فصل 8 سریال بازی تاج و تخت؛ پیش بینی‌ها در مورد پایان بازی

چندی پیش شبکه HBO اعلام کرد که پخش فصل 8 سریال بازی تاج و تخت – Game of Thrones در چهاردهم آوریل سال 2019 یعنی بیست و ششم فروردین 1398 آغاز خواهد شد و این به معنای آن است که هواداران دنیای نغمه آتش و یخ، به زودی از سرنوشت نهایی جان اسنو، دنریس تارگرین و دیگر وستروسی‌ها آگاه خواهند شد. پخش سریال بازی تاج و تخت از آوریل سال 2011 آغاز شد و در این مدت توانست به یکی از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ بدل شود. داستان پرکشش، اتفاقات غیرقابل پیش بینی و هیجان انگیز و البته هزینه‌های گزافی که برای ساخت این مجموعه صرف شده است از مهم‌ترین دلایل محبوبیت سریال بازی تاج و تخت است. به زودی داستان به پایان خواهد رسید و هیچ کس به جز عوامل سریال از سرنوشت نهایی سرزمین وستروس و ساکنین آن مطلع نیستند. در این مقاله از دیجی رو همه چیزهایی که از فصل 8 سریال بازی تاج و تخت می‌دانیم بیان خواهیم کرد و به بررسی آینده این سریال و دنیای نغمه یخ و آتش خواهیم پرداخت.

همه چیزهایی که از فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت – Game of Thrones می‌دانیم

در بیست و چهارم فوریه، شبکه HBO مجموعه تبلیغاتی کوتاهی از سریال‌های گذشته و آینده خود پخش کرد که در آن تصاویر کوتاهی از سریال بازی تاج و تخت نیز به چشم می‌خورد. در این تصویر شما آریا استارک را مشاهده می‌کنید که با شگفتی و هیجان خاصی به یک اژدهای در حال پرواز نگاه می‌کند. این اژدها بر فراز ارتشی از سربازان آماده اوج می‌گیرد، در ادامه شاهد یکی از آخرین صحنه‌هایی هستیم که در فصل قبلی مشاهده کردیم، شاه شب با اژدهای یخی جدید خود از دیوار ویران شده عبور می‌کند، دیواری که برای قرن‌ها، وستروس و هفت پادشاهی آن را از شر دشمنان واقعی حفظ کرده بود.

سریال بازی تاج و تخت

مدتی قبل نیز تصویری کوتاه از فصل جدید در میان تیزرهای تبلیغاتی شبکه HBO به نمایش درآمده بود و در آن، جان اسنو خواهر ناتنی خود سانسا استارک را در آغوش می‌کشد. همزمان با مراسم گلدن گلوب 2019، شبکه HBO تصاویری کوتاه از ورود جان اسنو و دنریس به وینترفل را منتشر کرد. این تیزر بیش از هر چیزی ما را به یاد اولین اپیزود از فصل اول سریال می‌اندازد، زمانی که شاه رابرت و ملکه‌اش سرسی از وینترفل بازدید می‌کنند و همه برای ادای احترام به صف ایستاده‌اند. در این تصویر جان و دنریس در کنار هم هستند و سانسا با ادای احترام می‌گوید:

“وینترفل متعلق به شماست سرورم.”

پایان بازی، پیش بینی‌ها در مورد فصل پایانی سریال بازی تاج و تختدر سیزدهم ژانویه شبکه HBO تیزری رسمی از فصل جدید منتشر کرد که هیجان طرفداران را برای فصل جدید سریال بازی تاج و تخت بیش از پیش برانگیخت. این تیزر در مقبره‌های زیرزمینی وینترفل می‌گذرد، جایی که اعضای خاندان استارک دفن شده‌اند. جان، سانسا و آریا در این تیزر حضور دارند اما ناگهان باد سردی می‌وزد و ترس و یخ همه جا را فرامی‌گیرد. زمستان بالاخره سر رسیده است و چیزهای ترسناکی با خود آورده است.

در ششم فوریه اولین تصاویر رسمی از فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت – Game of Thrones منتشر شد. در این تصاویر جان اسنو، دنریس تارگرین، تیریون لنیستر، سرسی لنیستر و بقیه شخصیت‌ها دیده می‌شوند اما از این تصاویر نمی‌توان چیزی را از داستان سریال استنباط کرد. کمتر از یک ماه بعد مجموعه پوسترهایی از فصل جدید منتشر شد که در آن‌ها، شخصیت‌های اصلی از جمله جان اسنو، سانسا، دنریس و البته شاه شب بر تخت آهنین نشسته‌اند.

اما بالاخره انتظارها به سر رسید و روز گذشته تریلری رسمی و کامل از فصل جدید سریال منتشر شد که هواداران را به وجد آورد. در این تریلر همه شخصیت‌ها را می‌توان دید از جان و دنریس گرفته تا سرسی و جیمی و کایبورن. بیشتر شخصیت‌های اصلی در وینترفل گرد آمده اند و در حال آماده شدن برای یک نبرد بزرگ هستند، نبرد نهایی زندگی در مقابل مرگ.

 

شروع فصل 8 بازی تاج و تخت – Game of Thrones

همان طور که گفتیم و شبکه HBO نیز به طور رسمی تایید کرده است، اولین اپیزود از فصل 8 سریال بازی تاج و تخت در چهاردهم آوریل امسال پخش خواهد شد. این فصل تنها شش اپیزود خواهد داشت و هنوز هیچ اطلاعاتی از داستان آن در دست نیست. با توجه به این که فیلمنامه فصل هفتم سریال، توسط هکرها به سرقت رفته و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود تهیه کنندگان، برای این فصل بسیار جدی‌تر عمل کردند و تا حد ممکن از لو رفتن داستان جلوگیری کردند. با رسیدن به فصل نهایی و پایان یافتن سریال، کنجکاوی‌ها برای آگاهی از ادامه داستان و پایان آن نیز بیشتر می‌شود به همین دلیل تهیه کنندگان از سفت و سخت‌ترین روش‌ها استفاده کردند تا همه چیز را سری نگه دارند.

پایان بازی، پیش بینی‌ها در مورد فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت

نیکلای کاستر-والدو بازیگر نقش جیمی لنیستر در مصاحبه‌ای در جشنواره کن 2018 اعلام کرد: “ما فیلمنامه‌ها را به صورت دیجیتال دریافت کردیم و پیش از پایان فیلمبرداری هر صحنه، فیلمنامه مربوط به آن خود به خود حذف می‌شد! چیزی شبیه به فیلم‌های ماموریت غیرممکن.” البته این سخت گیری‌ها مانع از آن نشد که برخی از بازیگران سریال با بیان سخنانی کلی، بینندگان را هیجان زده‌تر کنند. سوفی ترنر بازیگر نفش سانسا استارک در مصاحبه با مجله 1883 بیان کرد:

این فصل خونین‌تر از همیشه است، پر از خیانت و پر از خطر است، این تنها چیزی است که بدون لو دادن داستان می‌توانم بگویم.

در واقع قرار بود فصل نهایی سریال بازی تاج و تخت 13 قسمت باشد و این سریال در فصل هفتم به پایان برسد اما تهیه کنندگان این فصل را به دو فصل هفت قسمتی و شش قسمتی تقسیم کردند. فصل هفتم در هفت اپیزود و در تابستان 2017 به نمایش درآمد و فصل هشتم نیز متشکل از شش اپیزود یک الی دو ساعته خواهد بود. شبکه HBO اعلام کرد که دیوید بنیوف، دی بی ویس، دیوید ناتر و میگوئل ساپوچنیک کارگردانان این شش اپیزود خواهند بود و نویسندگی آن‌ها را نیز دیوید بنیوف، دی بی ویس، برایان کاگمن و دیو هیل به عهده خواهند داشت. به گفته دیوید بنیوف و دی بی ویس در مصاحبه با تایم، این چند نفر تنها کسانی هستند که دقیقا می‌دانند در هر صحنه از سریال چه اتفاقی رخ خواهد داد.

پایان بازی، پیش بینی‌ها در مورد فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت

پس از پایان بازی تاج و تخت

همان طور که گفتیم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت فصل پایانی آن خواهد بود اما شبکه HBO تصمیم دارد پیش درآمدهایی (اسپین آف) بر داستان نغمه یخ و آتش بسازد. داستان یکی از این پیش درآمدها، هزاران سال پیش از ماجراهای بازی تاج و تخت رخ می‌دهد یعنی عصر قهرمانان و شب طولانی. به گفته تهیه کنندگان، فیلمبرداری این مجموعه از میانه سال 2019 آغاز خواهد شد و احتمال دارد که سریال‌های دیگری هم با اقتباس از دنیای نغمه آتش و یخ ساخته شود. در واقع سه مجموعه با این مضمون در دست تهیه است که داستان این مجموعه‌ها در زمان‌ها و مکان‌هایی متفاوت رخ خواهد داد. جرج آر.آر مارتین خالق دنیای نغمه آتش و یخ نیز تهیه این مجموعه‌ها را تایید کرده و اعلام کرده که حداقل دو سریال اسپین آف از دنیای خیالی او ساخته خواهد شد.

پایان بازی، پیش بینی‌ها در مورد فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت

منبع Time
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar