سلاح دستی جدید برای شکار پهپادها

تاکنون سیستم های زیادی برای از کار انداختن پهپادها و ربات های پرنده ساخته شده اما اکثر این سیستم ها یک مشکل اساسی دارند: برای از کار انداختن هواپیماهای بدون سرنشین مهاجم با استفاده از این وسایل باید به آنها نزدیک شوید. و در صورتی که این ربات پرنده دارای مقادیر زیادی ماده منفجره باشد کار با این دستگاه ها ترسناک تر نیز می شود! اما شرکت DroneShield احتمالا راه حل این مشکل را پیدا کرده است. با استفاده از تفنگ/جمر جدید این شرکت به نام DroneGun می توانید با اختلال در سیگنال های ارتباطی این هواپیماها (هم در حالت GPS و هم سیستم موقعیت یابی GLONASS) آنها را از فاصله ی تقریبا 2 متری از کار بیاندازید. مثل اکثر محصولاتی که برای این کار ساخته می شوند، DroneGun نیز هواپیما را نابود نمی کند بلکه با اختلال در عملکرد آن باعث می شود که هواپیما قابل کنترل نباشد و یا به مبدا خود بازگردد. گروه های ضد پهباد نه تنها می توانند تهدید های این دستگاه ها را در فاصله ی مناسب خنثی کنند، بلکه می توانند محل خلبان این هواپیماها را نیز مشخص کنند.

پهپادهای حامل مواد منفجره، نوع جدیدی از تهدیدهای امنیتی
پهپادهای حامل مواد منفجره، نوع جدیدی از تهدیدات امنیتی

این تفنگ/جمر جدید با تقریبا 6 کیلوگرم وزن را نمی توان جزو دستگاه های سبک در این رده به حساب آورد، اما نحوه ی کار و حمل و نقل DroneGun به صورتی نیست که احتیاج به آموزش های ویژه داشته باشد و همه ی اعضای تیم های امنیتی می توانند به راحتی از آن استفاده کند.

البته مشخص نیست که این تفنگ چه زمانی برای استفاده ی عمومی عرضه خواهد شد. هنوز شرکت DroneShield تاییدیه های FCC لازم را برای این دستگاه کسب نکرده و استفاده از آن در آمریکا فعلا به صورت قانونی ممکن نیست. در صورتی که مجوز های لازم کسب شود می توان از این دستگاه در فرودگاه ها و سایر موقعیت های خطرناک امنیتی یا جنگی که پهپادهای حامل بمب به سربازان یا شهروندان نزدیک می شوند استفاده کرد.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
1 نظر
  1. امیر کاربر می‌گوید

    سلاح خوبی است برای محافظت عالیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.