مدل جدید فورد GT سری کربن رونمایی شد

این نسخه‌ی سبک وزن از فورد GT محصول ویژه‌‌ای از ابر ماشین‌های دارای موتور میان‌قدرت است و کاهش وزن از دغدغه‌های اصلی این برند می‌باشد. نسخه ویژه‌ی فورد جی‌ تی سری کربن، در مقایسه با مدل معمولی جی‌تی، ۱۸ کیلوگرم کاهش وزن داشته و در طراحی آن پیچ و خم‌هایی اضافه شده است.

اصلی‌ترین نکته‌ای که باعث کاهش وزن ماشین شده‌، چرخ‌های فیبر کربنی‌ست. رینگ هایی ۱۰ شاخه‌ای و براق‌، توسط ۵ پیچ سبک از جنس تیتانیوم در جای خود قرار گرفته‌اند، برای ساخت سیستم اگزوز نیز از این فلز سبک استفاده شده است‌.


پیچ‌ و خم‌های موجود در طراحی نیز باعث منحصر‌به‌فرد شدن خودروهای سری کربن شده است. ۲خط همیشگی و خط میانی که در رنگ‌های نقره‌ای، آبی، نارنجی و قرمز عرضه شده نیز جلوه‌ی زیبایی به ماشین داده است. رنگ آینه‌‌‌بغل‌ها و لنت‌ترمز‌ها‌‌(بریک کالیپر) از خط وسط پیروی می‌کند.


در رابطه با جزئیات طراحی داخل ماشین می‌توان به کوک‌هایی نقره‌ای بر روی هر دو صندلی‌ها و فرمان، امضا و علامت مخصوص شرکت فورد بر روی پنل پشت فرمان و دنده و پدال‌های پوشیده شده با آب‌نقره اشاره کرد. طراحی کابین‌ نیز به‌گونه ای بوده که با حذف جا‌لیوانی و جعبه‌ی کنسول، فورد چندین گرم وزن نهایی خودرو را کاهش داده است.


پیش فروش فورد GT سری کربن از ۸ نوامبر شروع می‌شود. فرم پیش‌فروش برای مدل‌های ویژه به مدت ۳۰ روز در سایت انحصاری فورد جی‌تی در دسترس خواهد بود.

لینک کوتاه http://bit.ly/2yOQiZH
منبع AutoExpress

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط