنها یک دست نشان دهنده‌ی این است که شما اعتماد زیادی به خودتان دارید. هر سفر در کنار شما برای همراهان‌تان لذت بخش است چرا که می‌دانند همراهی با شما منجر به یک سفر ماجرا جویانه خواهد شد. اگر شما در شرایط سختی هم باشید، خوش‌بینی‌تان باعث می‌شود فورا از چنین شرایطی فرار کنید.

 

منبع .dazzling
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
MOORI
MOORI
6 سال قبل

من تمام این ژستهارو انجام دادم