بلیط هواپیما

5 نکته در تنظیم کردن حسگر اثر انگشت گوشی‌های سری گلکسی اس 10 سامسونگ

همانطور که می‌دانید سامسونگ به تازگی از پرچمداران جدید خود رونمایی کرد، گوشی‌های هوشمند سری گلکسی اس 10 که مجهز به سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر هستند. طراحی حسگر در این دو گوشی بدین صورت است که هیچ اثری از آن در پشت و یا جلوی گوشی وجود ندارد و حسگر در زیر صفحه نمایش پنهان شده است.

اما به دلیل این که تکنولوژی به کار گرفته شده در آن جدید است، ممکن است استفاده از آن کمی مشکل به نظر برسد.

در ادامه این مقاله با 5 راه حل برای مشکلات حسگر اثر انگشت در گوشی‌های گلکسی اس 10 با دیجی‌رو همراه باشید.

دست خود را در حالت عادی قرار دهید

5 نکته در تنظیم کردن حسگر اثر انگشت گوشی‌های سری گلکسی اس 10 سامسونگ

هنگامی که اثر انگشت خود را وارد گوشی می‌کنید، آن را به طوری که همیشه نگه می‌دارید، در دست خود نگه دارید و انگشت خود را با همان زاویه و جهتی که در حالت عادی بر روی گوشی می‌گذارید، بر روی آن قرار دهید.

به بیانی دیگر، انگشت خود را به طور مستقیم بر روی سنسور گذاشتن اشتباه است، مگر این که این حالت همان حالتی باشد که برای باز کردن قفل گوشی از آن استفاده می‌کنید.

صبور باشید

5 نکته در تنظیم کردن حسگر اثر انگشت گوشی‌های سری گلکسی اس 10 سامسونگ

برخی اوقات ممکن است انگشت را در حالت مناسبی قرار بدهید و تا زمانی که گوشی آن را تشخیص دهد بر روی آن نگه دارید.

این مقدار زمان تنها برای ثبت اثر انگشت است، اما زمان اضافی که سنسور نیاز دارد تا آن را بخواند و بر حافظه خود ترسیم کند، ممکن است بیش از این طول بکشد.

بیش از حد درگیر بررسی اثر انگشت نشوید

گوشی در هنگام بررسی اثر انگشت، به شما فرمان می‌دهد تا انگشت خود را بین هر اسکن به اطراف حرکت دهید. این کار درست است، اما اگر انگشت خود را زیاد حرکت دهید، اسکن آن به هم میخورد.

اثر انگشت خود را دوباره ثبت کنید

5 نکته در تنظیم کردن حسگر اثر انگشت گوشی‌های سری گلکسی اس 10 سامسونگ

اگر سنسور تشخیص دهنده، نمی‌تواند یک اثر انگشت خاص را تشخیص دهد، به تنظیمات بروید و در قسمت امنیت، آن اثر انگشت را حذف کرده و دوباره ثبت نمایید.

نرم افزار گوشی خود را به روز رسانی کنید

در روز عرضه گوشی‌‌های سری اس 10، سامسونگ یک به روز رسانی برای این سری منتشر کرد که در این به روز رسانی، عملکرد سنسور اثر انگشت بهبود یافته است.

برای بهبود عملکرد سنسور اثر انگشت، از به روز بودن نرم افزار گوشی خود اطمینان حاصل کنید. برای این کار، به تنظیمات بروید و در قسمت به روز رسانی نرم افزار (Software Update)، در صورت وجود به روز رسانی، آن را نصب کنید.

 

منبع Cnet
مطالب پیشنهادی
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خلیل
خلیل
1 سال قبل

عالی

تبوکبا
تبوکبا
پاسخ به  خلیل
1 سال قبل

لتمبپتیا