مدل جدید فورد GT سری کربن رونمایی شد

این نسخه‌ی سبک وزن از فورد GT محصول ویژه‌‌ای از ابر ماشین‌های دارای موتور میان‌قدرت است و کاهش وزن از دغدغه‌های اصلی این برند می‌باشد. نسخه ویژه‌ی فورد جی‌ تی سری کربن، در مقایسه با مدل معمولی جی‌تی، ۱۸ کیلوگرم کاهش وزن داشته و در طراحی آن پیچ و خم‌هایی اضافه شده است.

اصلی‌ترین نکته‌ای که باعث کاهش وزن ماشین شده‌، چرخ‌های فیبر کربنی‌ست. رینگ هایی ۱۰ شاخه‌ای و براق‌، توسط ۵ پیچ سبک از جنس تیتانیوم در جای خود قرار گرفته‌اند، برای ساخت سیستم اگزوز نیز از این فلز سبک استفاده شده است‌.

09 27 600x400 - مدل جدید فورد GT سری کربن رونمایی شد
پیچ‌ و خم‌های موجود در طراحی نیز باعث منحصر‌به‌فرد شدن خودروهای سری کربن شده است. ۲خط همیشگی و خط میانی که در رنگ‌های نقره‌ای، آبی، نارنجی و قرمز عرضه شده نیز جلوه‌ی زیبایی به ماشین داده است. رنگ آینه‌‌‌بغل‌ها و لنت‌ترمز‌ها‌‌(بریک کالیپر) از خط وسط پیروی می‌کند.

03 44 600x400 - مدل جدید فورد GT سری کربن رونمایی شد
در رابطه با جزئیات طراحی داخل ماشین می‌توان به کوک‌هایی نقره‌ای بر روی هر دو صندلی‌ها و فرمان، امضا و علامت مخصوص شرکت فورد بر روی پنل پشت فرمان و دنده و پدال‌های پوشیده شده با آب‌نقره اشاره کرد. طراحی کابین‌ نیز به‌گونه ای بوده که با حذف جا‌لیوانی و جعبه‌ی کنسول، فورد چندین گرم وزن نهایی خودرو را کاهش داده است.

05 30 600x400 - مدل جدید فورد GT سری کربن رونمایی شد
پیش فروش فورد GT سری کربن از ۸ نوامبر شروع می‌شود. فرم پیش‌فروش برای مدل‌های ویژه به مدت ۳۰ روز در سایت انحصاری فورد جی‌تی در دسترس خواهد بود.

منبع AutoExpress

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar