احتمالا یک نسخه‌ی تمام الکتریکی از هیوندای کنا تولید خواهد شد.

تنها چند روز تا رونمایی از هیوندای کنا باقی مانده است. این مدل قرار است سبک جدید هوندای در طراحی خودروهای آینده‌اش باشد. پیش از این، مطالبی را درباره‌ی این خودرو نوشته بودیم و اطلاعاتی درباره‌ی آن داده بودیم. همچنین عکس‌هایی از این خودرو لو رفته بود ولی در اکثر این تصاویر، ظاهر خودرو به صورت دقیق معلوم نبود. اکنون عکس‌هایی داریم که ظاهر این خودرو در آن واضح‌تر هستند. پیش از صحبت درباره‌ی این مدل الکتریکی، می‌توانید عکس‌های کنا را مشاهده کنید:

این مدل هنوز به صورت رسمی رونمایی نشده است (البته تنها چند روز تا معرفی آن باقی مانده است) اما شایعاتی وجود دارد که طبق آن‌ها، احتمال دارد تا پاییز سال ۲۰۱۸ شاهد یک مدل تمام الکتریکی از کنا باشیم. این اخبار از سایت Inside EVs نقل شده است و همچنین اطلاعاتی درباره این خودرو هم در این سایت منتشر شده است. این خودرو احتمالا با یک بار شارژ کامل، توانایی پیمودن مسافت ۲۱۷ مایل ( حدود ۳۳۰ کیلومتر ) را خواهد داشت. قیمت این خودرو هم احتمالا از ۳۹۰۰۰ دلار (حدود ۱۵۰ میلیون تومان) شروع خواهد شد. با این قیمت، این خودرو رقیبی برای شورلت بولت EV خواهد بود. البته بولت توانایی پیمودن ۲۳۸ مایل (حدود   حدود ۳۵۰ کیلومتر ) را با یک بار شارژ کامل خواهد داشت ولی اگر قرار باشد این مدل تمام الکتریکی کنا پاییز سال آینده عرضه شود، این احتمال وجود دارد که تغییراتی در این اعداد به وجود بیایند و کنا توانایی پیمودن مسیر بیشتری را داشته باشد.

این خودرو اولین شاسی بلند الکتریکی یک خودروساز کره‌ای نیست زیرا پیش از این، کیا هم با مدل نیرو (Niro) به بازار شاسی بلندهای الکتریکی قدم گذاشته بود.
در رسانه‌های مختلف، از این طراحی جدید که در هیوندای کنا به کار رفته استقبال شده است و بعید نیست که هیوندای پس از این هم مدل های مختلفی (از جمله‌های خودروهای الکتریکی آینده‌اش) را بر پایه‌ی کنا بسازد.

منبع automobilemag
loading...
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.