فلای تودی

در کاور نهایی بازی متال گیر سالید 5 هیچ نامی از کوجیما به چشم نمی خورد

اخیرا کونامی کاور نهایی بازی مورد انتظار و فوق العاده محبوب Metal Gear Solid V: The Phantom Pain را منتشر کرده است. اما نکته جالبی که در این بین وجود دارد این است که هیچ نام و نشانی از کارگردان این بازی و رئیس استودیوی سازنده یعنی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) به چشم نمی خورد.

چند هفته قبل مشخص شده بود که دیگر عبارت “A Hideo Kojima Game” در بالای عنوان بازی درج نخواهد شد. اما حال شرکت کونامی تصمیم گرفته تا لوگوی استودیوی سازنده بازی یعنی Kojima Productions را نیز از کاور بازی حذف کند. تنها چیزی که به نوعی مربوط به کوجیما بوده و در این کاور حفظ شده است لوگوی موتور بازی یعنی FOX Engine می باشد که در گوشه پایین سمت چپ قرار گرفته است. البته شاید دلیل این که این لوگو حفظ شده این است که کلمه کوجیما در آن وجود ندارد و این طور که به نظر می رسد مشکل کونامی با نام کوجیما می باشد. درجه بندی سنی درج شده بر روی کاور بازی نیز M یعنی بزرگسال (مخفف Mature) می باشد.

Metal Gear Solid V Final Coverهنوز کمپانی کونامی و یا آقای کوجیما هیچ توضیحی در این باره ارائه نکرده اند. البته ممکن است به لحاظ قانونی و تا پیش از انتشار بازی متال گیر سالید 5 طرفین نمی توانند در این زمینه هیچ صحبتی کنند. این طور که به نظر می رسد آقای هیدئو کوجیما پس از انتشار این عنوان از کونامی جدا خواهد شد.

چند وقتی هست که همواره اخباری در خصوص اختلافات کوجیما با شرکت کونامی به گوش می رسد اما تا به این لحظه هیچ توضیحی ارائه نشده است. شاید در آینده ای نزدیک و با عرضه شدن آخرین ساخته این بازیساز افسانه ای، به تمامی سوالات مطرح شده در این خصوص پاسخ داده شود. بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain در تاریخ اول سپتامبر سال جاری منتشر خواهد شد.

attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد