مرورگر اج در به‌روزرسانی بعدی ویندوز 10بسیار سریع‌تر خواهد شد

مایکروسافت در به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 تمرکز ویژه‌ای بر عملکرد و پاسخ دهی مناسب‌تر مرورگر اج خواهد داشت. این شرکت در طی جلسه‌ای که امروز در کنفرانس بیلد با توسعه دهندگان داشت، اولویت‌های خود را برای ویرایش بعدی سیستم عامل خود که به عنوان به‌روزرسانی پاییزی توسعه دهندگان ویندوز 10 معرفی شده، تشریح نمود.

اولین اولویتی که مایکروسافت در این زمینه قصد پیاده سازی آن را دارد، اطمینان از باز و بسته شدن نرم و روان‌تر تب‌ها در مرورگر اج است. اگر از استفاده کنندگان مرورگر اج باشید، حتماً از تاخیر اندکی که گاهی اوقات در هنگام باز کردن یک تب جدید و تایپ کردن URL به وجود می‌آید، آگاهی دارید. با توجه به اینکه چنین مشکلاتی می‌تواند مانع دستیابی کاربران به یک تجربه لذت بخش در استفاده از مرورگر شود، مایکروسافت با جدیت فراوانی قصد حل کردن آن را دارد.

مرورگر اج مایکروسافت

البته در کنار بهبود عملکرد، برخی تغییرات طراحی ظریف نیز در راه است. به عنوان بخشی از سیستم طراحی Fluent مایکروسافت، شاهد برخی سبک‌های طراحی مدرن‌تر در مرورگر اج خواهیم بود. استفاده از انیمیشن‌های جدید و همچنین افکت‌هایی که در زمان کلیک بر روی آبجکت‌های مختلف در مرورگر نمایان می‌شوند، برخی از این تغییرات ظاهری می‌باشند. با وجود اینکه این تغییرات ظاهری در حال حاضر بسیار جزئی هستند، اما مایکروسافت به وضوح قصد دارد با سیستم طراحی جدید خود به نام Fluent، بهبودهایی اساسی در زمینه رابط کاربری ویندوز، اعمال نماید.

مایکروسافت همچنین در به‌روزرسانی آتی ویندوز 10 قصد دارد «برنامه‌های وب پیشرو» (PWAs) را نیز به مرورگر اج بیاورد. اصطلاح PWAs برای اولین بار توسط یکی از مهندسین گوگل به نام الکس راسل ابداع شد و به وب سایت‌هایی اطلاق می‌شود که به تدریج در حال تبدیل شدن به اپلیکیشن هستند. بدین معنی که چنین وب سایت‌هایی با استفاده از اعلان‌های بهبود یافته و پشتیبانی آفلاین، در آینده قادر به ارائه هر چه بیشتر تجربه‌ای مشابه با اپلیکیشن‌ها خواهند بود. با اینکه هنوز برای صحبت در مورد برنامه‌های وب پیشرو خیلی زود است، اما بسیار جالب و امیدوار کننده است که می‌بینیم مایکروسافت از همین حالا خود را آماده پشتیبانی از آن‌ها می‌کند.

لینک کوتاه http://bit.ly/2NvxbgI
منبع theverge
  • “به احتمال زیاد مایکروسافت برای هماهنگ بودن با فصل بازگشایی مدارس و فصل تعطیلات، هر سال دو به‌روزرسانی عمده برای ویندوز عرضه خواهد کرد. هر دو فصل اشاره‌شده برای دستگاه‌هایی مانند کامپیوترهای شخصی مهم هستند و هماهنگ بودن به‌روزرسانی‌های ویندوز با آن‌ها بسیار منطقی به نظر می‌رسد.”
    من با این تیکه متن میتونم موافق باشم
    ولی به این نتیجه رسیدم که مایکروسافت واسه جذاب تر کردن ویندوز 10 هم که شده تو زرقابت با گوگل و لینوکس مجبوره که اپدیتارو به مرور زمان بیشتر کنه و این وسط سر اون کاربرای ویندوزای کرک شده بی کلاه میمونه که سیستماشون توسط خود مایکروسافت پشتیبانی نمیشه

  • مطالب مرتبط
    >